محمدعلی نجفی روز پنجشنبه در شورای برنامه ریزی گیلان که با حضور رئیس سازمان نقشه برداری کشور در استانداری برگزار شد، به تأکید رئیس جمهوری در اجرای ماده ۲۷ قانون واگذاری طرح های تملک دارایی های سرمایه ای جدید و نیمه تمام اشاره و اظهار کرد: بر اساس آیین نامه اجرایی ساماندهی و واگذاری طرح های تملک دارایی های سرمایه ای که به تصویب هیأت وزیران رسیده ، ۱۹۰ پروژه در گیلان شناسایی شده است.
وی افزود: باتوجه به حساسیت واگذاری ها ، ضرورت دارد دستگاه ها با استفاده از مشاوران خبره مباحث حقوقی و مالکیتی را به صورت دقیق بررسی کرده و روند واگذاری این طرح های را سرعت دهند.
استاندار گیلان از سازمان مدیریت و برنامه ریزی نیز خواست با جدیت این بخش را دنبال کند و ادامه داد: دستگاه های اجرایی موظف هستند ظرف یک ماه پس از وصول تقاضای سرمایه گذار در خصوص طرح های تعیین شده، نسبت به بررسی و احراز صلاحیت متقاضی و تهیه گزارش توجیهی فنی، مالی و اقتصادی اقدام و نتیجه را به متقاضی اعلام کنند.
نجفی به نقش شورای برنامه ریزی در توسعه و ارتقاء راهبردهای استانی و منطقه ای اشاره و بر ضرورت تهیه نقشه هایی با مقیاس بزرگ برای تصمیم گیری ها و سرمایه گذاری ها در پروژه های عمرانی تأکید کرد.
استاندار گیلان ادامه داد: دستگاه های اجرایی نیازهای موجود خود را به سازمان نقشه برداری اعلام کنند تا بهره لازم برده شود.
وی در خاتمه سخنانش، به تأکیدات رهبر معظم انقلاب و رئیس جمهوری مبنی بر اهمیت انتخابات و نقش حضور مردم در استحکام و استقامت نظام و انقلاب اسلامی اشاره و اضافه کرد: از اقشار مختلف مردم با هر اندیشه ای دعوت می کنم تا با حضور حداکثری خود در ایجاد انتخاباتی پرشور و رقابتی مشارکت داشته باشند.
دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی همزمان با پنجمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری، هفتم اسفندماه امسال برگزار می شود./ ایرنا

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *