به گزارش سامانه خبری تحلیلی انزلی کلاب، سرانجام در آستانه انتخابات شورای شهر بندرانزلی یک نفر قربانی فجایع مدیریتی این شهر شد و رضا پورشعبان به دلیل آنچه که مشکل جسمانی گفته شده استعفای خود را تسلیم شورای شهر بندرانزلی نمود.

با استعفای رضا پورشعبان ناگهان به یاد سریال جذاب «مرد هزار چهره» افتادیم، با هنرمندی مهران مدیری و جمله معروفی که در قسمت پایانی این سریال گفت، مرد هزار چهره گفت من اشتباهی شدم! در این سریال شرایط طوری مهیا می شد که نقش اول سریال به صورت اتفاقی مسئولیت هایی را به عهده می گرفت که تخصصی در آن زمینه نداشت اما از آنجایی که اطرافیان از او تعریف می کردند او نیز با اعتماد به نفس کاذب به کار خود ادامه می داد و کار را به جایی رسانده بود که در کابین خلبان ذغال روشن می کرد و کباب باد می زد و می گفت سفر به کبابشه…!

با نگاهی به وضعیت مدیریت شهری در بندرانزلی و استعفای پورشعبان و شخصیت آرام و روی خوش او باید بگوییم شهردار انزلی اگرچه انسان خوبی بود اما اشتباهی شهردار شده بود! کسانی که با پا فشاری و با توجه به عدم سابقه مناسب پورشعبان پشت او ایستاده بودند برای انتخابات بعدی فرصت زیادی ندارند و با استعفای پورشعبان و حافظه تاریخی ضعیف مردم می توانند در این فرصت باقیمانده یک دستی به سر و روی شهر بکشند و یک سری از خرابی ها را ماست مالی کنند تا شاید عده ای از مردم بگویند این دوستان از مسئولان نیک روزگارند و چه خوب شد که آن شهردار بیمار استعفا داد! به هر حال در انزلی به پروژه های انتخاباتی عادت کرده ایم و اگر به صحبت های اخیر شورایی ها دقت کنید احساس می کنید همه چی آرومه و ما چقدر خوشبختیم و قرار است به زودی شهر آباد شود و چه بسا اولین فرودگاه آبی خاورمیانه نیز احداث گردد!

امروز بعد از خبر استعفای شهردار یکی از کاربران انزلی کلاب در اینستاگرام گفت: هر مسئولی بیاید شرایط انزلی تغییر نمی کند چون باید قبل از هر چیز ذهنیت مردم تغییر کند تا شرایط شهر بهبود یابد. شاید وقت آن رسیده در رابطه با این کامنت بیشتر تفکر کنیم…

راستی یک چیز مهم: اکنون که شهردار استعفا داد تکلیف ملوان چه می شود؟ امیدواریم با استعفای این عضو هیئت مدیره باشگاه ملوان دچار بحران مدیریتی در این باشگاه ریشه دار نشویم!

کاش رضا پورشعبان راهی را که پیش گرفته بود تا انتها می پیمود…

 

 

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

مریم دریایی

۵ دی ۱۳۹۵

با سلام به همه مردم شهرم و مسئولانی که شهردار رو سپربلای خودشون کردن
فکر کنم با روحیات من آشنا شدین که من نسبت به هرچیزی نکته بینی می کنم
اما درمورد آقای شهردار باید بگم افسار پاره بهش تحویل دادن و اسب زین شده ازش می خواستن
کی می تونه تو انزلی شق القمر کنه ؟
فقط امیدوارم آقایون منتقدین دو روز دیگه نگن بابا خدا باز پدر پورشعبان رو بیامرزه این یکی دیگه کیه؟
خب بگن
اصلا به من چه ؟

پاسخ

صیاد

۵ دی ۱۳۹۵

دقیقا همونطور که گفته شد ، نیاز به یک قربانی برای این فجایع و البته سوپرمن جلوه دادن شورای فعلی و ایجاد تقدس برای این شورا و دلسوز نشان دادن آن بود

به نظر باید به هرگونه تفکر و تحلیل به غیر از این با دیده تردید نگریست

پاسخ

اهورا

۵ دی ۱۳۹۵

خدا پدرش را بیامرزد کاش زودتر متوجه میشد که اینکاره نیست !!!!!!!!!

پاسخ

مژگان

۵ دی ۱۳۹۵

ما به کسانی احتیاج داریم که پل کابلی بسازند در حالی که از دخالت در تعجیل نصب یک دستگاه سیتی اسکن در تنها بیمارستان غرب گیلان عاجزند . فاضلاب در کوچه ها جاری است و تصفیه خانه فاضلاب نداریم . بیمارستان امیدوار است تا فاضلاب خود را بزودی تصفیه نماید . بزودی بزودی …
اما برای جذب گردشگر مایه دار خارجی هتل پنج ستاره نیاز داریم .
ساخت یک سر در ورودی در پایگاه انتقال خون سابق با پول دولت در طرح تحول سلامت در خیابان سی متری حتما واجب تر است تا درمان درد مردم که با راننده آمبولانس به رشت اعزام می شوند که باید کار ۵ بیمار دست و پا شکسته را انجام دهد !!
شهرک دریایی ، کارخانه کشتی سازی ، بزرگترین فرودگاه آبی بین المللی خاورمیانه در تالاب حفاظت شده و در معرض خشک شدن ، ایجاد اشتغال در شهر گردشگری انزلی . این حنا دیگر رنگی ندارد . البته این پادشاه لخت فعلاً به زور تهدید و ارتشا حکمروایی می کند . یک بچه باید پیدا شود و بگوید پادشاه لباس نپوشیده.

پاسخ

سروش ملت پرست

۵ دی ۱۳۹۵

ایتا سوال به شدت استراتژیک داشتمی…..انزلیچیان و غازیانیان کار طراحی و چاکودنه تندیس بی بدیل((خیار سر درار)) را عطف به تفکرات و زحمات تمام عیار …. و….. و سایر مخلفات در طی ادوار ده های اخیر انجام بده دارید……….پس چی خوبه که شورای شهر جغلان به خصوص نظر به نزدیکی سالگرد آغاز به کار پل اهورایی غازیان///عملیات دشوار وطاقت فرسای جایابی ونصب تندیس مذکور–خیار سر دراره– هو شورا درب–مدخل ورودی– ویرجا به مرحله اجرا فارسانید……رو نوشت به :ملوانه تماشاگران در دهه ۶۰///آقای حمید رضا منصوری///و او نماینده ای که مجلس دورونی اونه کار هن بو که هر وقت هوا مجلس دورونی سرده بوسته شویه پشت تریبون و گوفته:پنجره ها را ببندید …..و در نقطه مقابل هر وقت هوا گرمه بوسته هتو خودشه صندلی جان فریاد زیه :آووووووووووووووووو پنجره ها را بگشاید گرممان شد……………………………………جان انزلی////////////جانان انزلی////چی بودی ؟خدای زمینی من و دوستت داشتم … و حالا چی شدی؟؟؟عین سفر بی بازگشت پدر غم انگیز …………..و دوستت دارم………….انزلی دروازه ایران و اروپا …………….

پاسخ

گلسفیدی

۵ دی ۱۳۹۵

آقای احمدی فر طی نامه ای در تاریخ ۳۰ آذر تخلفات شهردار را به رئیس شورا شهر لیست کرده و رونوشت نامه را به اداره اطلاعات انزلی ارسال نموده . شهردار انزلی ۲۸ آذر در مصاحبه با خبرنگاران گفته من مشکلی برای ادامه کار در شهرداری ندارم و ۲۹ آذر در نامه ای سرگشاده و غیر محرمانه استعفای خود را تقدیم شورای شهر انزلی کرده است . چرا نامه ای غیر محرمانه تا تاریخ ۶ دی در روزنامه ها و رسانه ها منعکس نشده و کارمندان و کارکنان شهرداری از تایپیست تا دبیرخانه شهرداری که قاعدتاً این قبیل نامه ها را ارسال می نمایند در سکوتی مرگ بار و متعهدانه یک هفته جانب داری از منافع عده ای نموده اند . آیا استعفای شهردار ، بلوا در شهر ایجاد می کرد و مشکل امنیتی داشته است ؟
چرا آقای احمدی فر در روز ۳۰ آذر رونوشت نامه را به اداره اطلاعات می فرستد و نه دادستان شهر انزلی اگر مستندات ضرر و زیان های ۶ میلیارد تومانی و ۲۰ میلیارد تومانی و ۸۰۰ میلیون تومانی از طرف دادگاه با محکومیت شهرداری انزلی به وقوع پیوسته است . نقش کنترلی و نظارتی شورای شهر در سال های گذشته چه بوده است ؟ ، قانون صراحتاً به انعکاس تخلفات انجام شده و گزارش به دادگستری شهر در صورت آگاهی از موارد وقوع تخلفات و جرم اشاره دارد و حتی پایان دوره خدمتی عضو شورای شهر مانع از پی گیری از سکوت عضو شورا در صورت آگاهی از وقوع جرم نخواهد داشت،
اما در شروع انتخابات شورا اسامی کاندیدا ها و صلاحیت افراد از لحاظ مالی سیاسی اجتماعی مورد بررسی قرار می گیرد
چطور تعدادی عضو ثابت شورای شهر در طی انتخابات گذشته بوده اند و تایید صلاحیت شده اند در حالی که پرونده ساخت بیش از ۲۰۰ واحد ساختمانی و آپارتمانی بدون پروانه ساختمانی در انزلی طی چند دوره گذشته و پرونده پیمانکار آسفالت با جریمه ۶ میلیاردی از این قبیل پرونده ها و تخلفات محرز شهرداری در ایفای نقش شهرداری در بازرسی های سطح شهر بوده است و البته نقش نظارتی شورای شهر بر اوضاع و احوال شهرداری و پی گیری حق و حقوق مردم شهردر این میان در چه گزارشاتی به مردم و رساناها منعکس شده است ؟
این تخلفات توسط شورای شهر انزلی که بخصوص در جلسات تفریغ بودجه خود را نشان می دهد ، با هو و جنجال و با تکیه بر حضورگروه اکثریت شورا ، همیشه به تصویب رسیده است ، هیچ گاه گروه ۴ نفره ای که گه گاه خواهان روشن تر شدن و شفافیت قراردادها بوده اند مستنداتی در اختیارشان قرا داده نمی شد . رجوع به صورتجلسات و مصاحبه های چند سال گذشته گویا ی همین نکته است . در آخرین رای گیری نیز منشی گری از دسترسی گروه اقلیتی ۴ نفره با حذف منشی دوم کامل شد . تا این گروه در کم و کیف قضایای رخ داده نباشند .
این گروه های اکثریتی که در چیدمان انتخاباتی ، به عنوان لشکر سیاهی ضمیمه لیست ها می شوند کارشان کمک به لاپوشانی بر چنین تخلفاتی است که گاه از شدت بی تجربگی و عدم تسلط به قوانین کورکورانه در این گروه اکثریتی به پیروی از جمع می پردازند .
در حالی که شهردار انزلی بیش از سه سال در انزلی سکونت نداشته است رئیس شورای شهر با هر بار اعتراض گروه ۴ نفره ، با نادیده گرفتن قوانین ، اعضای شورا شهر انزلی را به نامه خصوصی معاونت عمرانی استانداری حواله می دادند که گفته شده شورای استان هم پذیرفته که ایشان مرخصی خود را از فرمانداری بگیرد ؟ در حالی که هیچ قانونی به معاونت عمرانی استانداری چنین مجمزی نداده که در ماده و آیین نامه های قانون شورا ها دخالت نماید .
آقای احمدی فر بهتر است همانطور که در جلسه شورا گفتند این تخلفات را از طریق قانونی و با مراجعه به دادگستری پی گیری نمایند .

پاسخ

گلسفیدی

۵ دی ۱۳۹۵

کارت زرد احمدی فرد به شهردار بندرانزلی قبل از علنی شدن استعفاء . انزلی آنلاین
جناب بدیعی فر ریاست محترم شورای اسلامی شهر بندرانزلی
سلام علیکم

احتراما ، به استناد ماده ۷۳ قانون تشکیلات ، وظایف و انتخابات شورای اسلامی و شهرداران کشور در خصوص عملکرد شهردار محترم نسبت به مواردی که در ذیل ذکر میگردد اعتراض داشته و امیدواریم بر اساس قانون تذکرات لازم را بصورت روشن و شفاف به ایشان گوشزد و پیگیری نمایید :
۱ _ اقدام به تخریب پیاده رو های سالم خیابان گلستان و ضلع شمالی پاسداران و با توجه به داشتن کارگاه موزاییک سازی اقدام به خرید موزاییک با هزینه گزاف از شهر اردبیل
۲ _ اجرای پروژه های بی کیفیت و غیر اصولی مانند آسفالت معابر و جوی ها و هدر رفتن بیت المال
.
.
۱۰ _ عدم اطلاع رسانی به موقع به شورای شهر در خصوص روند محکومیت قطعی ۶ میلیارد تومانی ؛ ۸۰۰ میلیون تومانی و ۲۰ میلیارد تومانی که صدمات جبران ناپذیری به پیکره شهرداری وارد کرده است .
۱۱ – پرداخت بیش از صد و بیست میلیون تومان از ردیف ماده ۱۷ بدون تصویب آیین نامه و مصوبه شورای شهر
۱۲ _رفتن به مرخصی و ماموریت شهردار بدون اخذ مجوز اولیه از شورای شهر
http://anzalionline.net/?p=8361

پاسخ

گلسفیدی

۵ دی ۱۳۹۵

جلسه ۵۵ شورای شهر انزلی
پورشعبان و بدیعی فر پاسخ دادند :
سوالات شورای شهر از شهردار انزلی چه بود و او با اجازه چه کسی به مرخصی می‌رود ؟ دیارمیرزا
http://diyarmirza.ir/1394/06/سوالات-شورای-شهر-از-شهردار-انزلی-چه-بود
***
پنجاه و پنجمین جلسه عادی و علنی شورای شهر بندر انزلی با حضور شهردار انزلی حول محوریت دو نامه اعضای شورای شهر و همچنین بررسی روند ساخت پل ولایت ۲ تشکیل جلسه داد .
در ابتدا دو نامه خطاب به شهردار و رییس شورا از سوی چهار تن از اعضای شورا شامل آقایان امیر احمدی فرد ، شعبان جعفری ، بهمن زنجان خواه و خانم نصیری ابلاغ و توسط رئیس شورا قرائت شد . در نامه اول خطاب به رئیس شورا آمده بود: در ماده ۷۹ قانون شهرداری ها آمده است شهردار موظف است که تا پایان پانزدهم هر ماه حساب درآمد و هزینه ماه قبل شهرداری را به شورای شهر ارائه دهد پس چرا رئیس شورا از در اختیار قراردادن این صورتحساب برای اعضای شورای شهر ممانعت نموده اند . در ادامه با اشاره به تبصره ۱ ماده ۹ آیین نامه حقوق و مزایای شهرداران ، که تاریخ استفاده از مرخصی برای شهرداران را بنا به تقاضای شهردار و موافقت شورای اسلامی شهر دانسته ، خواستار شفاف سازی در این خصوص شده اند که شهردار در طی این دو سال و با توجه به غیبت های مکرر که بدون مجوز شورا بوده ، از چه کسی مرخصی گرفته است؟
شهردار انزلی با اجازه فرماندار به مرخص رفته است .
پس از قرائت سوال ها و موارد ذکر شده محمد رضا بدیعی فر ، رییس شورای شهر بندر انزلی در پاسخ به دو نامه ۴ عضو شورای شهر در ابتدا عنوان کرد: در خصوص مرخصی های آقای شهردار ,رئیس شورای عالی استان هم نامه ای به شورا ارسال کردند و به این موضوع اشاره کردند که شهردار باید از شورای شهر مرخصی گرفته باشد ولی بر طبق نامه معاونت عمرانی استاندار ایشان باید از فرماندار مرخصی می گرفتند که تا این لحظه هم تمام مرخصی شهردار با اجازه فرماندار صورت گرفته است.
وی در مورد ارائه صورت حساب های شهرداری به اعضای شورا شهر بندر انزلی اظهار داشت: در قانون اشاره ای به این موضوع که صورت حساب درآمد و هزینه ها باید در اختیار اعضای شورای شهر باشد نشده است اما در مورد گزارش خزانه داری حق با اعضا است که این موضوع در حال ویرایش است و بزودی در اختیار اعضا قرار خواهد گرفت. نباید هر کجا که می روم به تک تک اعضا اطلاع دهم . …

پاسخ

گلسفیدی

۵ دی ۱۳۹۵

استعفای زورکی محمد تقی موسویان را هم ضمیمه خبر کنید .
http://www.khazaronline.com/view.aspx?op=1&id=5333
محمد تقی موسویان شهردار قبلی انزلی نیز در مصاحبه های خود گفته از زمانی که اعلام کردم می خواهم کاندیدای انتخابات مجلس شورای اسلامی از انزلی شوم .اهرم هایی مانع از ادامه فعالیت من در شهر شدند توقعات بعضی از ادارات ، دریافت کمک های مالی از شهرداری انزلی ، با مخالفت من همراه بود . ایشان حتی به ساز و کاری برای بازنشسته شدن زود هنگام ایشان در اداره متبوع خود حتی پس از استعفا از شهرداری انزلی اشاره داشتند!!!
انزلی کلاب می توانید با ایشان مصاحبه ای ترتیب دهید تا شفافیت های دخالت در امور اجرایی و نهاد های نیمه دولتی در سطح شهر انزلی را متوجه شوید . ایشان دیگر با گذشت چند سال اوضاع پیش آمده را می تواند راحت تر ارزیابی کند .
صبح فومن
http://sobhefouman.ir/3139

پاسخ

.....جاوید

۵ دی ۱۳۹۵

در انزلی با عوض شدن رییس ادارات هیچ چیز عوض نمیشود. شهر دست کسانی افتاده که نه تنها تعصبی به این شهر ندارند بلکه دانش و استعدادی در مدیریت شهر و مجلس و دولت هم ندارند.کسانی که به واسطه دو در اشپزخانه جبهه ماندن شدن رزمنده و امدن شدن مسوول فلان جا…. سالهاست ملک در ایران و خارج ایران میخرند. فروشگاه و هتل در کشورهای اطراف دارند. جوانهای ما هم یک به یک بخاطر فقر و بیکاری به خارج میروند. درد دل زیاد است. این شهر یک تغییر بزرگ میخواهد.

پاسخ

گیلک پاسخ در تاريخ دی ۱۸ام, ۱۳۹۵ ۱۸:۳۱:

:yes: :yes: :yes: . فرمایش شما بخصوص جمله انتهایی حقیقتا قابل تامل است. اما مشکل اینجاست که ما منتظر معجزه هستیم و این در حالی است که خداوند در قرآن کریم می فرماید: من سرنوشت هیچ قومی را تغییر نمی دهم مگر اینکه آن قوم خودشان را تغییر دهند.