حجت‌الاسلام‌والمسلمین عبدالجواد شمس‌الدین در نماز عبادی سیاسی جمعه این شهرستان با با اشاره به وقایع مجلس ششم اظهار کرد: در این مجلس نمایندگان اصلاح طلب گفتند که باید با آمریکا برای جلوگیری از جنگ مذاکره کرد.

وی بابیان اینکه در آن زمان امام امت در حق امتش به بهترین شکل ممکن به‌جا آورد گفت: قوه مقننه جلو رهبری ایستاد اما تنها کسی که به‌تنهایی قاطعانه این موضوع را کنترل کرد رهبری بود و ماجرا تمام شد هرچند که خیلی از آن افراد امروز طلبکار شده‌اند.

وی به انتقاد از اهانت‌های صورت گرفته به مدافعان حرم افزود: عده‌ای جوسازی می‌کردند که چرا باید در سوریه جنگید، دیگر فکر نکنم کسی با حادثه اخیر این چند روز باشد که دلیل آن را نداند.

خطیب جمعه انزلی گفت: بحمدالله مردم ما نیز تا به امروز در امتحانات فراوانی به‌خوبی روسفید شده‌اند، هرچند که برخی از مسئولان ما یا از روی بی‌بصیرتی و یا از روی سستی و بی‌اراده بودن نتوانستند حق امام امت را ادا کنند فلذا بنده اعتقاددارم خواص جامعه ما امت ما هستند.

شمس‌الدین بابیان اینکه کسانی که باید خود جلودار رهبری باشند در شرایط حساس حالت انفعالی گرفته و کارشکنی می‌کنند افزود: سخن من خطاب به این‌هاست، اگر جلودار نیستید لااقل مانع حرکت امت و امام امت نشوید، بدانید هر کس در مسیر انقلاب کارشکنی کند سیل خروشان حرکت امت آن را کنار خواهد زد و از سرگذشت گذشتگان انقلاب که کنار گذاشته شدند درس بگیرید.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود با اشاره به سالروز زعامت حضرت آیت‌الله خامنه‌ای بر امت ولایت مدار اشاره کرد و گفت: منصب امامت و ولایت منصبی الهی است، بین امام و امت حقوق‌های متقابلی وجود دارد که باید به آن عمل کرد.

وی بابیان اینکه حقوق بین امامت و امت در جامعه ما جاری است تصریح کرد: امام باید در اراده امور تدبیر و بصیرت داشته باشد، باید حکیمانه تصمیم گرفته و توصیه‌های دینی را جدی بگیرد، امام باید دلسوز و خیرخواه و علاقه‌مند به مردم باشد، ساده زیستی را در زندگی رعایت کند زیرا هرگاه امامت به خلافت تبدیل شد آثار بسیار بدی دارد که اکنون نیز قابل‌رؤیت است، این‌ها از ویژگی‌های امام است.

امام‌جمعه بندرانزلی با اذعان به اینکه ولی جامعه ما به بهترین شکل ممکن به وظایف خود عمل کرده است افزود: رهبر معظم انقلاب بعد از انتصاب به بهترین شکل ممکن این ولایت را در بدترین شرایط و در آزمون‌های مختلف این ۲۸ سال در شرایط سخت بعد از جنگ و رحلت امام، پروژه‌های زنجیره‌ای رسانه‌ها داخلی و خارجی، حوادث کوی دانشگاه، حادثه ۱۱ سپتامبر، مجلس ششم و جام زهر، فتنه ۸۸ و زیر سؤال بردن جهاد مدافعان حرم در عراق و سوریه، توانستند با درایت و قاطعیت خود مدیریت کنند.

وی با اشاره به آغاز هفته محیط‌زیست بیان کرد: رعایت و حفظ محیط‌زیست واجب است و مسئولان باید ضمن حفاظت از آنان شرایط مطلوبی را نیز برایش فراهم کنند اما متأسفانه در این شهرستان شاهد هستیم که برخی تعرضات از سوی همین مسئولان انجام‌شده و کوتاهی می‌شود.

شمس‌الدین افزود: همه می‌خواهند تالاب را درست کنند، همه می‌گویند تالاب باید احیا شود اما هیچ کاری نمی‌کنند، حتی از ورود آلودگی‌ها نیز جلوگیری نکرده‌اند، آب این تالاب آلوده شده است، آبزیان نابود و کشاورزی را نیز تخت تأثیر خود قرار داده است و قطعاً این آلودگی به مردم نیز منتقل می‌شود.

خطیب جمعه انزلی گفت: عدم حساسیت بر مسائل محیط‌زیست آثار سو فراوانی را به دنبال دارد، این آلودگی‌ها جبران‌ناپذیر است، البته تلاش‌هایی شده است و ما از آن تقدیر می‌کنم اما کافی نیست و نیازمند توجه بیشتر است./فارس

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

سروش ملت پرست

۱۹ خرداد ۱۳۹۶

گرامی باد فرارسیدن یوم الله ۲۱ خرداد،زادروز استاد بی بدیل موسیقی ایران//////سیاوش قمیشی////// دامت توفیقاته………………..استاد قمیشی!۷۲ سالگی ات فرخنده باد……………………………………..شهر من ،من به تو می اندیشم نه به تنهایی خویش///از پس شیشه تو را می بینم که گرفتی مرا در بر خویش…………………………..تن من ،پاره ای از آن تن توست////و قشنگترین شبهای پرستاره تن توست…………………….

…ضیافت باران و تاک و ترانه

از طلوع تا به غروب حکایت فاصله هاست خداجون! مرد خدا هنوز رفیق بچه هاست
طفلکی دلم هنوز کنار قاب شیشه ای خواب بارون می بینه همدم اون قناری هاست
فصل پاییزی من تو باغ بارون زده ای قصه گل و تگرگ خاطره هر دوی ماست
من و تکرار مسیر بازم ،تو چشم آینه نه غباری نه غمی ترنم ترانه هاست
دیوونه ! بوسه باد و غم پاییزو ولش پل تردید واسمون بازی با دلهره هاست
کاش از اول نبودیم چشم انتظار سایه ها راه آینده ما یه شهر خالی از ریاست
گره گم همینه تو بازی آدمک ها انگاری نامردمی نغمه روزگار ماست
گریه کن مثل دلم جای خودت نفس بکش تاک میون واژه ها حقیقتی بی انتهاست
به جزیره می ریم و پرسه همون جا می زنیم وه که بارون میاد و ضیافتی بی انتهاست
بغضمون گرفته چون پرنده های قفسی ای دریغ از دلی که تو ازدحام قبله هاست
روز برفی میاد و پنجره فریاد می زنه شرح دلتنگی ما نقاب قلب ادماست
ای رفیق طاقت بیار به پاس عشق و زندگی….. چشمای منتظر آه ، هنوز به پیچ جاده هاست…
بندرانزلی-سروش ملت پرست

………………………………………………

پاسخ