unnamed

با گذشت سالها از واقعه کربلا ، محبان امام شهیدان در منطقه آزاد انزلی با حضور در تجمع عاشوراییان منطقه آزاد انزلی همزمان با هفتمین روز از ماه محرم ارادت خود را به سرور و سالار شهیدان امام حسین (ع) و یاران باوفایش نشان دهند.
فضاسازی زیبا و مناسب ، ایجاد هماهنگی بین هیات های مذهبی و مهیا نمودن شرایط لازم جهت حضور هیات های عزاداری ۲۸ روستای منطقه آزاد انزلی درکنار حضورگسترده مدیران و همکاران سازمان ،فعالان اقتصادی و گردشگران در این مراسم باشکوه از اقدامات این سازمان جهت برگزاری هرچه با شکوه تر تجمع عاشوراییان است.
تجمع بزرگ عاشوراییان منطقه آزاد انزلی برای سومین سال همراه با همدلی و اتحاد بین عزاداران راس ساعت ۲ روز یکشنبه هجدهم مهرماه در جایگاه مشخص شده فاز تجارت و گردشگری برگزار خواهد شد و در این تجمع دسته های عزاداری هر روستا در قالب هیأتهای سینه زنی و زنجیر زنی در محل برگزاری مراسم حاضر شده و پس از اقامه عزای حسینی به صورت منسجم به عزاداری و مرثیه سرایی دسته خواهند پرداخت .
لازم به ذکر است در این مراسم با شکوه از پرچم های ضریح متبرک حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) و ابوالفضل العباس (ع) نیز استقبال خواهد شد.
گفتنی است سازمان منطقه آزاد انزلی علاوه بر حفظ و اشاعه فرهنگ عاشورایی و توجه به فرهنگ عزاداری بومی و محلی ، ایجاد انسجام، هماهنگی و همکاری در میان هیاتهای مذهبی ، تقویت و اشاعه روحیه مذهبی در فضای اقتصادی و صنعتی ، به معرفی فرهنگ اصیل مذهبی مردمان منطقه و استان گیلان به سرمایه گذاران و گردشگران می پردازد.

روایط عمومی و امور بین الملل منطقه آزاد انزلی

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *