امام‌جمعه بندرانزلی بابیان اینکه شورای پنجم نباید تسلیم فضاسازی‌ها و فشارهای سیاسی شود گفت: جریانات، اشخاص و گروهای سیاسی بگذارند که شورا کار خود را بکند.
حجت‌الاسلام‌والمسلمین سیدعبدالجواد شمس‌الدین در نماز عبادی سیاسی این هفته شهرستان با تبریک هفته دولت شهیدان رجایی و باهنر را مظهر علم و عمل برشمرد و با گرامیداشت یاد رئیس‌جمهور و نخست‌وزیر شهید اظهار کرد: ارزش‌های این دو شهید بزرگوار باید در نگاه مسئولان و رفتار عمومی آنان تجلی یابد.

وی با اشاره به سفر آقای محمدباقر نوبخت معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان برنامه‌وبودجه به انزلی در دومین روز از هفته دولت تصریح کرد: مقررشده بود که جناب فرماندار فرمایشاتی را در خصوص اقدامات دولت در شهرستان و در حضور شما مردم عزیز ارائه کنند که بنا بر دلایلی از سوی ایشان مقرر گردید که در فرصتی دیگر مطالب مربوطه را مطرح کنند فلذا ما منتظر خواهیم بود تا نتایج سفر جناب نوبخت به انزلی اعلام شود.

خطیب جمعه انزلی بیان کرد: استاندار محترم گیلان در خصوص وضعیت گلزار شهدا، ورزشگاه و مصلی بزرگ شهرستان قول‌های مساعدی داده‌اند که سفر جناب نوبخت به بندرانزلی نیز در همین راستا بود اما ما همچنان منتظر نقد شدن وعده‌های مسئولان دولتی در خصوص این پروژه‌های نیمه‌کاره هستیم.

شمس‌الدین در بخشی دیگر از سخنان خود با اشاره به ویژگی‌های شهید باهنر و رجایی گفت: شهید رجایی مسئولی مردمی، انقلابی، مؤمن و محبتش نسبت به مردم قلبی بود و مثل برخی‌ها علاقه به مردم را ظاهری نمی‌دانست.

وی بابیان اینکه شخصیت شهید رجایی شخصیتی ممتاز بود خاطرنشان کرد: امام در خصوص این شهید بارها گفته‌اند که زندگی رجایی در زمان دست‌فروشی، در زمان نخست‌وزیری و در زمان ریاست جمهوری هیچ‌گاه هیچ تغییری نکرد، امام اعتقاد داشت ریاست جمهوری به شهید رجایی هیچ‌گاه بها نداد و این رجایی بود که به این سمت ارزش بخشید و آن را یک سمت دینی تأثیرگذار کرد.

امام‌جمعه بندرانزلی افزود: التزام عملی به ولایت‌فقیه حقیقتاً در وجود این شهید بزرگوار بود و مانند برخی‌ها صرفاً اعتقاد زبانی نداشت و هیچ‌گاه از ولایت‌فقیه تعدی نکرد.

شمس‌الدین در بخشی دیگر از سخنان خود به پایان کار شورای چهارم و آغاز کار شورای پنجم اشاره کرد و گفت: توصیه من به اعضای جدید این است که اگر می‌خواهند خدمتشان مؤثر باشد و همیشه در اذهان مردم و تاریخ شهر ماندگار شوند این است که مردم‌دار و دلسوز باشند و فقط برای مردم کار کنند، سعی کنند در همه امور بین خود و خدای خود تصمیم بگیرند و آنچه را اجرای کنند که به صلاح مردم باشد.

وی به انتخاب شهردار انزلی اشاره کرد و افزود: کسی را انتخاب کنید که متخصص و دارای تجربه باشد، تابع و تسلیم فضاسازی‌ها و فشارهای سیاسی نشوید، گروهای سیاسی متوجه باشند که از شورای جدید سهم خواهی نکنند، گروها و جریان‌های سیاسی بگذارند شورا کار خود را بکند، گروه زدن و کانال زدن و تخریب کردن کار خوبی نیست هرچند که مغلوب شدن در این فشارها نیز به‌هیچ‌وجه قابل توجیه نخواهد بود.

توجه به دعای روز عرفه از موضوعاتی بود که خطیب جمعه انزلی در بخش پایانی سخنان خود به آن اشاره کرد و گفت: از دعای روز عرفه غافل نشوید، فرصت این روز را مغتنم بشمارید و خود را از دعا کردن در چنین روز مهمی محروم نکنید./فارس

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *