81565987-6378828

امام جمعه انزلی در خطبه های این هفته نماز جمعه با اشاره به در پیش بودن سفر رییس جمهوری در سال دولت، ملت همدلی و همزبانی گفت: استقبال مردم از هیات دولت، نشان دهنده انسجام بین ملت و دولت و موجب دلگرمی خادمان نظام است.
حجت الاسلام سید عبدالجواد شمس الدین اظهار کرد : حمایت ملت از دولت، همواره پشتوانه نظام اسلامی ایران بوده است.

وی در ادامه با تبریک سالروز ولادت حضرت فاطمه زهرا( س )و امام خمینی (ره) به جایگاه زن در جامعه اشاره و تصریح کرد : از ویژگی های مهم زن در اسلام ، عنوان مادری است .

وی افزود: مادر شدن در دیدگاه اسلام یک ارزش است و به همین جهت پیامبر گرامی اسلام در دوران جاهلیت حضرت فاطمه (س) را ام ابیها خطاب می کردند تا جایگاه مادری در جامعه آن روز تبیین شود .

خطیب جمعه انزلی یاداور شد: انقلاب ما توسط مادران و زنان مومنه ای که جایگاه خانواده را درست درک کرده بودند، به ثمر رسید و تاکنون استمرار دارد .

حجت الاسلام شمس الدین در ادامه با گرامیداشت سالروز تاسیس بنیاد مسکن و حساب ۱۰۰ امام خاطرنشان کرد: حضرت امام(ره) با ریزبینی و دقتی که در ایجاد حرکت عظیم انقلاب اسلامی داشتند، نهادهایی تاثیرگذار را جهت گره گشایی کارها بنیان نهادند که از آن جمله بنیاد مسکن است .

وی خاطرنشان کرد : بنیاد مسکن که برای تامین مسکن نیازمندان تاسیس شد؛ با حمایت حسابی با شماره ۱۰۰ امام پشتیبانی شد که خوب است امروز هم افراد خیر و کسانی که در رفع نیازمندی ها می کوشند، این سنت حسنه را فراموش نکنند.

امام جمعه انزلی در بخش دیگری از سخنانش در خصوص تحولات جهانی به وحشی گری آل سعود در حمله به یمن و برخورد ناشایست با عمره گزاران اشاره و تصریح کرد: این رژیم، خائن الحرمین است و با حرکات ناشایست خود چهره اسلام را خدشه دار می کند و این خیانتی به جهان اسلام است.

حجت الاسلام شمس الدین اظهار کرد : رژیم سعودی تا دیروز به گروه های وحشی و غیراسلامی همچون داعش کمک می کرد ولی امروز خود وارد عمل شده است .

وی در ادامه در خصوص مذاکرات هسته ای گفت: مقام معظم رهبری در فرمایشات اخیر خود به طور واضح و شفاف مواضع خودشان را بیان داشتند .

همچنین رییس ستاد ناوگان شمال به مناسبت سالروز شهادت امیر سپهبد علی صیاد شیرازی بعنوان سخنران پیش از خطبه در خصوص این شهید بزرگوار سخنرانی کرد.

شهرستان ساحلی انزلی در ۴۰ کیلومتری شمال غرب مرکز استان گیلان واقع است.

منبع : ایرنا

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *