بندرانزلی – امام جمعه بندرانزلی گفت: آنچه ایران اسلامی را بین ملل آزاده جهان مقتدر کرده روحیه استکبار ستیزی ایرانیان است.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام والمسلمینˈ سید داوود موسویˈ  در خطبه های این هفته نماز جمعه اظهار کرد: ۱۳ آبان در تاریخ کشور ما روزی با اهمیت است روزی که به نام مبارزه با استکبار جهانی نام گرفت.

وی خاطرنشان کرد: این روز یادآور تبعید حضرت امام (ره ) نماد مبارزه با اسکتبار ستیزی و همچنین دلیر مردی دانش آموزانی است که خون خود را نثار انقلاب کردند.

وی یادآور شد: دانش آموز، تاثیرگذارترن قشر انقلاب و جامعه است و پرداختن به تعلیم و تعلم آنان هر لحظه بیشتر احساس می شود.

خطیب جمعه انزلی اضافه کرد: مناسبت دیگر این روز تسخیر لانه جاسوسی امریکا است که انقلاب دیگری را در اثبات نظام جمهوری اسلامی به نمایش گذاشت.

وی افزود: بصیرت و روشن فکری جوانان پیرو خط امام منجر به تسخیر لانه جاسوسی و گروگانگیری جاسوسان و شکسته شدن ابهت پوشالی شیاطین به خصوص آمریکا شد.

حجت الاسلام موسوی تاکید کرد: اقدام انقلابی دانشجویان حامل این پیام بود که باید سلطه استکبار در کشورهای مظلوم به اتمام برسد و این حرکت آنچنان تاثیرگذار بود که اثر آن همچنان باقی است.

امام جمعه انزلی در ادامه اظهار کرد: دشمنی آمریکا روز به روز رنگ تازه ای می گیرد ولی استکبار بداند اگر مصیبت ها چون باران بر سر ما ببارد ما مردم عاشورایی هستیم و هرگز زیربار ذلت نخواهیم رفت.

وی در ادامه با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب در دیدار با دانش آموزان افزود: بیانات مهم معظم له باید مورد توجه همه مسوولان قرار گیرد زیرا دشمن از هر سو ما را تحت فشار قرار داده و صلاح نیست اختلاف ها به میان مردم کشیده شود.

حجت الاسلام موسوی خاطرنشان کرد: همانگونه که شاهد بودید مسوولان سه قوه فرمان برداری کردند و خدا کند در عمل نیز چنین کنند.

خطیب جمعه انزلی یادآور شد: دشمن با همه قوا آماده است ما را از پا بیندازد و ما همچنان چون کوه مقاوم و استوار هستیم .

وی با تبریک فرا رسیدن غدیرخم گفت: این روز موعد اکمال دین، اتمام نعمت و رضای خداوند و روز یاس و نومیدی کافران و منافقان است.

وی تاکید کرد: شیعه که این همه سختی دید و می بیند باید این عید خجسته را قدر بداند زیرا در این روز انسانی به وصیت پیامبر به امامت مامور می شود که اولین ایمان آورنده به خدا و پیامبر است و لحظه ای خدا را غافل نشده است.

امام جمعه انزلی گفت: چه نیکو است در این روز بر شناخت از معارف الهی بکوشیم به دیدار هم برویم و به هم عیدی بدهیم.

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *