انزلی کلاب: متاسفانه طی سالهای گذشته بیشتر طرح های توسعه شهری در بندر انزلی به بهانه به خطر افتادن محیط زیست و با سنگ اندازی متوقف شده است. مشکلاتی نظیر عدم ساخت استادیوم در انزلی و کنارگذر همواره با بهانه هایی یکسان متوقف و به حال خود رها شده است. اما فارغ ازمبحث توسعه شهری، مسئله ای که تعجب ما را بر می انگیزد بی تفاوتی محیط زیست به مسائل پر اهمیت تری نظیر آلودگی رودخانه ها توسط شهرک های صنعتی و زمین های کشاورزی در اطراف تالاب انزلی است. در ادامه مطلب خبری را در خصوص بهره برداری از یک لاین پروژه کنار گذر به اطلاع شما عزیزان میرسد.

حجت شعبانپور با اشاره به پروژه کنارگذر انزلی اظهار کرد: پروژه مذکور دو پیمانکار دارد. وی ادامه داد: دو قطعه از پروژه کنارگذر انزلی به طول ۱۶ کیلومتر توسط پیمانکاران در حال احداث است. شعبانپور از بهره‌برداری از یک لاین پروژه کنارگذر انزلی تا پایان سال جاری خبر داد و تصریح کرد: پروژه مذکور اکنون ۶۷ درصد پیشرفت فیزیکی دارد. ادامه مطلب …

مدیرکل راه و شهرسازی گیلان در ادامه به پروژه پونل ـ تالش ـ آستارا اشاره کرد و گفت: پروژه مذکور ۹۵ کیلومتر است و بدون کنارگذر شهرهای پره‌سر، خطبه‌سرا و تالش ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

وی محور پونل ـ تالش ـ آستارا را از پروژه‌های مهر ماندگار دولت در گیلان نامید و خاطرنشان کرد: ۸۱ میلیارد تومان تاکنون برای پروژه مذکور هزینه شده و برای اتمام آن تا پایان سال جاری به ۴۵ میلیارد تومان نیاز است.

شعبانپور با بیان اینکه سه تقاطع غیرهمسطح در گیلان در حال احداث است، ابراز کرد: تقاطع آقاسید شریف ـ شفت ـ فومن به حدود ۱۵ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد و وزیر راه و شهرسازی ۱۰ میلیارد تومان آن را تقبل کرده است تا پیمانکار پروژه را به اتمام برساند.

مدیرکل راه و شهرسازی گیلان از اختصاص حدود ۹۴ درصد اعتبارات مسیر سیاهکل ـ دیلمان ـ کلیشم، چهار خطه کردن جاده آستانه اشرفیه ـ کیاشهر، محور سراوان ـ سیاهکل و جاده بازکیاگوراب در سال ۹۰ خبر داد و بیان کرد: سال گذشته پروژه‌های امامزاده‌هاشم (ع) ـ خمام ـ آقاسید شریف، کلیدبر ـ ماسال، رحیم‌آباد ـ قزوین، شفت ـ زنجان، کنارگذر لنگرود و حسن‌رود ـ چمخاله ـ رودسر آغاز شده است.

وی با اشاره به اینکه اعتبارات پروژه‌های راهسازی گیلان در سال جاری ابلاغ شده است، بیان کرد: اختصاص اعتبارات بیشتر به پروژه‌ها نیازمند پیگیری است.

شعبانپور همچنین به سیل اخیر در گیلان اشاره کرد و یادآور شد: سیل به راه‌های شهرستان‌های فومن، سیاهکل، املش، لنگرود و رودسر خسارت وارد کرده است.

مدیرکل راه و شهرسازی گیلان با بیان اینکه کارهای مقدماتی برای عبور موقت مردم انجام شده است، گفت: سیل چهار پل بزرگ را در استان تخریب کرده و مطالعه برای احداث پل‌ها آغاز شده است.

