13910718155243567_PhotoL

اسحاق شعبانی یکی از مهم‌ترین فعالیت های شیلات را در بخش صید و صیادی عنوان کرد.

وی بازسازی و ترمیم ذخایر ماهیان را از جمله وظایف شیلات دانست و اظهار کرد: پایداری شغل صیادی از دیگر وظایف شیلات است.

مدیرکل شیلات گیلان با بیان اینکه سالانه ۱۵۰ میلیون قطعه بچه‌ماهی در دریای این استان رهاسازی می‌شود، تصریح کرد: توسعه و گسترش آبزی‌پروری از دیگر وظایف شیلات است.

وی با اشاره به اینکه گیلان رتبه دوم آبزی‌پروری کشور را بعد از مازندران دارد، گفت: ترویج و ارائه یافته‌های جدید علم شیلاتی نیز از وظایف دیگر شیلات است.

شعبانی صید و صیادی در گیلان را بسیار با اهمیت خواند و یادآور شد: قدمت شیلات گیلان به یک قرن می‌رسد و این امر نشانه اهمیت صید و صیادی در استان است.

وی فصل صید رسمی را هر ساله از ۲۰ مهر ماه ذکر کرد و گفت: صید ماهیان استخوانی دریای خزر تا ۱۵ فروردین ماه سال آینده ادامه می‌یابد.

مدیرکل شیلات گیلان امسال میزان صید را با افزایش بیان کرد و افزود: سال گذشته ۳ هزار و ۸۴۰ تن ماهی در گیلان صید شد و پیش‌بینی می‌شود امسال با توجه به وضعیت خوب صید این آمار به ۴ تن برسد.

وی به فعالیت پره‌های تعاونی شیلات اشاره کرد و یادآور شد: در گیلان ۷۵ پره تعاونی صیادی وجود داشت که ۹ پره تعدیل شدند و ۱۴ پره غیرفعال است و اکنون ۵۲ پره تعاونی صید و صیادی شیلات فعالیت می‌کنند.

شعبانی با اشاره به اینکه در این پره‌ها ۴ هزار و ۵۰۰ صیاد به صورت قانونی فعالیت می‌کنند، صید غیرمجاز را از معضلات جدی خواند.

وی درباره وضعیت غیرقانونی صید ماهیان، تصریح کرد: آمار صید غیرمجاز افزایش یافته و حتی میزان صید آنها از صید قانونی بیشتر شده که این مسئله معضل بزرگی است./ فارس

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *