82300702-711579451

ناظر گمرکات گیلان و مدیرکل گمرک بندرانزلی از صادارت ۲۹۲ هزار و ۲۹۴ تن کالا از گمرکات استان به کشورهای حاشیه خزر در هفت ماه امسال خبر داد.
محمد شهبازی روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا با اعلام این خبر اظهار کرد: بر اساس آمار موجود ارزش این مقدار صادرات کالا یکصد و ۶۶میلیون و ۴۲۵هزار ۶۶۵دلار بوده که از نظر وزنی، یک درصد افزایش دارد.
وی افزود: صادرات کالاها از گمرکات گیلان به کشورهای روسیه، آذربایجان و عراق بوده است.
به گفته شهبازی محصولات نباتی ، معدنی، صنایع غذایی، نساجی و صنایع پلاستیکی از عمده ترین کالاهای صادر شده به این کشورهاست.
مدیرکل گمرک بندرانزلی همچنین به واردات کالا در گمرکات استان گیلان اشاره و تصریح کرد: در هفت ماه نخست امسال، یک میلیون و ۶۱۷هزار و ۱۹۷تن کالا از گمرکات گیلان وارد کشور شده که ارزش این واردات رقمی برابر با یک میلیارد و ۶۶۴میلیون و ۵۹۶هزار و ۵۰۸دلار است.
شهبازی یادآور شد: حجم واردات کالا به گمرکات گیلان نسبت به مدت مشابه سال گذشته، ۱۹۵درصد از نظر ارزش دلاری و ۳۸درصد از نظر وزنی افزایش داشته است.
ناظر گمرکات گیلان و مدیرکل گمرک بندرانزلی با اشاره به صادرات کالاهای غیر نفتی از بندرآستارا گفت: در این مدت حدود ۱۰۸میلیون دلار کالای غیر نفتی از بندرآستارا صادر شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته از نظر ارزش کالا ۲۴درصد و از نظر وزن دو درصد افزایش دارد.

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *