13950426000192_PhotoA[1]

حسین چراغی پیش از ظهر امروز در جریان بازدید از طرح‌های توسعه‌ای بندرانزلی با اشاره به عملکرد بنادر شمالی کشور از ابتدای امسال تاکنون گفت: آمار عملکرد در دریای خزر منفی دو ارزیابی شده، اما بندر انزلی نسبت به بنادر شمالی رشد مثبتی را به خود اختصاص داده است.

وی به رشد منفی ۳۰ درصدی بندر امیرآباد اشاره کرد و افزود: بندر انزلی دارای ۴۶ درصد عملکرد مثبت است.

مدیرکل بنادر و دریانوردی گیلان با بیان اینکه بندر نوشهر دارای عملکرد منفی ۹ درصدی است، تصریح کرد: ابتدای امسال عملکرد بندر آستارا به دلیل مشکلات لایروبی منفی بود، اما در حال افزایش عملکرد است.

چراغی از پهلوگیری دو کشتی ۱۴۰ متری در بندر آستارا در دو هفته اخیر خبر داد و اضافه کرد: ورود کشتی‌های مذکور با کمک کشتیرانی دریای خزر اتفاق افتاده است و توانستیم دو فروند از بزرگ‌ترین کشتی‌های ناوگان این شرکت را به بندر آستارا هدایت کنیم.

وی به عملکرد مثبت بندر آستارا در آینده نزدیک اشاره کرد و گفت: بنادر دیگر استان‌های شمالی با رشد منفی مواجه هستند.

مدیرکل بنادر و دریانوردی گیلان با اشاره به ترکیب کالای تخلیه و بارگیری شده در بنادر استان خاطرنشان کرد: غلات شامل ذرت، گندم و جو، فلزات، چوب و تخته بیشترین حجم تخلیه و بارگیری در بنادر مذکور را تشکیل می‌دهد.
چراغی به سهم ۸۰ درصدی تخلیه و بارگیری بندر انزلی در گروه فلزات اشاره کرد و یادآور شد: امسال برای نخستین مرتبه بندر امیرآباد بیشترین آمار تخلیه و بارگیری گندم را به خود اختصاص داده است.

وی با بیان اینکه ایجاد زیرساخت‌های بندر امیرآباد زودتر از دیگر بنادر در سال گذشته آغاز شده است، اظهار کرد: سال‌های گذشته بندر امیرآباد توانست غلات بیشتری را تخلیه و بارگیری کند، اما امسال بندر انزلی بیشترین حجم تخلیه و بارگیری غلات به‌ ویژه گندم را داشته و این روند رو به رشد ادامه دارد.

مدیرکل بنادر و دریانوردی گیلان به طرح‌های توسعه‌ای بندر انزلی اشاره کرد و افزود: سه پست اسکله در راستای توسعه بندر مذکور در نظر گرفته شده است.

چراغی با اشاره به احداث سه پست اسکله کانتینری و کالای عمومی در بندر انزلی گفت: دو پست اسکله نفتی در طرح توسعه بندر انزلی پیش‌بینی شده و این امر در افزایش تنوع تخلیه و بارگیری کالا در این بندر تاثیرگذار است./ فارس

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *