فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بندرانزلی از اعزام ۱۳۰ نفر از بسیجیان حوزه های شهری و بسیج محلات این شهرستان برای بازدید از مناطق عملیاتی جنوب کشور در قالب کاروان راهیان نور خبرداد.
سرهنگ پاسدار جمشید اصحابی اظهار کرد: با توجه به فرارسیدن روزهای پایانی سال شاهد استقبال عموم مردم برای حضور در مناطق عملیاتی خصوصا در ایام تحویل سال هستیم .
وی با اشاره به اعزام زائران با سه دستگاه اتوبوس از گلزار شهدای انزلی به مناطق عملیاتی جنوب کشور افزود: زائران راهیان نور از مناطق عملیاتی جنوب ازجمله طلاییه ، هویزه اروند رود و شلمچه دیدن می کنند.
سرهنگ اصحابی با اشاره به تهاجم فرهنگی و جنگ نرم دشمنان اسلام در برابر نظام مقدس جمهوری اسلامی تاکید کرد : هدف اصلی اردوی راهیان نور، آشنا سازی جوانان با مفاهیم ایثار و شهادت، معرفی شهدا به عنوان الگوی دست یافتنی و ایجاد نشاط معنوی و درس آموزی از مکتب شهیدان و پیاده کردن سیره عملی شهدا در زندگی است.
وی یادآور شد :هر اتوبوس یک روحانی، یک راوی و یک مسوول دارد و علاوه بر بازدید از مناطق، خواندن زیارتنامه و سایر برنامه ها در طول مسیر رفت و برگشت برنامه های فرهنگی نظیر مسابقه دل نوشته برگزار می شود.
سرهنگ اصحابی با اشاره به اعزام ۳۰ تن از زائران به صورت خانوادگی و با یک دستگاه اتوبوس در سی ام اسفند ماه امسال گفت : دوم فروردین نیز اعزام خانوادگی راهیان نور با خودرو های شخصی به منظور توسعه فرهنگ گردشگری مذهبی در بین اقشار مختلف جامعه صورت می گیرد .
وی خاطر نشان کرد: در اجرای این طرح اقامت و غذا در خوزستان به صورت رایگان بوده و بابت هزینه بین راهی نیز به هر نفر از افراد از سوی واحد اردوی سپاه ناحیه انزلی مبلغی اهدا می شود.
شهرستان بندرانزلی در ۴۰ کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع شده و ۴۰۸ شهید دوران دفاع مقدس، هشت شهید گمنام و دو شهید مدافع حرم را تقدیم نظام مقدس جمهوری اسلامی کرده است.
در طول امسال برای بازدید از مناطق عملیاتی غرب شمالغرب و جنوب کشور، زائران در هشت مرحله از بندر انزلی با کاروان به این مناطق اعزام شده اند. / ایرنا

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *