82020380-70624937[2]

 

رییس اداره آموزش و پرورش انزلی از اسکان ۱۵ هزار و ۱۰۰ مسافر فرهنگی در مدارس این شهر ساحلی از ۲۸ اسفند سال گذشته تا ۱۲ فروردین امسال خبر داد.
سیدحسین دریابکی اظهارکرد: بر اساس آمار موجود در ایام تعطیلات عید امسال ، دو هزار و ۷۵۷ خانوار، در مدارس شهرستان انزلی اسکان داده شدند.
وی با اشاره به درجه بندی کلاس های مدارس برای اسکان مسافران اظهار کرد: ۱۴ مدرسه درجه (الف) با امکانات یخچال و فرش و تلویزیون و رختخواب و شش مدرسه درجه (ب) فقط برای اسکان موقت و اضطراری در ایام نوروز در اختیار مسافران فرهنگی قرار گرفت .
دریابکی یادآور شد: مسافران نوروزی برای اقامت هرشب در مدارس درجه (الف) ۲۲۰ هزار ریال و مدارس درجه (ب) ۱۶۰هزار ریال پرداخت کردند.
رئیس اداره آموزش و پرورش انزلی اظهار کرد: خانه معلم این شهرساحلی با ۱۵ اتاق و ۶۰ تخت در ایام نوروز پذیرای ۷۴۰ مسافر با پرداخت ۷۰۰ هزار ریال برای هرشب اقامت بود.
وی همچنین به برپایی چادر در محوطه مدارس توسط مسافران اشاره و افزود: در صورت پربودن کلاسها به دلیل وجود امنیت بیشتر در محیط مدارس، مسافران نوروزی در محوطه مدرسه چادر برپا می کردند.
به گفته وی درآمد حاصل از اسکان مسافران به حساب اداره کل واریز می شود و پس از کسر درصدی از آن دوباره به اداره آموزش و پرورش شهرستان واریز و برای تامین هزینه های حاملهای انرژی ، حق الزحمه سرایداران و عوامل خدماتی و همچنین تعمیر و ترمیم احتمالی هزینه می شود.
۱۴۰ کلاس در ۲۰ مدرسه شهرستان انزلی پذیرای مسافران نوروزی امسال بود.
شهرساحلی انزلی با جاذبه های تاریخی و گردشگری بسیار پذیرای مسافران و گردشگران درایام سفر است.

منبع: ایرنا

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *