3CCCCCCCCCCCCCCCCCCCCC

ناظر گمرکات گیلان و مدیرکل گمرک انزلی گفت: در هشت ماهه سالجاری گمرکات گیلان موفق به واریز ۳۱۰۶ میلیارد و۷۸۷میلیون و  ۰۹۵ هزار ریال درآمد به حساب خزانه دولت گردید که این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل ۷۱ در صد افزایش داشته است.

محمد شهبازی افزود: در هشت ماهه امسال حدود ۲۷۵ میلیون دلار کالای غیرنفتی با وزن ۹۵۵ هزارتن از گمرکات گیلان (انزلی، آستارا و حسن رود ) صادر شده است که این مقدار از نظر وزنی ۱۰درصد افزایش داشته است.

وی تصریح کرد: ۴۰۳ هزار و ۰۴۱ تن از کالاهای فوق از گمرک انزلی، ۵۵۲ هزار ۲۹۱ تن از گمرک آستارا و مابقی از گمرک حسن رود صادر گردیده است.

شهبازی عمده کالاهای صادر شده از گمرکات گیلان را محصولات نباتی،  محصولات معدنی و مصنوعات از آن، محصولات صنایع غذایی عنوان کرده و افزود: این کالاها به بیش از ۳۰  کشور دنیا صادر شده است.

ناظرگمرکات گیلان و مدیرکل گمرک انزلی تصریح کرد: صادرات گمرکات استان عمدتاً به کشور روسیه، آذربایجان و عراق انجام می‌شود.

شهبازی ادامه داد: ما همچنین با کشورهای گرجستان، قزاقستان، هند، اکراین، آلمان، بلوروس، ارمنستان، فرانسه، ترکیه، جمهوری مولداوی، انگلستان، امارات متحده عربی، مالزی، اندونزی، عراق، افغانستان، کنیا و … مبادلات تجاری داشته ایم و کشورهایی همچون آفریقای جنوبی، اندونزی، مالزی، استونی، جمهوری چک، کنیا و جزیره استوک از جمله کشورهایی هستند که به مقصد کالاهای صادراتی ما افزوده شده اند.

ناظر گمرکات گیلان یادآور شد: در هشت ماهه سالجاری  بالغ بر یک میلیون و ۴۱۰  هزار و ۵۱۳ تن کالا به ارزش ۹۱۵ میلیون و ۹۲۳ هزار و ۶۳۲دلار از طریق گمرکات استان گیلان به کشور واردات قطعی شده است که نسبت به مدت مشابه در سال قبل به ترتیب از لحاظ وزنی ۲۲درصد و از لحاظ ارزشی ۱۱ درصد افزایش داشته است.

شهبازی تصریح کرد: ۷۱ درصد وزنی و ۶۸ درصد ارزشی کالاهای وارداتی از استان گیلان را فلزات معمولی و مصنوعات از آن تشکیل می دهد.

وی ادامه داد: عمده واردات گمرکات گیلان از کشور فدراسیون روسیه، قبرس، امارات متحده عربی، اتریش و … می باشد.
روابط عمومی ستاد نظارت گمرکات استان گیلان

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

انزلیچی

انزلیچی

۱۱ آذر ۱۳۹۳

http://anzaliclub.ir/250-%D9%87%D8%B2%D8%A7%D8%B1-%DA%AF%DB%8C%D9%84%D8%A7%D9%86%DB%8C-%D8%B2%DB%8C%D8%B1-%D8%AE%D8%B7-%D9%81%D9%82%D8%B1-%D8%B2%D9%86%D8%AF%DA%AF%DB%8C-%D9%85%DB%8C%E2%80%8C%DA%A9%D9%86%D9%86%D8%AF/
آدم کدوم رو باور کنه با وجود اینهمه برکت هنوز جزء فقیر ترین استان ها هستیم گاز، نفت،شیلات ،کشتیرانی،دامپروری،کشاورزی و غیره و غیره و غیره بودجه استانمونم که سال به سال آب میره و درآمد استان به جیب دیگران .بدتر از اون اینه که خودمونم به خودمون رحم نمی کنیمو توی استان بدجوری هرج و مرج، واقعا جای تاسف داره.

پاسخ