80751913-4583138

 امام جمعه بندرانزلی در خطبه های نماز جمعه این شهر، هفته اول مرداد را به عنوان هفته احیای نماز جمعه در ایران و مرکز بصیرت، شجاعت و امر به معروف و نهی از منکر و تولی و تبری خواند.

به گزارش انزلی کلاب به نقل از ایرنا، حجت الاسلام سید داوود موسوی اظهار کرد : در طول تاریخ نماز جمعه دچار آسیب های فراوان شد ، تعطیل یا در دست حاکمان جور بود اما با پیروزی انقلاب فرهنگی اسلامی که مبداء جدید در حرکت اسلامی و نقطه عطف در امور فرهنگی جهان اسلام بود احیا شد .
وی برپایی نماز جمعه در ایران اسلامی را الگویی سالم خواند و بیان کرد: این آیین های عبادی سیاسی با برطرف کردن عیب ها در ایران به سوی یک نماز جمعه حقیقی در حرکت است.
وی از نماز جمعه به عنوان نهادی یاد کرد که می کوشد تا مسوولان نظام را در انجام عمل یاری و دلسوزانه و صالحانه امور را به آنان گوشزد کند و برای مردم مرکز بصیرت شجاعت و امر به معروف و نهی از منکر و تولی و تبری است .
خطیب جمعه انزلی یاد آیت الله طالقانی اولین امام جمعه ایران و همچنین شهدای محراب که در راه نماز جمعه و جزء خادمان بودند را گرامی داشت .
حجت الاسلام موسوی با اشاره به این که در آستانه شب های قدر قرار داریم، یادآور شد: از این شب های استثنایی استفاده کنید و بهره مندی کامل را از این لیالی قدر داشته باشید.
وی خاطرنشان کرد: این شبها را گرامی بدارید اگر این شبها را درک کنید کافی است برای شما تا ارتباط ناگسستنی با خدا را احیا کنید.
امام جمعه بندرانزلی در ادامه با اشاره به در پیش بودن روز قدس به نمازگزاران توصیه کرد : برای برپایی روز قدس که از حساسیت بالایی برخوردار است آماده باشند .
وی اضافه کرد: التهاب در جهان اسلام و اینکه لبنان و سوریه در آتش شیطنت استکبار و صهیونیسم می سوزد همه به خاطر کم رنگ کردن روز جهانی قدس است .
وی روز جهانی قدس را ابتکار معمار کبیر انقلاب برای حفظ این جایگاه مقدس خواند و تاکید کرد: با فریاد طنین انداز ( القدس لنا) مردان و زنان مسلمان در این روز قدس بر پیکره جهان اسلام باقی خواهد ماند.
خطیب جمعه انزلی در ادامه با اشاره اهمیت روزه داری و رعایت حرمت این ماه مبارک تصریح کرد: هرچند مهمان پذیری خصلت ما گیلانی است اما مهمان باید حواسش را جمع کند که ماه رمضان است .
وی با ابراز تاسف از برخی هنجار شکنی ها افزود: بحث عفت عمومی در همه جا و بیشتر از آن در سواحل باید مد نظر باشد و دستگاه های ذیربط به شکلی باید سواحل را مدیریت کنند و به هنجار شکنان تذکر لازم و قانونی بدهند.
حجت الاسلام موسوی با اشاره به آغاز شب های قدر اضافه کرد: نام علی (ع) شعله های عشق را در دلهای من و شما بیشتر می کند محبت علی (ع) است که شما را به مکانهایی که نام این امام همام است می کشاند.
وی افزود: پروژه ای که عزیزان ستاد عتبات عالیات در بزرگترین صحن در حرم علی (ع) آغاز کرده اند بنایی است که از نظر معماری اسلامی و شیعی بی نظیر و به نام صدیقه مرضیه و در پنج طبقه است و هزینه آن بیش از ۷۵۰ میلیارد تومان و سهم ما گیلانی ها یک میلیارد تومان است و شما مردم خوب انزلی بیش از ۵۷ میلیون تومان کمک کرده اید .
وی یاداور شد: در هفته گذشته شبکه نیکوکاری آغاز بکار نمود و با واگذاری اختیارات در نیکوکاری به مساجد و توسعه شبکه نیکوکاری را به محلات واگذار شد.
امام جمعه بندرانزلی در خاتمه افزود : مسجد پایگاه انقلاب بود و در همه موارد مسجد محور است و کمیته حضرت امام مسجد محوری را در دستور کار قرار داده که توجه مردم را بیشتر به مسجد معطوف می نماید.

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

Anzali Free Zone

Shahin

۵ مرداد ۱۳۹۲

از حاج آقای موسوی انتظار برخوردی قاطع تر با تخلفات اداری و سیاسی در سطح شهرستان میره، تریبون نماز جمعه باید الگویی در امر به معروف و نهی از منکر باشه و الگویی تمام عیار به مردم شهرستان ارائه دهد. با آرزوی توفیق روز افزون

پاسخ