ccc hamid gilzad

حمید گیل زاد متولد ۱۳۱۵ انزلی است؛ که اکنون ریاست هیات بسکتبال انزلی را به عهده دارد. علاوه بر بسکتبال در رشته های والیبال ، فوتبال، دو و میدانی ، شنا ، واترپلو، ، نجات غریق ، کشتی و بوکس دارنده عناوین قهرمانی است .
وی نخستین عنوان قهرمانی اش را در سن ۱۸ سالگی یعنی سال ۱۳۳۳ در مسابقات شنای قهرمانی کشور در یکهزار و ۵۰۰ متر کرال سینه کسب کرد.
در سال ۱۳۳۷ برای شرکت در تیم ملی بسکتبال کشور از وی دعوت به عمل آمد.
گیل زاد همچنین در تشکیل تیم واترپلو انزلی در سال ۱۳۳۳ نقش مهمی داشت.
این ورزشکار در ۲۳ سالگی ( سال ۱۳۳۸ ) قهرمان بوکس کشور شد و یک سال بعد عنوان قهرمانی کشتی آموزشگاههای کشور را بدست آورد.
وی در کنار این ورزشها کاپیتانی تیم بسکتبال شهرستان را به عهده داشت و در طول این سالها چندین عنوان قهرمانی مسابقات بسکتبال آموزشگاههای کشور را کسب کرد.
او سال ۱۳۳۹ به عنوان کاپیتان ، تیم والیبال استان گیلان را همراهی کرد و در مسابقات فوتبال آموزشگاههای کشور نیز همراه تیم اعزامی به عنوان قهرمانی مسابقات دست یافت .
گیل زاد در سالهای ۱۳۳۸ تا ۱۳۴۰ در رشته دو و میدانی در پرش ارتفاع به عنوان قهرمانی رسید و سال ۱۳۴۰ دیپلم نجات غریق را نیز گرفت.
این ورزشکار بین سالهای ۱۳۴۴ تا ۱۳۴۷ به عنوان مربی تیم بسکتبال انزلی فعالیت کرد.
گیل زاد در پرونده ورزشی خود بازی در باشگاه بوستان ورزش تهران و باشگاه شاهین رانیزدارد.

در ادامه مصاحبه ایشان را مطالعه خواهید نمود:

آقای گیل زاد ازبسکتبال قدیم و قدیمی های بسکتبال برایمان بگویید؟
من بعد از برادر بزرگتر اقایان مشحون یعنی کمال مشحون به تیم ملی دعوت شدم در باشگاه بوستان ورزش که در آن سال ها یکی از قطب های بسکتبال کشور بود تحت مربیگری آقای جبارزادگان فعالیت کردم در باشگاه تاج سابق که کمال مشحون کاپیتان بود و گاهی هم ابوالفضل صلبی – ازدوستان قدیمی بنده – کاپیتان بود بازی می کردم با آقای حسن ذوالفقاری در مسابقات کشوری شرکت می کردیم متاسفانه در حال حاضر ایشان در بستر بیماری اند که امید دارم هر چه زودتر شفا پیدا کنند همین عید امسال بود که با ایشان تماس گرفتم و سال نورا خدمتشان تبریک گفتم مسوولان فدراسیون که خود از قدیمی های بسکتبال هستند همگی من را می شناسند بنده بالغ بر ۶۰ سال است که در حوزه ورزش مشغول فعالیت هستم.
از چه زمانی ریاست هیات بسکتبال انزلی را بر عهده دارید؟
از سال ۱۳۶۴ از طرف فدراسیون وقت آقای علی مقدسیان به عنوان رییس هیات انزلی انتخاب شدم.

از وضعیت هیات بسکتبال بندر انزلی بگویید؟
بارها بازیکنان مختلفی را به تیمهای پایه ملی معرفی کرده ایم مانند آقایان رضا زاده گرجی و سعید حسن زاده و دیگران که به حدود ۱۶ نفر می رسند.
اخیرا هم سه نفر از بازیکنان انزلی به نام های ارسلان جعفری وحیدغفارنژاد ومجتبی گیلان نژاد که بارها به اردوهای ملی رده های پایه رفته اند و می روند.
کلاس داوری در انزلی برگزار کردیم و بعد از آن می خواستیم کلاس مربیگری برگزار کنیم که رییس هیات استان مخالفت کردند ارتباط ما با فدراسیون از طریق استان است و به همین دلیل جلوی بسیاری ازبرنامه های ما گرفته می شود.
علی رغم شایستگی وتوانمندی بازیکنان انزلی در تیم های استان مورد استفاده قرار نمی گیرند و به همین دلیل یعنی عدم استفاده از ظرفیت های کامل استان گیلان تیم های اعزامی به مسابقات کشوری در سال ۱۳۹۱ همگی در مرحله مقدماتی حذف شدند.

ار تباط هیات بسکتبال انزلی با هیات استان گیلان چگونه است؟
خانم زین جنابی مسوولیت هیات استان گیلان را بر عهده دارند که بنده از ابتدای حضور ایشان همکاری صمیمانه ونزدیکی با ایشان داشته ام و همانطور که از من خواسته بودند از ایشان حمایت کرده ام.
ایشان دبیر هیاتی داشته اند که مربی تیم انزلی هم بودند به نام آقای رضا زاده که ایشان همانطور که گفتم از کسانی بودند که در گذشته به اردوهای ملی رفته اند.
پس از قطع همکاری وعزل آقای رضا زاده از دبیری هیات استان خانم زین جنابی توقع داشتند که بنده و هیات انزلی هم از ایشان فاصله بگیریم و قطع همکاری کنیم به همین دلیل با حمایت و همکاری اداره ورزش و جوانان استان گیلان خواستار بر کناری من از هیات انزلی شده اند.
ما با توجه به اینکه اقای رضا زاده مربیگری تیم ملوان را نیز بر عهده دارند مجبور شدیم برای اعزام تیم ها به مسابقات استان ازمربی دیگری استفاده نماییم در صورتی که انتخاب مربی جز صلاحیت های هیات انزلی می باشد و دخالت ایشان جنبه قانونی ندارد.
رییس هیات استان این کارها را با حمایت مدیر کل اداره ورزش و جوانان استان گیلان انجام می دهند که دلیل حمایت های ایشان برای من روشن نیست.
بیشتر شهرستانهای استان گیلان با هیات استان مشکل دارند و دلیل آن این است که رییس هیات استان با بسکتبال آشنا نیستند ومسوولین هیات ها جرات بیان مشکلات را ندارند چون مدیر کل ورزش و جوانان استان از این خانم حمایت می کند و به همین وسیله طی تماس تلفنی از اداره ورزش وجوانان انزلی خواسته اند که مرا از ریاست هیات انزلی عزل کنند.

دلیل اینکه رییس هیات استان گیلان خواهان عزل شما هستند چیست؟
دلیل عجله ایشان برای برداشتن من از هیات انزلی این است که زمان برگزاری مجمع نزدیک است و ترس از این دارند که به ایشان رای ندهیم به همین دلیل سعی در جایگزین کردن شخصی که از سوی خودشان باشد دارند.

امکانات هیات بسکتبال انزلی چگونه است؟
هیچ کمکی از طرف هیات استان به ما نمی شود فقط خود ما به دلیل تعصبی که روی بسکتبال داریم مشغول فعالیت هستیم.

عملکرد فدراسیون بسکتبال را در دوره اخیر مدیریت آقای مشحون را چگونه ارزیابی می کنید؟
وضعیت فدراسیون بسیار خوب است در گذشته هیچ گاه ما چنین جایگاهی نداشتیم فقط تا جایی که به خاطر دارم در سال ۱۹۵۱ در زمانی که مرحوم سرودی کاپیتان تیم ملی بودند سوم آسیا شدیم. فدراسیون بسیار موفق عمل کرده است و همکاران ایشان همگی توانمند و از باسابقه های بسکتبال هستند.

منبع: ورزش نیوز – محمد علی دادگر

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

Anzali Free Zone

Shahin

۵ خرداد ۱۳۹۲

رئیس وزش و جوانان استان چه گلی به سر ورزش این استان وزش خیز زده که د مواردی از این دست اعمال نفوذ میکنه ؟؟؟!!! باید مسئولین استانی با این افراد برخوردی شایسته بکنن تا از جایگاهشون دنبال منافع شخصی نباشن …

پاسخ

همشهری

۵ خرداد ۱۳۹۲

پس رئیس اداره تربیت بدنی انزلی چه کاره است؟ او باید از زیر مجموعه خود حمایت کند.
از شما مدیران زحمتکش انزلی کلاب تقاضا دارم نظر رئیس تربیت بدنی را در این مورد جویا شوید.
در دوران آقای مسعود پورگل کسی جرات نمی کرد با مسئولین ورزش انزلی اینگونه رفتار کند.

پاسخ

Shahin

Shahin پاسخ در تاريخ خرداد ۶ام, ۱۳۹۲ ۰۸:۴۷:

حتما پیگیری خواهد شد و مطمئن باشید از گیل زاد حمایت شایسته بعمل خواهیم آورد…

۵ خرداد ۱۳۹۲

مسئولین ورزش انزلی برای اینکه جایگاه شان و پست شان به خطر نیافتد چندان تمایلی به مخالفت با مدیر کل ندارند چون امکان دارد برایشان هزینه بر باشد از طرفی نگران این هستند که وجه شان در انزلی با برکناری گیل زاد خراب شود اما دارند به ارامی این کار را انجام می دهند در این میان هم عده ای را علم کرده اند با وعده دبیر هیئت شدن و ریس هیئت شدن که مدتها در بسکتبال بودند ولی هیج خروجی در زمان تصدیشان نداشتند یا یکی از دوستان که خودش رییس یکی از هیئت های دیگر ورزشی انزلی بودکه کلی تلاش کرد که رییس هیئت انزلی بشود که نشد
الان اگه گیل زاد بره هیج مشکلی از بستکتبال انزلی حل نمی شه اقایون که مدتها حاضر نبودن ونیستند برای انزلی کار کنند و ۱۰ دقیقه برای جوانان این شهر عرق بریزند حالا که از همه جا مونده و رونده شدند و هیچ کجا جایگایی ندارن اومدن می خوان بسکتبال انزلی رو به دست بگیرن
و این رو بدونید که “این وسط هیج کس دغدغه بسکتبال رو نداره “

پاسخ

مژگان

mojshekan

۵ خرداد ۱۳۹۲

جا داره بگیم مملکت من … تو …

پاسخ

۵ خرداد ۱۳۹۲

سلام

ماشاءالله در هر ورزشی دستی بر آتش داشته اند .

خداوند این سرمایه را برای انزلی حفظ نماید.

پاسخ

نگار

۵ خرداد ۱۳۹۲

شیر در بند است و سفله در یله عار ناید شیر را از سلسله
با کمال تأسف باید گفت این اولین باری نیست که حق کسی پایمال شده و اجر کسی ضایع می گردد و با تأسف بیشتر نیز باید دانست که آخرین بار هم نخواهد بود. در هر حال این موضوع، چیزی از بزرگی قهرمان شهرمان، حمید کاپلان، نخواهد کاست.

پاسخ