منبع: فارس

انزلی کلاب: آیا در پایان امسال خبر بهره برداری از کنارگذر انزلی را در این سایت مخابره خواهیم کرد، یا طی ماههای آتی سناریوی تکراری توقف طرح به گوش خواهد رسید این را تنها خدا عالم است و سوالی که ذهن ما را به خود مشغول ساخته این است که آیا مسئولین شهرمان نمیتوانند با تعامل بیشتر با سازمان محیط زیست از چنین اتفاقاتی جلوگیری کنند؟ آیا نمیتوانند با همین تعامل از این همه آلودگی تالاب انزلی فارغ از رشد و توسعه شهری جلوگیری کنند؟ چه کسی پاسخگویی سرمایه های هدر رفته در طرح های نیمه کاره رها شده است؟

نظر شما عزیزان در این خصوص چیست؟ آیا تمام این طرح های نیمه کاره که بدون کارشناسی استارت میخورد و پس از صرف هزینه های زیاد رها میشود حق مردم شهر انزلی است؟ این وظایف و پیگیری ها در حیطه اختیارات کدام مقام مسئول شهر ماست؟

اگر شما پاسخی دارید انزلی کلاب را هم در جریان بگذارید…

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

a.n.z

a.n.z

۲۴ مرداد ۱۳۹۱

سلام
به نظرم همه مسوولین شهر ما بی…ت مثلا خود شما میتونی چند تا مثال از اقدامات مهمی که برای توسعه شهر انزلی انجام شده نام ببری؟
اگر هم طرحی انجام شده بسیار از انکه سودی داشته باشد ضرر و زیان داشته یا منفعت اون به هرکسی غیر از مردم انزلی رسیده ! همین میدان اصلی انزلی که هیچ نمادی از شهر ما نیست و پول ما رو درور ریختن طرح جدیدی هم که دارن اصلا جالب نیست ، یا همین استادیوم ، انزلی ۴۰ سال پیش ورزشگاه ۱۵۰۰۰ نفری داشته داخل شهر حالا بعد از گذشت ۴۰ سال میخوان دوباره یه ورزشگاه ۱۵۰۰۰ نفری براش بزنن اون هم خارج شهر.

مشکل شهر ما اینه که بزرگتر نداره که حقشو بگیره زیباترین ، پر استعدادترین و یکی از بهترین شهرهای جهان از لحاظ موقعیت جغرافیایی و منابع طبیعی داریم ولی مثل دیگی میمونه که داره سر … توش می جوشه.
اگر ۰/۰۰۰۰۰۱ از درآمدی که از انزلی نصیب دولت میشه رو برای خود انزلی (فقط برای ۳ سال ) خرج میکردن الان …
اصلا بیخیال … من که چشمم اب نمیخوره

پاسخ

Shahin

shahin-anzaliclub پاسخ در تاريخ مرداد ۲۶ام, ۱۳۹۱ ۱۵:۵۳:

a.n.z عزیز از مشارکت شما سپاسگذاریم. ما قصد داریم انزلی کلاب را به پایگاهی جهت پیگیری مطالبات به حق مردم انزلی تبدیل کنیم. از شما سپاسگذاریم.

ابای سامان

۲۴ مرداد ۱۳۹۱

بعداز شانزده سال مثل اینکه قراره بخت انزلیچیها هم باز بشه و جاده کمر بندی انزلی البته یک لاینش تاپایان امسال تمام بشه (چرا یک لاین خدا می داند)اما اگر پروزهای شرق گیلان و یا تقاطع های غیر هم سطح کلا نشهر رشت نیاز به بودجه داشته باشند .که صد البته الویت باانهاست مردم انزلی یک شانزده سال دیگر هم باید تحمل نمایند شاید فرجی بشه و ندیده های ما شاهد اتمام جاده کمر بندی باشند

پاسخ

سجاد محبوب

۲۴ مرداد ۱۳۹۱

یکی از دوستای من زیر نظر پیمانکار این طرح کار میکنه و میگه اینا خیلی کند کار میکنن.
بهتون قول میدم کمتر از سه سال غیر ممکنه راه بیوفته (البته با این روند)

پاسخ

Shahin

shahin-anzaliclub پاسخ در تاريخ مرداد ۲۷ام, ۱۳۹۱ ۲۱:۳۴:

لطفا اطلاعات تکمیلی از پیمانکار این طرح را برای ما ارسال کنید، تا پیگیری کنیم.

مژگان

۲۴ مرداد ۱۳۹۱

مطمئنا این هم یه حرف آبکیه دیگه ست،این طرح حالا حالاها به بهره برداری نمی رسه،تو این شهر هیچ مسئول دلسوزی وجود نداره،فقط میخورن و میبرن و … خیلیا هم شاهدن و کاری نمیتونن بکنن،همه نماینده دارن ما هم … داریم!

پاسخ