استاندار گیلان با بیان اینکه روزگاری انزلی بیکاران دیگر نقاط را جذب می‌کرد گفت: مشکلات انزلی در بحث جوانان و اشتغال بیشتر از دیگر شهرستان‌های گیلان است.
محمدعلی نجفی بعد از ظهر امروز در جلسه شورای اداری این شهرستان با تبریک ایام مبارک دهه فجر اظهار کرد: هفته دولت و دهه مبارک فجر بهانه‌ای برای قدردانی از خدمات صادقانه خادمان نظام و افتتاح پروژه‌ها است.

وی با بیان اینکه از یک هفته پیش قرار بود تودیع و معارفه فرمانداران انزلی انجام شود، افزود: تعداد پنج هزار میلیارد تومان طرح و پروژه در گیلان افتتاح می‌شود که بخشی از آن در منطقه آزاد و رشت توسط رئیس جمهور است.

استاندار گیلان با اشاره به اینکه تعداد پروژه‌های عمرانی استان پنج برابر گذشته است، افزود: برخی از اختصاص‌ها اعتباری مربوط به پروژه‌های ملی است.

وی بیشترین پرداختی‌ها را به نجات غریق‌ها در انزلی عنوان کرد و گفت: در انزلی کشتیرانی خزر و اداره کل بنیاد و شیلات و منطقه آزاد را داریم و انتطار می‌رود آمار پروژه‌های عمرانی شهرستان بالا باشد.

نجفی برآیند تلاش‌ها در انزلی را رضایت‌بخش ندانست و خاطرنشان کرد: نمی‌خواهم تقصیر را بر گردن کسی بیندازم و انتطارم از فرماندار جدید این است که برای کار در اینجا وقت ویژه بگذارد و برای استراحت نباید بیاید و باید فرصت کار ایجاد کند و امانت‌داری و صداقت را در کردار و گفتار داشته باشند و کمترین چیز را برای خود و بیشترین مورد برای مردم بخواهد.

وی مشکلات انزلی در بحث جوانان و اشتغال را بیشتر از دیگر شهرستان‌ها دانست و یادآور شد: روزگاری انزلی بیکاران دیگر نقاط را جذب می‌کرد و این فرصت توسعه باید برگردد.

نجفی نرخ بیکاری در گیلان را ۹٫۶ درصد ذکر کرد و گفت: بیشترین بیکاران ما فارغ‌التحصیلان هستند و نباید جوان بیکار داشته باشیم و همه باید تلاش کنند./ فارس

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *