IMG_6025

به گزارش اختصاصی انزلی کلاب، امام جمعه انزلی در خطبه های نماز عبادی سیاسی جمعه‌ی این هفته شهرستان به سفر اخیر رییس جمهور به سازمان ملل و دستاورد های این سفر اشاره نمود و از مسائل اخلاقی شهر که نیازمند توجه بیشتری است سخن گفت.

حجت الاسلام و المسلمین سید عبد الجواد شمس الدین در ابتدای سخنان خود با مهم دانستن سفر رییس جمهوری به سازمان ملل، اظهار کرد: جای تعجب دارد که این کشورها دلشان به حال ایران بسوزد و بخواهند قدمی برای پیشرفت کشور بردارند، انگلیس جنایتکاری که دستش در طول تاریخ به خون افراد زیادی آلوده است حق ندارد در خصوص حقوق بشر صحبت کند و جمهوری اسلامی ایران را ناقض حقوق بشر بداند.

وی افرود: تمام تروریست های در حال حاضر با حمایت همین کشور ها به وجود آمده اند و آلوده بودن انگلیس برای همگان بدیهی و اثبات شده است، این استعمار پیر در حد و قواره ای نیست که برای ایران خط و نشان بکشد و حق ندارد ایران را به دفاع از تروریست متهم کند.

امام جمعه انزلی با بیان اینکه برنامه ریزان باید دقت کنند که شان و منزلت رئیس جمهوری ایران حفظ شود تاکید کرد: خوشایند ملت نیست که رئیس جمهورش با مقام انگلیسی دیدار کند و بعد از دیدار شاهد سخنان بی شرمانه ای از سوی مقام مذکور باشد.

شمس الدین در جمع نمازگزاران خاطر نشان کرد: برنامه ریزان دچار جو زدگی نشوند و فکر نکنند ملاقات با هر کسی باعث بالا بردن شأن مقام مسئول ایرانی می‌شود، همین که مسئولان ما در صحنه های بین المللی حضور پیدا می‌کنند باعث فخر و توجه بیشتر رسانه ها شده و اشخاص به جد نتایج و سخنان مطرح شده را پیگیری می‌کنند، باید کاری کنیم که این جایگاه و مقام و منزلت محفوظ بماند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اجلاس سران کشورهای حاشیه خزر گفت: متاسفانه سالیان متمادی است که بعضی کشور های این منطقه  با زیاده خواهی های خود و رعایت نکردن چهار چوب های بین المللی مشکلاتی ایجاد کرده اند که این نشست ها می‌تواند راه حل های حقوقی و تفاهم نامه های موثری را به دنبال داشته باشد.

امام جمعه انزلی تاکید کرد: اگر در تعیین حدود مرزی، ذخایر شیلاتی و تامین امنیت این منطقه نتایج مثبت و عملی حاصل شود برای شهر انزلی نیز تاثیرات بسیار خوب و مهمی خواهد داشت.

حجت الاسلام و المسلمین سید عبد الجواد شمس الدین در بخشی دیگر از سخنان خود با اشاره به هفته نیروی انتظامی از همه ی سبز جامگان به پاس زحمات و تلاششان تشکر و قدردانی کرد و افزود: نعمت امنیت از نعمت های بزرگ الهی است و نیروی انتظامی باید با جدیت بیشتری به وظیفه خود که مبارزه با مفاسد است عمل کند.

خطیب جمعه انزلی در پایان اذعان داشت: متاسفانه در بعضی از نقاط وضعیت ظاهری شهر پسندیده‌ی ملت مسلمان و انقلابی نیست و البته ما به هیچ وجه بر برخورد قهری توصیه نمی کنیم و اعتقادمان این است که رفع مشکل بی حجابی نیازمند کار فراگیر فرهنگی، کار تبلیغی و کار ارشادی است و اگر در نهایت افراد هیچ گونه اصلاحی را نپذیرفتند و بر تکرار خطا و منکر اصرار کردند، می شود از اهرم های قانونی در چهارچوب قوانین کشور استفاده کرد.

خبرنگار : علیرضا بابایی

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *