bandar dar meh 0001

برای آنها فرقی نمیکند چقدر ته جیبشان باشد و عملی که میکنند چقدر به نفعشان باشد و چقدر در نهایت برای جیبشان داشته باشد که پس از آن بخواهند قدمی بردارند. آنها کوهی استوارند در برابر همه ی کاستی ها و کم توجهی ها و حتی نادیده گرفته شدن ها ….

آری اگر اینها قهرمانان شهر ما نیستند، اگر اینها الگویی برای نسل جوان تر و پیشینیان ما نیستند، اگر اینها الگویی برای مسئولین انزلی که همواره از در و دیوار گلایه دارند و مشکلات را گردن همه می اندازند و خودشان را نمیبینند، پس تفسیر ما از الگو چیست ؟

آنها با کمترین هزینه ممکن در بهترین حالت جشنواره ای برگزار کردند(بندر در مه) که اگر این مسئولیت به یکی از مسئولین مربوطه در شهر ما سپرده میشد با ده برابر بودجه آنها نیز قادر به برگزاری اش نبودند، جشنواره ای که از سراسر جهان شرکت کننده داشت و از داوران برجسته ای در آن بهره گرفته شده بود، آیا همین کافی نیست تا مسئولین شهر ما از انگیزه و پشتکار آنها الگوبرداری کنند.

هنر زندگی آنهاست و از هنرشان در راه گسترش فرهنگ جامعه بهره میبرند، آنها با بهره گیری از توانمندی هایشان دریچه ای جدید مقابل دیدگان مردم می گشایند تا برای لحظاتی هم که شده فارغ از همه زشتی های دنیای امروز از نگاه آنها به این جهان و هر آنچه که پیرامون ماست بنگریم. فعالین هنری و فرهنگی باید عزیز شمرده شوند، چون اشاعه دهنده فرهنگ در جوامع هستند و چه زیبا “امین حق ره” در مصاحبه اختصاصی اش با انزلی کلاب اشاره داشت که ما نیازمند مسئولین نیستیم و این آنها هستند که نیازمند ما هستند. (مصاحبه امین حق ره)

مطمئنا  این جمله از دید مسئولین و فعالین سیاسی معانی دیگری میتواند داشته باشد، چون واقعا آنها درک درستی از هنر و هنرمند ندارند (اکثریت)، آنها نمیدانند هر چه در حوزه هنر و رسانه برای اشاعه و بالا بردن سطح فرهنگی مناطق هزینه شود، نه تنها به آن نمیتوان هزینه گفت بلکه باید از عبارت “سرمایه گذاری” برای آن استفاده گردد، اگر شهرداری انزلی و محیط زیست شهرستان با افزایش نیروهای خود و با بالاتر بردن هزینه هایشان همه روزه سعی در تمیز نگاه داشتن و جمع آوری زباله ها به عنوان مثال از تالاب انزلی باشند، مطمئنا قدرت این جوانان را در تاثیرگذاری و فرهنگ سازی را نخواهند داشت، قدرتی که متاسفانه از آن غافل هستند، زیرا این جوانان قادرند با هزینه ای به مراتب کمتر با بهره گیری از هنرشان و طرح هایی به مراتب کم خرج تر در دراز مدت، گردشگران را از اهمیت حفظ محیط زیست و دلایل نریختن زباله در تالاب انزلی آشنا کنند.

کافی است اسکله های قایق موتوری تالاب بین المللی انزلی را به آنها بسپارند تا با بهره گیری از هنر این عزیزان هر گردشگری تحت تاثیر لزوم حفظ و نگهداری از محیط زیست و بخصوص تالاب انزلی قرار بگیرد. متاسفانه در جامعه ما به قشر فرهنگی نگاهی فرو دستانه میشود و عبارت فرهنگی و فعالین فرهنگی گویی باید همواره به قشر ضعیف جامعه تعلق داشته باشد که این خود از فقر فرهنگی موجود نزد مسئولین مربوطه ناشی میشود. چه مسئولین آنها را باور کنند و چه خودشان را به ندیدن و وقت نداشتن بزنند آنها برای اهالی هنردوست انزلی عزیزند و آنها مسیرشان را ادامه خواهند داد.

آری از دید ما این جوانان و هنرمندان قهرمانان شهر ما هستند و الگویی تمام عیار برای مسئولین شهرمان 

باشد تا از آنها درس استقامت، پشتکار و تلاش گرفته شود

bandar-dar-meh

8841029884

4091029884

 

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

mahdi m

۲۷ شهریور ۱۳۹۲

به خدا اینا خیلی با غیرت هستن. اگه یک گروه مثل اینا واسه ملوان تلاش میکردن الان وضعیت ملوان این نمی شد.
اینا آدمای بزرگی هستن.

پاسخ

sarl

۲۷ شهریور ۱۳۹۲

انسانها با بزرگ کردن بضی اسمها ویا بعضی شخصیتهاویا شهرها ویا تیمهاویا مکانها و یا نهان کردن وآشکار ساختن آنها در جامعه .هم می تواند شخصیت خودشان را پیدا کند وهم می تواند شخصیت ویا ا رزش یک شهر را روشن کنند.زیرا بعضی از این خصوصیات که در آنها وجود دارد در دیگران هم نهفته می باشد.که باعث می شود بقیه ام آشکار شود. .باید به اینگونه افراد بهائ داد واز آنها برای آینده گان الگو ساخت. مثال انزلی را بیشترملوان ویا ورزش ویا نام بعضی افراد بود که به سرتاسر ایران شناساند.پس باید تلاش کنیم تا بتواند به جهانیان بشناسا نیم .ودر بعضی مواقع هم برعکس با بزرگ جلوه داد بعضی چیزها .نابودی را برای یک شهر بوجود خواهیم اورد ویا باعث می شویم چهار پایه ای برای عده ای شویم تا بخواهند از صداقت وپاکی ماها استفاده کرده وبه اهداف شومشان برسند. ویا باعث می شویم با دستان خودمان خاک در چشمان خودمان فرو کرده ویا دست دستی ویا نا آشیانه فردی را خدا ساخته تا دیگران ناخداگاه پرستش اش کنند. ……..به امید پیروزی شهرمان.

پاسخ

مهسا

۲۷ شهریور ۱۳۹۲

جالبه!! حاشا به غیرتشون!! مسئول ما فقط به فکر پر کردن جیب خودشون از بیت المال هستند!! فرهنگ واژه فرهنگ برای اونها تعریف نشده، فقط پولللللللللللللللللللل!! :reallyangry:

پاسخ

۲۷ شهریور ۱۳۹۲

دمشون گرم
اصل آبایان خدایی
شرمنده ها
ولی کاش یه عکس بهتر میزاشتین
عکس مناسبی نیست

پاسخ

Shahin

Shahin پاسخ در تاريخ شهریور ۲۸ام, ۱۳۹۲ ۱۰:۲۹:

کدوم عکس مجید جان، بازدید از نمایشگاه رو میگید ؟

۲۷ شهریور ۱۳۹۲

آره آبای
اولین عکس رو میگم
البته ببخش فضولی کردم
……
آقای امین حق ره رو هم دیدم
تا حالا فقط وصف فعالیت هاش رو شنیده بودم که چه قدر مردونه داره برای اعتلای انزلی تلاش میکنه
ممنون بابت عکس ها

پاسخ

a.n.z

۲۷ شهریور ۱۳۹۲

درود بر غیرتشون

پاسخ

محراب

محراب

۲۷ شهریور ۱۳۹۲

آقا تورو خدا تو کار مسئولین شهرمون با این حرفای بی سر و ته وقفه نندازین.
اونا کارای مهم تری دارن.به جای رسیدگی به امورات و این جور چیزا حضرات با تلاش بی پایان همچنان در خواب ناز هستند.اگه خدای نا کرده با صدای مردم زجر کشیده هم بیدار بشن،نهایتا ۲ تا جلسه می زارن تا ویتامین ۳ یدن رو تامین کنن

پاسخ