82089805-70753581[1]

 

استاندار گیلان در مراسم افتتاح همزمان ۱۲ طرح زیر ساخت ارتباطاتی و فناوری اطلاعات گفت : جایگاه گیلان در بخش فناوری اطلاعات ۱۰پله ارتقاء یافته است .
محمدعلی نجفی غروب پنجشنبه در این مراسم افزود: یکی از مهمترین شرایط تحقق اقتصاد مقاومتی، توسعه‌ دولت الکترونیک است.
وی با بیان اینکه رتبه‌ گیلان در بخش فناوری اطلاعات در ابتدای دولت یازدهم بیست و نهم بوده، گفت: این جایگاه هم اکنون ۱۰ پله ارتقاء یافته است.
وی خاطر نشان کرد : در این زمینه در تلاشیم به جایگاه پنج استان برتر کشور برسیم.
نجفی به عزم استان برای راه اندازی هزار شرکت دانش بنیان اشاره کرد و گفت : یکی از سیاست های مهم در راستای اقتصاد مقاومتی، حمایت از شرکت های دانش بنیان است و راه‌اندازی این شرکت‌ها با توسعه‌ زیر ساخت‌های ارتباطی تحقق می‌یابد.
استاندار گیلان با قدردانی از محمود واعظی برای فعال کردن کمیسیون‌های مشترک ایران و آذربایجان گفت : در دولت تدبیر و امید با فضای مناسبی که از لحاظ بین المللی بوجود آمد، کمیسیون مشترک ایران و آذربایجان پس از ۱۰ سال تشکیل شد.
وی با بیان اینکه اتصال راه آهن آستارا – آستارا پس از ۵۰ سال در دولت یازدهم بوقوع می‌پیوندد، گفت: بازدید امروز وزیر اقتصاد و صنعت جمهوری آذربایجان و اعلام آمادگی آنان برای سرمایه گذاری در راه آهن رشت – آستارا نیز بخاطر شرایطی است که پس از برجام ایجاد شده است.
وی سرعت گرفتن ساخت راه آهن و توسعه‌ زیر ساخت‌های استان را نیز براساس تأکیدات رئیس جمهوری در سفر سال گذشته به گیلان عنوان کرد و گفت : با رفع تحریم‌ها خرید ریل برای راه آهن رشت- قزوین سرعت خوبی گرفته است.
۱۲ طرح زیرساخت ارتباطاتی و فناوری اطلاعات گیلان غروب امروز (پنجشنبه) بطور همزمان با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و استاندار گیلان از طریق ویدئو کنفرانس در رشت افتتاح شد.
برای اجرای این طرح ها ، افزون بر چهار هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری و هزینه شده است. از جمله این طرح ها می توان به آماده سازی ارائه اینترنت پهن باند روستایی به هزار و ۱۸۴ روستا ، توسعه پهنای باند دیتا اپراتورها در مرکز رشت به ظرفیت ۳۰ گیگابایت در ثانیه و بندرانزلی به ظرفیت یک گیگابایت در ثانیه ، توسعه ظرفیت شبکه انتقال در مراکز آستارا – بندر انزلی – لاهیجان – لوشان – رشت – تالش و رامسر به ظرفیت E1 153216 ، توسعه شبکه ملی فیبر نوری آماده بهره‌برداری استان در مسیرهای رشت – لوشان – قزوین به طول ۹۲ کیلومتر و رشت – آستانه به طول ۳۶ کیلومتر ، خدمات مخابراتی فروش عمده به میزان ۵۰ هزار پورت و راه اندازی و توسعه ارائه خدمات پورت بر سرعت اینترنت در دو مرکز مخابراتی به ظرفیت ۳۹۲ پورت اشاره کرد.
همچنین تفاهم نامه های تولید محتوای شبکه تلفن همراه بین بخش خصوصی و دانشگاه گیلان و ارائه اطلاعات گردشگری گیلان بر بستر فضای مجازی و شبکه تلفن همراه بین استانداری گیلان، اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و بخش خصوصی به امضاء رسید. / ایرنا

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *