photo_2016-09-17_10-06-02

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه بندرانزلی ، حضرت حجت الاسلام والمسلمین سید عبدالجواد شمس الدین در نماز عبادی سیاسی جمعه شهرستان با تبریک دهه امامت و ولایت تاکید کرد: ولایت انسان را به سر منزل مقصود می رساند و امر آخرتش را تکمیل می کند ، این از مهمترین آثار و برکات غدیر است.

وی در ادامه سخنان خود با بیان اینکه تنها راه ثبات جامعه بشری این است که از امامت و رهبری پیروی کنند گفت: امنیت جمهوری اسلامی در کنار همه توطئه ها فقط به دلیل وجود این محور الهی در جامعه اسلامی است .

خطیب جمعه انزلی در جمع کثیری از نمازگزاران ، تببین غدیر را بسیار حائز اهمیت برشمرد و خاطر نشان کرد: همه ما در رابطه با غدیر و تمامی اعیاد و خصوصا میلاد ائمه اطهار (ع) وظیفه داریم ، در این شهرستان برای خیلی از امور هزینه ها شده اما برای مراسمات مذهبی تعلل می شود و شاهد هستیم تا به امروز هنوز در انزلی حتی یک بنر برای دهه ولایت و عید سعید غدیرخم نصب نشده است و این جای تاسف دارد.

حقیقت غدیر وحدت در بین همه گروها و جریانهای جامعه اسلامی است

حضرت حجت الاسلام والمسلمین شمس الدین غدیر را نمادی از اخوت و برادری دانست و تصریح کرد: بر خلاف عده ای که فکر می کنند غدیر موجب تفرقه بین اهل سنت و شیعه می شود ، اینگونه نیست ، غدیر حقیقتش پیوند و وحدت همه گروها و جریانها در جامعه اسلامی است لذا با توجه به این مهم و در راستای ترویج این حقیقت جشن بزرگ غدیر نیز در مصلی انزلی از ساعت ده صبح روز سه شنبه برگزار می شود.

وی همچین اضافه کرد: پیغمبر و مسلمانان در غدیرخم پیوند برادری و اخوت بستند و فرمودند که همه ی انسان های مومن با هم برادرند ، این به آن معنا است که در جامعه اسلامی همه آحاد اعم از گروها و جریانهای مختلف باید با هم برادر بوده و دشمن نباشند و به هم ضربه نزنند.

امام جمعه بندرانزلی همچنین به معنای اخوت نیز اشاره کرد و گفت: اخوت در جامعه اسلامی یعنی اگر یک خانواده ایمانی را در نظر بگیرید شاید اختلاف نظرها و اخلاف سلیقه هایی باشد اما ریشه به تیشه هم نمی زنند، آن دعواها و اختلاف نظرها سرجای خودش اما سریک سفره می نشینند.

حضرت حجت الاسلام والمسلمین شمس الدین افزود: اخوت به معنای یکسان فکر کردن نیست بلکه به معنای این است که همه در کنار هم برادرانه زندگی کنیم و همه در کنار هم برای پیشرفت جامعه اسلامی تلاش کنیم و همه با هم علی رغم اختلاف سلیقه ها و دیدگاها در مسائل اساسی و زیربنایی کمک کنیم تا مشکلات و جوانان برطرف شود.

دسته بندی ها و جناح بندی ها به اصل اسلام و انقلابی ضربه می زند

وی در ادامه ی تبیین خود در واقعه غدیر اظهار کرد: متاسفانه در جامعه ما بعضی از دسته بندی ها و جناح بندی ها دارد به اصل اسلام وانقلاب ضربه می زند حتی در مسجدهای ما گاهی اوقات بین پنج نفر هم وحدت نیست ، این نقشه دشمن است نباید در میدان دشمن بازی کرد.

امام جمعه بندرانزلی خاطر نشان کرد: اگر ما پیرو غدیر ، امامت و ولایت هستیم ، ولی ما می گوید بنده این دسته بندی های سیاسی در کشور را قبول ندارم ، دسته بندی مورد نظر من انقلابی و غیر انقلابی است ، هر کسی که در مسیر انقلاب است در یک طرف و مخالفین انقلاب در طرفی دیگر خواهد بود .

حضرت حجت الاسلام والمسلمین شمس الدین به ویژگی های انقلابی بودن از دیگاه رهبری نیز اشاره کرد گفت: هر کس نظام و رهبری را قبول داشته و به قانون اساسی و ولایت فقیه ملتزم بوده و استکبار ستیز باشد و به آرمانهای انقلاب و امام راحل (ره) توجه کند و با رهبری جامعه در این شروط هم فکر باشد با هم برادرند اگر کسی هم خارج از این معیارها است او انقلابی نیست.

حفظ وحدت از ضرورت های همیشگی کشور ما است / همسنگران دیروز نباید دشمنان امروز یکدیگر باشند

وی در بخشی دیگر از سخنان خود با بیان اینکه از ضروریت های همیشگی کشور ما خصوصا در شرایط فعلی حفظ وحدت و برادری است تاکید کرد : گاهی اوقات انسان تاسف می خورد که برخی ها در جبه های جنگ باهم و در کنار هم رو به روی دشمن بودند اما اکنون در پشت جبهه های جنگ روبرو هم قرار گرفته اند ، این خیلی چیز بدی است و نشان دهنده این است که در نیت ها خدا نیست و جاه و مقام دنیا بر ما تاثیر گذاشته است.

وی در ادامه سخنان خود یادآور شد : اگر بین کسی کدورتی بوده وجود دارد در ایام عید غدیر آن را برطرف کند ، برویم برادری ها و همراهی ها را پر رنگ تر کنیم و برای رفع مشکلات نظام تلاش کنیم ، دسته بندی کردن و تفرقه ایجاد کردن و جناح بندی کردن ها کاری از پیش نمی برد.

خواص ولایتمداری و برائت از منحرفین را از آیت الله خزعلی بیاموزند

امام جمعه بندرانزلی در بخشی دیگر از سخنان خود به درگذشت آیت الله خزعلی نیز اشاره کرد و گفت : این عالم فرهیخته در تمام مراحل زندگی خود در مسیر انقلاب و رهبری گام برداشت و حتی زمانی که ماجرای فرزند ایشان پیش آمد از فرزند خود نیز برائت جست و وظیفه دینی خود را انجام داد لذا با توجه به این موضوع بعضی ها با وجود اینکه فرزندانشان حتی در فتنه ۸۸ نقش داشتند سکوت کردند و این مایه تاسف است اذا خواص باید ولایتمداری و برائت از منحرفین را از آیت الله خزعلی بیاموزند

با شرکت در جشن عاطفه ها ، به نونهالان عاشق تحصیل کمک کنید

جشن عاطفه ها دیگر موضوعی بود که امام جمعه بندرانزلی در نماز عبادی سیاسی جمعه به آن اشاره کردو گفت : ان شا الله با کمک مردم عزیزمان کمبودها و نارسایی ها بر طرف شود و نوجوانان و نونهالانی که تصمیم به تحصیل دارند از علم آموزی باز نمانند ، همه مردم در این کار نیک شرکت کنند.

وی در پایان همچنین به سالروز کشتار فجیح مردم فلسطین در اردوگاه صبرا و شتیلا اشاره کرد و گفت : امروز جمعه مصادف با سالروز کشتار بالغ بر ۳ هزار نفر از مردم فلسطین است که در ۴۰ ساعت به خاک و خون کشیده شدند ، در این حادثه رژیم خبیث و کودک کش صهیونیستی چشمان را از کاسه بیرون می آورد ، پوست سرها را می کند و بعد از تجاوز به زنان آنان را تیرباران می کرد ، همین رژیم منحوس اکنون در کنار شجره ی ملعونه ی آل سعود قرار گرفته و آن را دوست خود می داند.

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *