82134781-70838522[1]

محمدعلی نجفی شامگاه شنبه در نشست صمیمی با خانوده شهدای مدافع حرم گیلان در هتل سفید کنار بندرانزلی اظهار کرد: شهدای مدافع حرم در دفاع از حرم اهل بیت و مرزهای ایران در غربت به شهادت رسیدند.
وی با اشاره به تلاش دشمن درجهت نفوذ به مرزهای جمهوری اسلامی افزود: دشمن هدف خود را بر ایجاد تزلزل در ایران اسلامی با نفوذ در آن قرار داده اما شهدای حرم، در جهت دفاع از میهن و درمقابل تعرض دشمنان اسلام ایستادگی کردند.
نجفی رسالت خانواده های شهدا را در جهت تحقق اهداف آنها سنگین توصیف و بیان کرد: مادران و خواهران شهدای مدافع حرم باید زینب گونه پیام رسان شهدا باشند .
استاندار گیلان با اشاره به وضع حساس موجود کشور و انواع تهاجم های فرهنگی و نرم افزاری تصریح کرد: با توجه به هجمه های فرهنگی دشمنان اسلام ، با حضور فعال و تلاش مضاعف درعرصه های مختلف و با زیرکی حافظ آن باشیم .
نجفی با تاکید براینکه برخورد قهری در مقابله با تهاجم فرهنگی کارساز نیست، گفت: باید هدایت جوانان را درصدر کارها قرار داده و نگذاریم خانواده ها درمعرض خطر قرار گیرند.
به گفته استاندار گیلان، حل مشکلات خانواده ها و مسائل مربوط به جوانان و نوجوانان و تلاش در راستای فراهم سازی زمینه های اشتغال درسرلوحه برنامه های دولت تدبیر و امید قرار دارد.
نجفی با بیان اینکه توفیقات حاصل شده توسط دولت به معنای رفع همه مشکلات نیست ، تاکید کرد: بیشترین مشکل خانواده ها علاوه بر مشکلات اقتصادی و معیشتی ، درحال حاضر موضوعات فرهنگی است.
وی تاکید کرد: بخش های مختلف در راستای رفع مشکلات خانواده ها در همه زمینه ها حضور جدی تری داشته باشند.
در این مراسم از ۱۵ خانواده شهید مدافع حرم ، ۱۰خانواده تنها فرزند شهید و برادر شهیدان کریم بخش به عنوان تنها خانواده دارای سه شهید تجلیل شد.
همچنین در این مراسم فرمانده نیروی انتظامی گیلان، مدیرکل بنیاد شهید، مدیرکل امور ایثارگران استانداری، فرماندار شهرستان انزلی، شهردار و جمعی از مسئولان ادارت شهرستان انزلی حضور داشتند. / ایرنا

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *