13950914000316_photoa1

 

حجت‌الاسلام سید عبدالجواد شمس‌الدین صبح امروز در جمع نیروهای مسلح گیلان در ناوگان شمال با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی و تبریک هفته نیروی دریایی اظهار کرد: ایمان به خدا برای انسان به منزله انگیزه در تمام تلاش‌ها محسوب می‌شود.

وی با بیان اینکه اصل ایمان به مردم و حفظ شأن و جایگاه آنها در نظام اسلامی از موضوع‌های مهم در جامعه نبوی است، افزود: تمام فعالیت‌ها باید برای اعتلای شأن و منزلت مردم باشد.

امام جمعه انزلی با اشاره به اینکه در حکومت پیامبر(ص) جایگاه مردم بسیار مهم بود، تصریح کرد: جهاد تحت امر ولی زمان به منظور مبارزه با طاغوت مهم بوده و انقلاب اسلامی متأثر از جامعه نبوی به وجود آمده و موهبت الهی در جهان امروز است.

وی، انقلاب اسلامی را مقدمه‌ای برای تحقق وعده الهی برای برپایی حکومت صالحان عنوان کرد و گفت: جامعه‌ای که بر مبنای ایمان و خدامحوری حرکت کند، تنظیم روابط خارجی و داخلی آن باید برپایه خدامحوری و نگاه به شأن و منزلت مردم باشد.

شمس‌الدین با اشاره به اینکه هیچ حکومتی مانند نظام دینی در طول تاریخ برای مردم منزلت قائل نبوده است، خاطرنشان کرد: افتخار داریم در نظام اسلامی زندگی می‌کنیم که حفظ شأن مردم از مبانی بسیار مترقی آن است.

وی اصل مبارزه با مستکبران را از موضوع‌های مهم ذکر کرد و یادآور شد: جامعه‌ای که هدف اصلی مبارزه با مستکبران را نداشته باشد زیر سلطه می‌رود و قدرت‌های استکباری تمام منابع و منافع کشور را به تاراج می‌برند.

امام جمعه انزلی با بیان اینکه انقلاب اسلامی اصل جهاد و شهادت را در جهان درخشان کرد، متذکر شد: تمام نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران از روحیه شهادت‌طلبی برخوردار هستند و برای اعتلای دین از ولی‌فقیه پیروی می‌کنند.

وی انقلاب اسلامی را خاری در چشم حکومت‌های جابر دانست و خاطرنشان کرد: نظام اسلامی در عرصه‌های مختلف و دیپلماسی دارای برنامه است.

به گفته شمس‌الدین، در مدت ۳۷ سال گذشته جمهوری اسلامی ایران در هر مقطع با اتخاذ تدابیر حساس توانست با سرافرازی عبور کند و این امر موجب حیرت دشمنان شده است./ فارس

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *