82176377-70915172[1]

امام جمعه شهرستان بندرانزلی با تبریک فرارسیدن روز خبرنگار، داشتن صداقت در این حرفه خطیر را موضوعی بسیار با اهمیت توصیف کرد.
حجت الاسلام و المسلمین سید عبدالجواد شمس الدین در خطبه های این هفته نماز جمعه انزلی بیان کرد: حرفه خبرنگاری مهم و مقدس بوده و با وجود سختی ها و خطرات ، به عنوان واسطه ای بین مردم و مسئولان است که باید عملکردها و نقطه نظرها به منظور اداره بهتر کشور منعکس شود.
وی استفاده از فضای مجازی در راستای اطلاع رسانی جامعه امروزی را بسیار تاثیرگذار دانست و افزود: سرعت در انتشار اخبار از مزیت های فضای مجازی است اما در نقطه مقابل اگر خبر غیر واقعی منتشر شود، جبران آن به راحتی مقدور نخواهد بود.
حجت الاسلام والمسلمین شمس الدین صداقت در حرفه خبرنگاری را بسیار حائز اهمیت برشمرد و تاکید کرد: خبرنگار نباید در انتقال مطالب و اخبار دخل و تصرف شخصی داشته باشد بلکه باید دلسوز مردم و جامعه بوده و به دنبال مچ گیری نباشد.
وی به ناهنجاری ها و اتفاقات چند روز اخیر در فضای مجازی شهرستان نیز اشاره کرد و گفت: در هفته گذشته شاهد اتفاقاتی در فضای مجازی بودیم که باید به آن رسیدگی شود اما اشاعه آن با هدف تسویه حساب های شخصی و سیاسی صحیح نیست.
امام جمعه بندرانزلی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به برگزاری اجلاس بین المللی و مذاکرات حقوق بشری دستگاه دیپلماسی و قضایی ایران و دولت های غربی اظهار کرد: بحث کردن درخصوص مسائل حقوق بشر با غربی ها بی فایده بوده چراکه حقوق بشر اسلامی برمبنای احکام فقهی و دینی پایه ریزی شده و قبل از هر چیز متعهد به شرع است.
خطیب جمعه انزلی حقوق بشر اسلامی را خط قرمز نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران دانست و تاکید کرد: مسئولان باید هشیارانه و با ظرافت و تیزبینی به این مذاکرات نگاه کنند.
در نماز جمعه امروز از سوی انجمن های مردم نهاد محیط زیست، کیسه های پارچه ای با شعار (نه به کیسه پلاستیکی) بین نمازگزاران توزیع شد./ ایرنا

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *