افزایش گل لاله در تالاب انزلی

  • 5 سال پیش
  • بدون ديدگاه

farajabadi-3-of-20

مدیرکل حفاظت زیست گیلان  گفت: این خبر خوبی نیست که گل لاله تالابی در انزلی افزایش یافته است.

آغاز دوره گل‌دهی لاله آبی اواخر خرداد تا اوایل تیر و پایان دوره گل دهی اواخر تابستان است. لاله مردابی از گیاهان شناوری محسوب می‌شود که ریشهٔ آن در داخل آب قرار داشته و ساقه و برگ‌ها و گل در خارج از آب ولی در تماس با آن یعنی به شکل شناور در سطح آب مشاهده می‌شود. لاله مردابی گل ملی کشور هند و ویتنام است.

این روزها در تالاب انزلی گردشگران زیادی برای تماشای گل دهی گل لاله تالابی به تالاب انزلی می آیند و خوشبختانه با اطلاع رسانی هایی که انجام شده است دیگر کمتر این گل ها برای گرفتن عکس های یادگاری چیده می شوند.

از دیگر دیدنی های تالاب انزلی پسته این گل است که قابل خوردن نیز است.

امیر عبدوس در گفت وگو با خبرنگار ایسنا در خصوص وضعیت گل دهی گل لاله تالابی با بیان اینکه وجود این گل زیبایی کم نظیری به تالاب بین المللی انزلی می دهد از افزایش رویش این گل ها در سالجاری خبر داد.

وی اضافه کرد: این خبر خوبی نیست که گل لاله تالابی در انزلی افزایش یافته است زیرا هر چقدر وجود آلودگی ها در تالاب انزلی افزایش یابد شرایط برای افزایش رویش لاله مردابی نیز مهیا تر می شود.

وی با تاکید بر اینکه از هموطنان و سایر گردشگران از همه جای دنیا که برای دیدن این گل زیبا به تالاب انزلی می آیند باید از چیدن این گل خودداری کنند ادامه داد: امیدواریم با کاهش ورودی پساب های صنعتی کشاورزی و خانگی شاهد کاهش ورود آلودگی ها در تالاب انزلی باشیم تا از وجود این گل ها در حد استاندارد بهره مند باشیم.

منبع: ایسنا

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *