DSC_0186

به گزارش اختصاصی سامانه خبری تحلیلی انزلی کلاب، استاندار گیلان سرانجام صبح روز دوشنبه به منظور بازدید از چند پروژه‌ عمرانی و رسیدگی به طرح های سرمایه گذاری بخش خصوصی به بندرانزلی آمد و همین سفر باعث شد که با نماینده عالی دولت در استان گیلان مصاحبه ای داشته باشیم که به شرح زیر است:
انزلی کلاب : جناب استاندار شهر انزلی باید جزئی از منطقه آزاد انزلی باشد، شما به عنوان استاندار گیلان چه زمانی را برای تحقق این مهم پیشبینی میکنید؟
من به عنوان استاندار گیلان عرض میکنم که خوشبختانه ما یک منطقه آزاد در محدوده حسن رود بندرانزلی باعنوان منطقه آزاد انزلی داریم و یک منطقه آزاد نیز در بندر که در اخیار کشتیرانی است و این تنها منطقه ای در کشور است که دو منطقه آزاد تعریف شده است و هر دو به نام منطقه آزاد انزلی شناخته میشود که هم حوزه دریا و هم حوزه ساحل را تحت پوشش قرار میدهد.
محمد علی نجفی در مصاحبه خود با اشاره به مصوبه شورای عالی مناطق آزاد کشور خاطر نشان کرد: طبق مصوبه این شورا گسترش این منطقه آزاد با هدف زیر مجموعه قرار دادن زمین های بیشتری در حال اجرا است اما به دلیل اینکه بخشی از زمین ها در اختیار مردم است تصمیم بر این است که با حفظ محوریت مردم شکل بگیرد.
وی پس از توضیحات در خصوص جواب سوال خبرنگار انزلی کلاب گفت: پیوستن شهر انزلی به منطقه آزاد انزلی خواست همیشگی ما بوده است اما همانطور که میدانید نیازمند تصویب کارگروهی در منطقه آزاد است و پس از تصویب به شورای عالی مناطق آزاد کشور ارجاع داده میشود و تصمیم گیری نهایی با این شورا که متشکل از ۱۴ عضور هیئت دولت است خواهد بود.
نماینده عالی دولت در استان گیلان در ادامه اذعان داشت : شما خیلی نگران این موضوع هستید و با توجه به اینکه زیباترین منطقه آزاد ، بزرگرترین منطقه آزاد و تنها منطقه آزاد شمال کشور در بندرانزلی است و ان شا الله تداوم خواهد داشت، ما نیز پیگیر این درخواست مردمی هستیم و خواهیم بود.
انزلی کلاب: در مصاحبه های مختلف خود توضیحاتی اجمالی در خصوص طرح کنار گذر انزلی ارائه کردید، درخواست مردم انزلی این است که سرانجام کار این طرح ۱۷ ساله چه خواهد شد؟
کاری است که در ۱۷ سال پیش شروع شده است و زیبنده هیچ کدام از مدیران نظام نیست که توقف این طرح ادامه پیدا کند و با توجه به اینکه در سال جاری ۲۰ میلیارد تومان به آن اختصاص داده شده است  که بنده و وزیر محترم راه به همراه معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رییس‌جمهور و سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی در تلاش هستیم این اعتبار را صد در صد تخصیص بدهیم که میتواند مشکل را تا حدودی حل کرده و یک طرف را به افتتاح برسانیم.
انزلی کلاب :  شما در مصاحبه های خود بارها از وضیعت تالاب بین المللی انزلی گله کردید، این زنگ خطر به صدا درآمده و تالاب نفس های آخر خود را میکشد، در همچین وضیعتی پرداخت ۷۰۰ میلیون تومان پول رایج کشور به صدا و سیما و ساخت مستند تالاب بین المللی انزلی چه توجیهی دارد و به علاوه بهتر نبود این مبلغ برای جلوگیری از آلودگی رودخانه‌های زرجوب و گوهررود به تالاب بین المللی انزلی خرج میشد؟

fars-

من نمیدانم منظور از این ۷۰۰ میلیون تومان چیست و چه کسی داده است!  ما چنین پولی به صدا و سیما نداده ایم و نداریم که برای ساخت یک فیلم مستند پرداخت کنیم و من این موضوع را تکذیب میکنم.
محمد علی نجفی وعده داد: تالاب بین المللی نفس های آخرش را نمیکشد و من نگرانی شما را درک میکنم و از دغدغه ی مردم انزلی به عنوان استاندار گیلان تشکر میکنم و از همه خواسته ام که این فریاد را بزنید و با عنایتی که جناب رئیس جمهور به مسائل زیست محیطی کشور دارند قطعا کمک خواهند کرد، ما نیز از بخش اعتبارات استانی، کشوری و بین المللی استفاده خواهیم کرد و مصمم هستیم که این تالاب بین المللی انزلی که متعلق به همه ی مردم ایران است حفظ شود و به وضیعت قبلی خود بازگردد و وضیعت فعلی برای ما نیز قابل قبول نیست.
انزلی کلاب : سفر بعدی استاندار گیلان به شهرستان بندرانزلی کی خواهد بود؟

ما دلمان میخواهد هر روز به همه ی شهرها برویم، اگر پروژه ای باشد حتما استقبال میکنم، من به بندرانزلی به صورت غیر رسمی زیاد سفر میکنم و همه ی شهر های گیلان را دوست دارم اما به انزلی به طور ویژه ای علاقمندم .

خبرنگار: علیرضا بابایی

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

لیلا

۱۵ مهر ۱۳۹۳

دکتر جون ما هم به شما علاقه ی ویژه ای داریم حرف هایتان را باور داریم و همچنان منتظریم.

پاسخ

محمد (فعال محیط زیست)

۱۵ مهر ۱۳۹۳

امیدوارم این حرفها مانند حرفهای شیرین و خوش گذشته به تاریخ نپیوندد…

پاسخ

علیرضا اسدی

۱۵ مهر ۱۳۹۳

بازسازی کلی شهرمان نیاز به یک حرکت جهادی و البته تامین اعتبار دارد با توجه به وضعیت رکود چند سال اخیر ، بارقه هایی از امید در حال جان گرفتن است که امیدواریم به نفع شهر ما هم بشود

پاسخ

جوانان متحد انزلی چی

ما منتظر عملیم

پاسخ

Shahin

۱۵ مهر ۱۳۹۳

یا خبرگزاری فارس خالی بسته، یا معاون استاندار زیر آبی رفته، یا استاندار بی خبر بوده. انشاا… که خیر باشه حالا این ۷۰۰ میلیون رو کی پس میدن به تالاب؟

پاسخ

گیلک پاسخ در تاريخ مهر ۱۶ام, ۱۳۹۳ ۱۰:۱۵:

سئوال بسیار جالب و بجایی بود. کاش از استاندار پرسیده می شد اگر برای ساختن مستند داده نشده کجا هزینه شده است.

لیلا پاسخ در تاريخ مهر ۱۶ام, ۱۳۹۳ ۱۵:۴۳:

کسی پول نگرفته که پس بده دوست عزیز پولها همه سرجاشه سالگی زیادش نکنید :-D

لیلا پاسخ در تاريخ مهر ۱۶ام, ۱۳۹۳ ۱۵:۴۴:

الکی

majid

majid

۱۵ مهر ۱۳۹۳

انزلی چی ها باید به هوش باشن.خصوصاً فرماندار و خسته بند.پروژه نوستراک که یه مسیر بین المللی هست و انزلی رو متحول میکنه و به معنی واقعی دروازه اروپا میکنه (مسیر کالاهای تجاری چین وشرق اسیا به بندر عباس و با راه اهن به بندر انزلی و از اونجا با کشتی به آکتائو قزاقستان، باکوی آذربایجان و داغستان و استراخان روسیه و در نهایت به بازار مصرف اروپا میرسونه که مسرور انقدر حرص و جوش راه اندازی این مسیر رو میخوره داره با شیطنت و حسادت خیلی ها تو استان به بندر عباس-استارا تغییر میکنه.به طوریکه اول:شد راه اهن رشت-انزلی -استارا.و بعد شد راه اهن رشت انزلی و رشت استارا به دو مسیر جداگانه و الان اولویتشون رشت -استاراست.یعنی حذف و دور زدن اهمیت انزلی برای ترانزیت و پر و بال دادن مغرضانه که استارایی که یک ساله بندر شده.اونم بندر مصنوعی و پرهزینه بدون خلیج طبیعی.
نماینده و فرماندار باید همصدا با مسرور برای این قضیه سینه چاک کنن و نزارن حق انزلی خورده بشه

پاسخ