82053456-70684701[1]

 

رئیس آموزش و پرورش شهرستان انزلی از ۱۱ میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال کمک خیرین مدرسه ساز در سال ۹۴ خبر داد.
سید حسین دریابکی روز پنجشنبه در نشستی با اشاره به برگزاری هفت جلسه شورای آموزش و پرورش درسال ۹۴ اظهار کرد: امسال نیز علاوه بر تعهد ساخت یک مدرسه در روستای کپورچال توسط دکتر نمک فروش نیکوکار مدرسه ساز ، یک باب مدرسه نیز درهفته دولت با اعتبار یک میلیارد ریال به بهره برداری می رسد .
وی همچنین به کمک یک میلیارد و ۷۶۰میلیون ریالی اولیاء دانش آموزان به مدارس اشاره و اظهار کرد: این مبالغ از طریق برگه های مشارکت مردمی از سوی اولیاء پرداخت شده که کمک شایانی به آموزش و پرورش شهرستان شد چرا که برخی از مدارس حتی توانایی پرداخت هزینه های برق و آب و گاز را نیز نداشتند.
دریابکی به فرسوده بودن دستگاه های تکثیر برگه های امتحانی دانش آموزان دراین اداره اشاره و یادآور شد: به همت خانم موقر یک دستگاه تکثیر برگه های امتحانی پیشرفته تهیه و به آموزش و پرورش اهداء شد.
معاون آموزش و پرورش شهرستان انزلی نیز در ادامه این جلسه با اشاره به برگزاری جشن تکلیف برای یک هزار نفر از دانش آموزان سال سوم در مصلی اظهار کرد: درشهرستان انزلی اعتکاف دانش آموزی برای دومین سال متوالی بصورت مجزا و در دو مسجد برای دانش آموزان پسر و دختر برگزار شد.
نوری به حضور ۵۷دانش آموز پسر و ۵۳دانش آموز دختر در اعتکاف دانش آموزی اشاره و اضافه کرد: مراسمی برای هشت هزار شهید استان در تمامی مدارس برگزار می شود .
وی به ویزیت رایگان دانش آموزان توسط اداره بهداشت اشاره کرد و افزود: دو هزار و ۶۰۰ دانش آموز مدارس ابتدایی و دانش آموزان روستاهای شرق دراین طرح به صورت رایگان ویزیت شدند.
نماینده مردم انزلی در مجلس شورای اسلامی نیز دراین جلسه گفت: در راستای نوسازی و بازسازی مدارس شهرستان باید همت بیشتری به کار گرفته شود .
حسن خسته بند با تاکید بر لزوم فعال شدن کارگروه های فرهنگی و ورزشی در آموزش و پرورش برای ایام فراغت دانش آموزان گفت: با توجه به فرارسیدن ایام تعطیلات تابستانی ، انتظار می رود آموزش و پرورش برای اوقات فراغت دانش آموزان در این ایام برنامه های فرهنگی و آموزش جامعی تدوین و اجرا کند ./ ایرنا

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *