53

 

مرتضی شریفی با اشاره به مشکل فرسودگی ناوگان تاکسیرانی شهر رشت گفت: رشت با داشتن ۱۵۰۰ دستگاه خودروی تاکسی با عمر بالای ۱۰ سال یکی از فرسوده ترین ناوگان تاکسیرانی را در کل کشور دارد که نوسازی این تعداد ناوگان فرسوده به طور متوسط سرمایه ای حدود ۳۰۰ تا۴۰۰ میلیارد را طلب می کند.

مدیرعامل سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری رشت یکی از اولویت های سازمان تاکسیرانی رشت را استفاده از خودروهای منطقه ازاد برای نوسازی ناوگان فرسوده دانست و افزود: در همین راستا پیگیری های زیادی در چند ماهه اخیر با حمایتهای بی شائبه استاندار محترم گیلان، مهندس شعبانپور معاون هماهنگی امور عمرانی و مدیران کل دفتر امور شهری و دفتر فنی استانداری و همچنین محمد ثابت قدم شهردار رشت و دکتر رسولی رئیس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی رشت جهت رفع موانع پیش روی استفاده از ظرفیتهای منطقه آزاد انزلی برای نوسازی ناوگان تاکسیرانی صورت گرفته است و این هماهنگی ها به مراحل مناسبی رسیده است و درصورت کامل شدن در آینده ای نزدیک ان شاءالله اجرایی خواهد شد.

شریفی با بیان اینکه فرسودگی ناوگان هم برای رانندگان و هم شهروندان مشکل ساز است گفت: امیدواریم با ایجاد شرایط لازم، فرصت خدمت رسانی بهتر و درخور مردم فهیم و با فرهنگ شهر رشت فراهم شود و برای همکاران تاکسیران ما نیز شرایط مطلوب کاری با خودروهای با کیفیت فراهم گردد.

مرتضی شریفی در پایان با اشاره به راه اندازی تاکسی فرهنگی در رشت توسط همکار خوش ذوق تاکسیران ساحل فیلسوف، از وی تشکر کرد و گفت: این طرح فرهنگی در سازمان تاکسیرانی به نام این تاکسیران فرهنگ دوست ثبت شده و از این طرح و توسعه آن حمایت خواهد شد./ دیار میرزا

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

مهدی

۱۳ شهریور ۱۳۹۵

چرا باید بندرانزلی که در درون خود منطقه آزاد را پذیرا است دارای تاکسی هایی فرسوده و از رده خارج باشدو شهرهای همجوار از مزایای منطقه انزلی استفاده کنند؟ تاکسی های کیش،قشم،چابهار،خرمشهر،آبادان ، جلفا را با بندرانزلی مقایسه کنید!!! ببین تفاوت ره ازکجاست تابه کجا!! در ضمن هیچ وقت بندرعباس ، اهواز ،تبریز و … از پلاک منطقه آزاد شهرهای مجاورشان استفاده نمی کنند! نمی دانم چرا در استان گیلان همه بندرانزلی شده اند؟؟؟ پر طاووس قشنگ است به کرکس ندهندش!!! این قابلیت خدادادی و منطقه استراتژیک و بی همتای انزلی را دریابید .لطفا

پاسخ

جاوید

۱۳ شهریور ۱۳۹۵

اخه کدوم راننده تاکسی میاد ماشین خارجی با قطعات گرون قیمت رو تو شهر بندازه زیر پای مردمی که سر ۵۰ تومن با راننده کل کل میکنن؟؟؟؟ بشنو و باور نکن. نمیشه براذر من.

پاسخ