در آخرین روز هفته دولت مرکزتوسعه صادرات منطقه آزادانزلی با حضور مهندس مسروررییس هیات مدیره ومدیرعامل سازمان ، فعالان اقتصادی و صادرکنندگان منطقه ،معاونین و مدیران سازمان و مسئولان منطقه ای افتتاح و به بهره برداری رسید.
بنا بر این گزارش این مرکز توسعه صادرات با حمایت این سازمان و با استفاده از توانمندی ۳۰ شرکت صادراتی از بخشهای مختلف منطقه و کشور،از سوی شرکت سیرنگ تجارت ایرانیان منطقه آزاد انزلی در راستای معرفی محصولات خود در فضای نمایشگاهی و استفاده از مشاوره ها و بازاریابی کارشناسان این مرکز به عنوان یک درگاه صادراتی برای صادرات تولیدات داخلی به کشورهای حاشیه خزر با استفاده از مزایای قانونی و معافیت های مناطق آزاد راه اندازی شده است .
مهندس رضا مسرور رییس هیأت مدیره و مدیرعامل این سازمان در مراسم شروع به کار مرکز توسعه صادرات این منطقه با قدردانی از بخش خصوصی که اقدام به ایجاد این مرکز نموده پیش بینی کرد که به دلیل نبود چنین شرکت هایی در سطح کشور، این مرکز به الگویی برای سایر مناطق تبدیل شود.
وی با بیان تحلیلی از نقش شرکت های توسعه صادرات در کشورهای موفق در صادرات اظهار داشت: با نگاه به صادرکنندگان برتر در سطح جهان، وجود شرکت های توسعه صادرات به عنوان پیش نیاز قابل مشاهده است و این گونه شرکت ها در بازاریابی و صادرات کسب و کارهای کوچک و متوسط نقش بسزایی ایفا کرده اند، موضوعی که می توان به صورت نمونه در کشور چین طی سالهای اخیر ملاحظه کرد.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی با بیان اینکه از سه سال پیش موضوع ایجاد شرکت های توسعه صادرات را مطرح کرده و به عنوان اولویت های سازمان با بخش خصوصی در این زمینه مذاکرات متعددی صورت گرفته، افزود: شرکت های مدیریت صادرات می توانند نقش موثری در مشاوره، بازاریابی و فروش محصولات تولیدی شرکت های ایرانی در بازار کشورهای حاشیه دریای خزر و به ویژه روسیه ایفا نمایند.
گفتنی است در ابتدای این مراسم، اصغر امانی رییس انجمن کارآفرینان و سرمایه گذاران این منطقه با قدردانی از حمایت ها و همراهی های سازمان، به بیان برنامه و خدماتی که از سوی شرکت توسعه صادرات منطقه آزاد انزلی به تولیدکنندگان و بازرگانان و صادرکنندگان ارائه می شود پرداخت و مدیران تعدادی از شرکت های دانش بنیان و صادراتی فعال در این مرکز به بیان برنامه ها و توانمندیهای مجموعه خود پرداختند .

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *