IMG-20141222-WA0012

مدیر کل بنادر و دریانوردی گیلان از افزایش اسکله‌های عمومی و نفتی در بندر انزلی خبر داد.

سید‌علی نعیمی عصر امروز در نشست بندر انزلی با اشاره به ویژگی‌های این بندر اظهار کرد: بندر انزلی مدرن‌ترین و مجهزترین بندر حاشیه دریای خزر است.

وی واقع شدن بندر انزلی در محدوده منطقه آزاد انزلی و کریدور شمال‌ ـ جنوب را از ویژگی‌های منحصر به‌فرد بندر انزلی عنوان کرد و افزود: این ویژگی‌ها امکانات خاصی را برای صاحبان کالا، تجار و سرمایه‌گذاران فراهم آورده است.

مدیر کل بنادر و دریانوردی گیلان با اشاره به ساخت ترمینال سوختی در بندر انزلی تصریح کرد: می‌توان با ایجاد این ترمینال در بندر انزلی سالانه یک‌میلیون تن مواد سوختی از بنادر حاشیه خزر را تحویل گرفت و ترانزیت کرد.

وی حمل و نقل دریایی را از اهمیت زیادی دانست و یادآور شد: فعالیت‌های حمل و نقل دریایی موجب شکوفایی می‌شود و در این بین فعالیت دریایی گردشگری از اهمیت زیادی برخوردار است.

نعیمی متذکر شد: با ایجاد جاذبه‌های گردشگری از طریق کشتی مسافری نقش بندر انزلی در مناسبات جذب گردشگر افزایش می‌یابد و موجب رونق اقتصادی می‌شود.

وی وجود ۱۰ پست اسکله در بندر انزلی، ۲۰ دستگاه تجهیزات راهبردی، ۱۴ دستگاه ریلی ساحلی با ظرفیت ۱۵ تن، ۴۴ دستگاه کشنده و… را از مزایای منحصر به‌فرد بندر انزلی عنوان کرد.

مدیر کل بنادر و دریانوردی گیلان خاطرنشان کرد: بندر انزلی اکنون یکی از مهم‌ترین بنادر دریای خزر و پایلوت کریدور شمال‌ ـ‌ جنوب است و جایگاه ویژه‌ای در منطقه دارد.

وی از سرمایه‌گذاری حدود ۳۰۰ میلیارد تومان برای افزایش محوطه‌های بندری و تعداد اسکله‌های عمومی، کانتینری و نفتی با مشارکت بخش‌خصوصی در بندر انزلی خبر داد.

نعیمی با اشاره به اینکه چندین پروژه با مشارکت بخش‌خصوصی در دست برنامه‌ریزی است، تصریح کرد: مهم‌ترین این پروژه‌ها ساخت سیلوی غلات، انبارهای اختصاصی، سایت سوخت‌ و روغن است و آمادگی همکاری با بخش‌خصوصی در بندر انزلی وجود دارد.
منبع: فارس

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

۲۸ بهمن ۱۳۹۳

ای کاش از رودخانه شفارود هم می توانستند برای بارگیری ها استفاده نمایند.
اگر از شفارود و تالاب انزلی درست استفاده گردد انزلی می تواند از بهترین بنادر وبزرگترین بنادر دنیا به حساب بیاید.
زیرا کشتی ها ی زیادی می توانند هم بارگیری نمایند و هم در آرامش کامل پهلو بگیرند و از طرف دیگری اگر کناره ابتدائی تالاب لایروبی گردد کشتی ها کاملا می توانند از انزلی وارد بنادر شوند و از رودخانه شفارود بعد از بارگیری خارج گردند.

پاسخ