1CCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCC

ناظر گمرکات گیلان و مدیرکل گمرک انزلی گفت: در آذر ماه سالجاری ۳۰۵ میلیون دلار کالای غیرنفتی با وزن یک میلیون و ۰۱۷ هزارتن از گمرکات گیلان (انزلی، آستارا و حسن رود) صادر شده است که این مقدار از نظر وزنی ۷ درصد افزایش داشته است.

محمد شهبازی تصریح کرد: ۴۲۲ هزار و ۷۹۳ تن از کالاهای فوق از گمرک انزلی، ۵۹۴ هزار ۴۴۴ تن از گمرک آستارا و مابقی از گمرک حسن رود صادر گردیده است.

وی عمده کالاهای صادر شده از گمرکات گیلان را محصولات نباتی،  محصولات معدنی و مصنوعات از آن، محصولات صنایع شیمیایی عنوان کرده و افزود: این کالاها به بیش از ۴۰ کشور دنیا صادر شده است.

ناظرگمرکات گیلان و مدیر کل گمرک انزلی تصریح کرد: صادرات گمرکات استان عمدتاً به کشور روسیه، آذربایجان، عراق و قزاقستان انجام می‌شود.

شهبازی ادامه داد: ما همچنین با کشورهایی گرجستان، قزاقستان، هند، اکراین، آلمان، بلوروس، ارمنستان، فرانسه، ترکیه، جمهوری مولداوی، انگلستان، امارات متحده عربی، مالزی، اندونزی، عراق، افغانستان، کنیا و …  مبادلات تجاری داشته ایم و کشورهایی همچون آفریقای جنوبی، اندونزی، مالزی، استونی، جمهوری چک،کنیا و جزیره استوک از جمله کشورهایی هستند که به مقصد کالاهای صادراتی ما افزوده شده اند.

ناظر گمرکات گیلان یادآور شد: در آذر ماه سالجاری بالغ بر یک میلیون و ۵۸۸ هزار و ۷۵۱ تن کالا به ارزش یک میلیارد و ۰۱۷ میلیون و۸۵۹ هزار و ۴۵۳ دلار از طریق گمرکات استان گیلان به کشور واردات قطعی شده که نسبت به مدت مشابه در سال قبل ۲۳ درصد از لحاظ تن و ۱۱ درصد از لحاظ ارزش افزایش داشته است.

شهبازی تصریح کرد: ۷۱ درصد وزنی و ۶۸ درصد ارزشی کالاهای وارداتی از استان گیلان را آهن آلات و ماشین آلات صنعتی تشکیل می دهد.

وی ادامه داد: عمده واردات گمرکات گیلان از کشورفدراسیون روسیه، قبرس، امارات متحده عربی، اتریش و …. می باشد.
منبع: روابط عمومی ستاد نظارت گمرکات استان گیلان

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *