در مراسمی با حضور استاندار گیلان سه طرح عمرانی در شهرستان بندر انزلی به بهره‌برداری رسید.

این طرح‌ها شامل بهره‌برداری از شرکت صنایع غذایی و بسته‌بندی گوشتین خزر (انجماد و بسته‌بندی گوشت، مرغ وماهی) با اعتبار ده میلیارد ریال و اشتغالزایی برای ۳۰ نفر، طرح بازسازی و تجهیز واحدهای آموزشی بالینی واحد بین‌المللی دانشگاه علوم پزشکی گیلان بندر انزلی با افتتاح بخشهای آموزشی – درمانی، کتابخانه و کلاس‌های دندانپزشکی با اعتبار ۶ میلیارد ریال و ایجاد اشتغالزایی برای ۲۵۰ نفر در حین کار و افتتاح از پروژه شرکت تعاونی مسکن تاکسیرانی بندر انزلی به تعداد۲۰۰ واحد با اعتبار ۹۰ میلیارد ریال به بهره‌برداری رسیدند.

هاشم نیا در مراسم افتتاحیه این پروژه‌های عمرانی گفت: بندر انزلی بیشترین تأثیرات را در ارتباط با کشور داشته زیرا بسیاری از سرمایه گذاری‌های بزرگ در استان براساس ظرفیت‌ها و مزیت‌های بندر انزلی ممکن شده است.

وی ابراز داشت: با افتتاح صنایع بزرگ فولاد در استان سهم ما از تولید فولاد در ذوب و محصولات فولادی به ۱۰ درصد در کشور خواهد رسید و این امر میسر نبود مگر با اجرای زیرساخت‌هایی همچون حمل و نقل، تزانزیت و توسعه بندر که در شهرستان بندر انزلی فراهم شده است.

استاندار گیلان اظهار داشت: منطقه آزاد انزلی، شهرک صنعتی فعال این شهر، شیلات و طرح‌های بزرگ صید و صیادی، امور گردشگری زمینه ساز تأثیرگذاری رشد و توسعه اقتصادی در نیمه شمالی کشوررا فراهم کرده و ما از این فرصت در جهت پیشبرد اهداف توسعه‌ای استفاده خواهیم کرد.

وی با اظهار این مطلب که کانون بزرگ سرمایه‌گذاری می‌تواند در بندر انزلی تشکیل شود گفت: استان گیلان و بویژه شهرستان بندرانزلی آمادگی تشکیل این کانون بزرگ سرمایه‌گذاری را دارد، با آمدن راه آهن و تکمیل کریدور ریلی شمال به جنوب نقش بندر انزلی در ایجاد سرمایه گذاری‌های بزرگ در گیلان را بیشترمحقق خواهد کرد.

در ادامه این مراسم داودی فرماندار بندر انزلی گفت: در دهه فجر امسال ۶۵ پروژه با اعتبار ۵۳ میلیارد تومان افتتاح و مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد. 

منبع: روزنامه جمهوری اسلامی

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

carisma

۱۸ بهمن ۱۳۹۱

گناه لجاجت بدتر از خیانت است !!!
حتما بخوانید

پاسخ