82020532-70625238[1]

 

استاندار گیلان با اشاره به توانمندی های بانوان در بخش های مختلف جامعه گفت: مصمم به استفاده از ظرفیت بانوان توانمند در بخش های مدیریتی هستیم.
محمدعلی نجفی روز یکشنبه در نشستی با جمعی از بانوان فرهیخته و برگزیده استان با تبریک هفته زن افزود: زنان اکنون به خودباوری رسیده اند و در عرصه های مختلفی که ورود یافته اند، موفق عمل کرده اند.
وی با بیان اینکه حضرت فاطمه (س) بهترین الگوی بانوان هستند، اظهار کرد: درس مهر و صفا و از آنچه که امروز زنان ما در کنار خانواده شان به امر پرورش و تربیت فرزندان و همسرداری پرداخته تا حضور اقتصادی، اندیشه ای و اجتماعی در کنار مردان در جامعه الگوگیری از آن بانوی گرامی است.
استاندار گیلان تصریح کرد: ما هرگاه تربیت موفقی در جامعه داشته ایم، در کنار یک زن موفق بوده است.
نجفی اضافه کرد: مردان موفق جامعه نیز در دامان مادران پروش یافته اند و یا در کنار زنانی که پشتوانه انها بوده اند.
وی ادامه داد: کاستی هایی در جامعه وجود دارد که مسئولیت داریم به این کاستی ها بپردازیم و برای رفع آنها اقدام کنیم.
نجفی با یادآوری نامگذاری سال جاری از سوی رهبر انقلاب به نام اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل گفت: در سال اقتصاد مقاومتی باید فضایی فراهم شود که همه از جمله بانوان، نقش موثرتری برای تحقق این امر مهم ایفا کنند.
وی اضافه کرد: اقتصاد مقاومتی، اقتصادی است که بتواند از همه توانمندی ها و پتانسیل های داخلی استفاده کند.
مدیرکل بانوان و امور خانواده استانداری گیلان نیز در این جلسه با تبریک ولادت حضرت فاطمه (س) و هفته زن گفت: اداره کل بانوان، دستگاه ها را برای بازشناسی و شناسایی حضرت فاطمه (س) به نسل کنونی با زبان روز، به مشارکت می طلبد و هدایت خانواده ها به بهره گیری از سیره ایشان از برنامه های این اداره کل است.
فاطمه رفیعی افزود: زنان به عنوان نیمی از سرمایه های انسانی کشور، نقش بی بدیلی در توسعه و تحقق اهداف نظام اسلامی از جمله سلامت، امنیت، تحقق اقتصادمقاومتی، سبک زندگی ایرانی – اسلامی ، ترویج فرهنگ مدیریت انرژی و مقابله با بحران های زیست محیطی دارند.
وی تصریح کرد: بدون زنان، رسیدن به اهداف یادشده کمرنگ می شود و استفاده از ظرفیت های بانوان بیشتر از آنکه نیاز بانوان باشد، نیاز جامعه در حال توسعه و پیشرفت و آبادانی است.
در هفته زن امسال در گیلان، اجرای دو هزار و ۴۶۶ برنامه پیش بینی شده است.

منبع: ایرنا

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *