13941107000900_PhotoA[1]

 

منوچهر عاشوری عصر امروز در جریان بازدید از طرح‌های در حال اجرای دهیاری روستای «سیاه وزان» بخش مرکزی این شهرستان، اظهار کرد: اقدام‌های دولت در روستاهای بخش مرکزی انزلی فوق‌العاده است.

وی با بیان اینکه خدمات دولت تدبیر و امید در تمام روستاها مشاهده می‌شود، تصریح کرد: اهالی بخش مرکزی انزلی شاهد افتتاح بسیاری از طرح‌ها و خدمات در هفته دولت می‌شوند.

بخشدار مرکزی انزلی روستای سیاه‌وزان را دارای ۱۱۰ خانوار و ۳۰۵ نفر جمعیت و یک شهید به نام «فرخ زلفی» عنوان کرد و افزود: این شهید به عنوان سرباز ارتش جمهوری اسلامی در حال خدمت بود که در منطقه قصرشیرین به شهادت رسید.

وی رسیدگی به وضعیت طرح‌های در حال اجرای دهیاری روستای سیاه‌وزان را از اهداف بازدید خود ذکر کرد و یادآور شد: در این روستا سه طرح شامل یک دهنه پل عمومی با اعتباری بالغ بر ۱۰۰ میلیون ریال در حال احداث است.

عاشوری ساخت یک واحد ساختمان دهیاری با زیربنای ۵۵ متر مربع در زمینی به مساحت ۱۰۰ متر مربع و با اعتباری بالغ بر ۳۵۰ میلیون ریال را از دیگر طرح‌های روستای مذکور عنوان کرد.

وی یادآور شد: در روستای سیاه‌وزان بخش مرکزی انزلی بوستان روستایی با اعتباری بالغ بر ۳۳۰ میلیون ریال در زمینی به مساحت یک‌هزار و ۲۰۰ متر مربع از محل اعتبارات دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری گیلان در حال احداث است.

بخشدار مرکزی انزلی از افتتاح سه طرح مذکور روستای سیاه‌وزان در هفته دولت امسال خبر داد و خاطرنشان کرد: ساختمان پایگاه مقاومت شهید فرخ زلفی نیز در زمینی به مساحت ۸۰ متر با زیربنای ۴۰ متر مربع از محل اعتبارات ناحیه مقاومت سپاه ناحیه بندر انزلی درحال احداث است.

وی اجرای فاز نخست طرح لاینیگ انهار کشاورزی روستای مذکور به طول ۸۰۰ متر از محل اعتبارات جهاد کشاورزی را از دیگر اقدام‌ها ذکر کرد و متذکر شد: فاز دوم این طرح به طول یک‌هزار و ۲۰۰ متر اجرا می‌شود.

عاشوری، اجرای طرح‌های مذکور را برای روان‌سازی و صرفه‌جویی آب کشاورزی در حال اجرا عنوان کرد و یادآور شد: روستای سیاه‌وزان دارای ۲۴۵ هکتار اراضی کشاورزی زراعت برنج بوده که عمده آب کشاورزی آن از طریق چهار پهنه استخر به مساحت ۲۷ هکتار تأمین می‌شود.

وی با بیان اینکه ایجاد ایستگاه پمپاژ و برقی در تقویت تأمین آب کشاورزی کمک می‌کنند، خاطرنشان کرد: در روستای سیاه‌وزان بخش مرکزی انزلی سالن ورزشی در زمینی به مساحت دو هزار و ۲۰۰ متر مربع از محل اعتبارات اداره ورزش و جوانان در حال اجرا است./ فارس

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *