81321979-5966855

امام جمعه بندرانزلی در دیدار با اعضای ستاد بزرگداشت هفته دفاع مقدس شهرستان و مسئولان شهری ، روحیه جهادی را بارزترین نشانه و رمز پیروزی رزمندگان اسلام در هشت سال دفاع مقدس عنوان کرد.

به گزارش ایرنا ، حجت الاسلام والمسلمین ‘سید عبدالجواد شمس الدین’ روز دوشنبه در این دیدار؛ پاسداشت مناسبت های خاص نظیر ایام و اعیاد مذهبی و هفته دفاع مقدس را مایه نشاط دانست و گفت: این ایام به مثابه دمیدن روحی تازه در کالبد جامعه است.

وی تاکید کرد: این زمان، مجالی مغتنم است و هرچه بهتر برگزارکردن این ایام موجب می شود با زدودن غبار روزمرگی دنیوی از این ارزش ها بار دیگر این حماسه بزرگ را مرور کرده و درس و آموخته هایمان را به عمل نزدیک کنیم .

امام جمعه شهرستان بندر انزلی یاد اور شد: مقام معظم رهبری و فرمانده کل قوا ، امسال را سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی نامیده اند که بویژه برای همه ما به عنوان دست اندرکاران در حوزه مسئولیت که باشیم؛ مسئله مدیریت جهادی ، شایان توجه است.

وی تصریح کرد: روحیه جهادی بود که فرزندان این مرز و بوم بدون چون و چرا جنگیدند ، در عملیات ها شرکت کردند و همیشه سر افراز بیرون آمدند.

حجت الاسلام شمس الدین افزود: امروز هم اگر از این مدیریت جهادی فاصله بگیریم، از پیشرفت دور می مانیم.

امام جمعه شهرستان بندر انزلی در ادامه با برشمردن برخی ویژگی های مدیریت جهادی، به اخلاص و کوشش اشاره و تصریح کرد : اخلاص برکت هر کار و اقدامی است و یقینا اگر کاری بدون اخلاص انجام شود، به نتیجه ای که باید نمی رسد.

وی خاطرنشان کرد: اخلاص مراتبی دارد و رسیدن به آن نیازمند مجاهدت و مراقبت از نیت و کردار است و اگر اخلاص نباشد منیت و خودخواهی بروز می کند که آفتی برای جامعه اسلامی و مدیریت جهادی است.

حجت الاسلام والمسلمین شمس الدین در واکاوی ویژگی کوشش در مدیریت جهادی گفت: اهل کوشش بودن یعنی وا ندادن در برابر اولین موانع و مشکلات ، به طریق اولی یک مدیر جهادی بر اساس فرهنگ جهادی پشت اولین مانع ایست نمی کند، بلکه وارد عمل می شود.

وی با تاکید بر اینکه لازم است تا مسئولان با تلاشی مجدانه به گره گشایی از امور، بویژه مشکلات مردم بکوشند؛ افزود: کشور ما با توجه به نوع و نگرش آزادیخواهانه و نظام مقدس اسلامی ، دشمنان زیادی دارد که هرگز ما را راحت نمی گذارند ، لذا شرایط ما همواره یک شرایط ویژه است.

امام جمعه شهرستان بندر انزلی خاطر نشان کرد: خداوند با عنایت اهل بیت و به برکت خون شهدا و مشی امام راحل و اخلاص مقام معظم رهبری ، عنایت ویژه ای به جمهوری اسلامی ایران دارد لذا همه ما باید نهایت تلاش برای ارتقاء نظام اسلامی را در دستور کار داشته باشیم.

فرمانده سپاه بندر انزلی نیز در سخنانی به برخی برنامه های هفته بزرگداشت دفاع مقدس این شهرستان اشاره و خاطرنشان کرد : شاخص ترین برنامه نمایش فرهنگی – رزمی شبهای شیدایی و بازسازی عملیات کربلای ۵ است.

سرهنگ پاسدار’ علیرضا مسرور’ گفت: این نمایش برای اولین بار در شمال کشور اجرا می شود و از سال ۱۳۴۲ تا پیروزی انقلاب اسلامی در سال ۱۳۵۷ جنگ تحمیلی ، جنگ نرم و در نهایت به مهدویت و فرهنگ انتظار می پردازد و در کنار آن عملیات کربلای ۵ که با حضور چشمگیر نیروهای گیلان در آن دوران همراه بود را بازسازی می کند.

اجرای برنامه های متنوع فرهنگی ، رژه یگان موتوری، حضور گسترده در نمازجمعه، سخنرانی ، شب خاطره ، مسابقات ورزشی و هنری از دیگر برنامه های ستاد هفته بزرگداشت هفته دفاع مقدس در شهرستان بندر انزلی است.

شهرستان انزلی در ۴۰ کیلومتری شمال غرب مرکز استان گیلان واقع است.

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *