jpg191

سرکنسول روسیه در رشت صبح امروز به دیدار استاندار گیلان رفت و در زمینه ی توسعه ی روابط دوجانبه با دکتر محمد علی نجفی بحث و تبادل نظر کرد .

به گزارش انزلی کلاب به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان، نماینده عالی دولت در گیلان در این نشست با اشاره به پیشینه ی روابط دو جانبه ی گیلان با استانهای جنوبی روسیه به ویژه آستراخان گفت : انتظارات ما از سطح روابط باتوجه به پتانسیل ها و توانمندی های دو طرف بیشتر است .

دکتر محمد علی نجفی افزود : دو کشور ایران و روسیه که از طریق دریای صلح و دوستی خزر با یکدیگر همسایه هستند میتواند از طریق گسترش روابط استانهای گیلان و آستراخان برسطح تعاملات دو جانبه بیافزایند .

 

 

استاندار گیلان تأکید کرد : باید برای بهره گیری هرچه بیشتر از پتانسیل های دو طرف کارگروههای مشترک و تخصصی تأسیس شود .

وی با اشاره به سفر حدود ۳ هزار ایرانی به آستراخان از ابتدای سال تاکنون که بخش زیادی از این افراد از تجار گیلان هستند گفت : حضور ۱۶۸ شرکت ایرانی در آستراخان وجود منطقه ی آزاد بندرانزلی ، کار آفرینان قوی و نخبگان علمی در گیلان ظرفیت های بسیار مناسب برای افزایش همکاری های اقتصادی است .

در ادامه این جلسه ماکسیم بارانوف سرکنسول روسیه در گیلان خواستار توسعه بیشتر همکاری های دو جانبه استان گیلان و استانهای روسیه شد .

 

 

وی از برگزاری همایش همکاری های مشترک کشورهای حاشیه دریای خزر با حضور سران این کشورها در سال ۲۰۱۴ در روسیه خبرداد و افزود : باتوجه به همسایگی دو کشور باید ارتباطات بیشتری در تمامی عرصه های سیاسی ، اقتصادی ، بازرگانی و فرهنگی داشته باشیم .

بارانوف با بیان اینکه استانهای گیلان و آستاراخان در روابط استانهای ایران و روسیه پیشتاز هستند گفت : برقراری پروازهای دوجانبه تشکیل کمیسیون های مشترک ، احداث برای تجاری گیلان در آستاراخان ، افزایش همکاری های کشاورزی ، گردشگری و علمی و حضور هرچه بیشتر تجار روسیه در منطقه آزاد انزلی سطح این روابط را بیش از پیش ارتقا می دهد .

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

Milad

۷ آبان ۱۳۹۲

واقعاً حق انزلی هست که فرودگاه داشته باشه
امیدوارم در انتخابات پیش رو تعداد نماینده های انزلی از یک نفر به دو نفر افزایش پیدا کنه چون هم انزلی قابل قیاس با شهرهای دیگه نیست که تک نماینده هستن و هم اینکه با دو نماینده میتونیم پیشرفت سریعتری داشته باشیم
اقلاً هر دو با هم به خواب نمیرن !!!

پاسخ

مجيد لاهوري پاسخ در تاريخ آبان ۸ام, ۱۳۹۲ ۰۸:۳۶:

آقا میلاد عزیز بعدش نیاز به یه شورای حل اختلاف هست که برادر

Milad پاسخ در تاريخ آبان ۸ام, ۱۳۹۲ ۱۱:۳۲:

فکر کنم اگه دو نماینده بشن از یک حزب بیان بالا ! اونوقت می تونیم بیشتر و بهتر از حقوقمون دفاع کنیم