رییس سازمان صنعت ، معدن و تجارت گیلان گفت : اقتصاد مقاومتی به معنی حالت تدافعی نیست بلکه باید حالت پویا و فعال داشته باشیم .

به گزارش خبرنگار ایرنا ، ˈ علی منتظریˈ روز شنبه در دیدار با نمایندگان اصناف بندرانزلی اظهار کرد : در شرایط تحریم از سوی دشمنان نظام قرار داریم ، اما تحریم ها موجب عقب نشینی از برنامه ها نمی شود .

وی خاطرنشان کرد : برنامه های دولت در چهارچوب برنامه های پنج ساله هستند و هر دولتی بیاید باید این برنامه ها اجرا شود .

منتظری تصریح کرد : طرح هدفمندی یارانه ها برغم مشکلات و تحریم ها متوقف نشد بلکه روند آن کند شد .

رییس سازمان صنعت ، معدن و تجارت گیلان خاطر نشان کرد : وقتی حرکت می کنیم و برنامه هایمان را اجرا کنیم دشمن حواسش جمع می شود که ما کارمان را ادامه می دهیم و طرحهای توسعه ای را نمی خوابانیم .

منتظری تاکید کرد : هدف ما کاهش آسیب ها است و برای این کار جلساتی را با روسای ادارت ذیربط و همچنین صنوف تدارک دیده ایم تا ضمن اجرای مقررات آسیبهای حوزه تولید و تجارت را به حداقل برسانیم .

رییس سازمان صنعت معدن تجارت گیلان با اشاره به این که ۹۵ درصد صنوف درست کار می کنند متذکر شد : ما می خواهیم حتی یک درصد متخلف نداشته باشیم .

منتظری ، فعالیت برخی صنوف بدون پروانه را یکی از عوامل تشدید تخلفات دانست و بر لزوم ساماندهی و صدور پروانه های موقت برای آنها به منظور جلوگیری از تخلف تاکید کرد .

وی اضافه کرد : هدف ما کاهش آسیب ها در حوزه اصناف است و در بحث تعزیرات تفاهمنامه خوبی امضاء شده است .

وی اذعان داشت : در بحث نظارت و بازرسی نیز باید هدفمند برخورد کنیم تا واحدی به شکل غیرمتعارف جریمه نشود و اقدامات ما با این هدف است که مصرف کننده آسیب کمتری ببیند .

وی تاکید کرد : در بعضی صنوف باید ساماندهی انجام شود و صنوف نامتناسب با محیط های شهری و مسکونی مثل مصالح فروشی ها به خارج از شهر منتقل شوند .

منتظری تصریح کرد : ساماندهی و انتقال این صنوف به خارج از شهر به وی‍ژه در شهرهای گردشگرپذیری مانند انزلی علاوه بر کاهش ترافیک ، سر و صدا ، تخریب منظر امکان نظارت بهتر بر آنها را نیز فراهم می آورد .

وی در خصوص طرح شبنم خاطر نشان کرد : در اجرای این طرح با شناسایی کالای قاچاق در واقع از تولید داخلی حمایت می شود .

منبع:ایرنا

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *