81368162-6045610

هادی بادروح از واگذاری ۴ کتابخانه عمومی توسط دهیاری روستاهای سنگاچین بالا و پایین و کپورچال شهرستان بندر انزلی به کتابخانه های عمومی استان خبر داد و گفت: این ۴ کتابخانه عمومی با اعتبار بخش دهیاریها احداث شده و در دهه فجر امسال به بهره برداری خواهند رسید.

بادروح با اشاره به اختصاص اعتبارات کافی از محل حساب انجمن کتابخانه های عمومی استان برای تجهیز این کتابخانه ها، اضافه کرد: ۱میلیارد ریال برای خرید تجهیزات کتابخانه ای نظیر میز و صندلی استاندارد مطالعه، قفسه ها و نیز سایر اقلام مربوط به امور کتابداری برای ۷ کتابخانه در استان هزینه شده است و این تجهیزات به زودی در اختیار کتابخانه ها قرار خواهد گرفت.

وی در بخش دیگری از صحبت های خود از اختصاص اعتباری بالغ بر ۶ میلیارد ریال از محل اعتبارات ۹ ماهه تملک دارایی کتابخانه های عمومی استان برای تعمیر و تجهیز ۱۵ کتابخانه عمومی در سراسر استان و ایجاد ۶ بخش کودک مستقل در شهرستان های فومن، رودسر و لاهیجان، رستم آباد، کلاچای، بندر انزلی و پیرکوه شهرستان سیاهکل خبر داد.

سرپرست اداره‌کل کتابخانه های عمومی استان گیلان اظهار امیدواری کرد با بهره برداری از کتابخانه های جدید در استان سرانه فضای مطالعه استان گیلان به میزان ۱۶۰۰ متر مربع بهبود یابد.

وی هزینه اتمام عملیات احداث این کتابخانه های عمومی را بالغ بر ده میلیارد ریال عنوان کرد و افزود: بخش اعظم این اعتبار توسط خیرین کتابخانه ساز استان تامین شده است.

بادروح در پایان ضمن قدردانی از خیرین کتابخانه سازی که با تمام توان در ساخت این کتابخانه ها یاری گر اداره‌کل کتابخانه های عمومی استان بودند، خاطرنشان کرد: ثمرات و نتایج مثبت این اقدام خداپسند و فرهنگی ایشان در سال مزین به نام فرهنگ در آینده ای نه چندان دور نمایان خواهد شد.
منبع: ایسنا

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *