مدیرعامل منطقه آزاد انزلی، گفت: بالا بردن استانداردهای گردشگری در منطقه آزاد انزلی منطبق با کشورهای پیش رفته ضروری است.

به گزارش ایلنا ازانزلی، سعید رحیمی در نشست منطقه آزاد انزلی با بیان اینکه صنعت گردشگری در ایجاد اشتغال مولد و پایدار با ارزش افزوده بالا نقش اساسی دارد،اظهار داشت: با عنایت به جایگاه رو به رشد صنعت گردشگری در اقتصاد جهانی، توسعه بخش های مختلف صنعت گردشگری مقدمه ای برای توسعه سرمایه گذاری در دیگر بخش های اقتصادی است.

وی با تصریح بر این که ظرفیت ها، امکانات و جاذبه های توریستی در هر ناحیه برجاذبه های حضور سرمایه گذاران حوزه های دیگر می افزاید، خاطر نشان کرد: براساس قانون تشکیل و اداره مناطق آزاد این مناطق پشتیبان هرگونه سرمایه گذاری در صنعت گردشگری است.

این مسئول، بیان داشت: قرار گرفتن منطقه آزاد انزلی در گیلان به عنوان قطب گردشگری کشور با جاذبه ها و ظرفیت های متعدد و فراوان مزیت بی نظیری را عاید این منطقه و استان نموده تا درکنار یکدیگر و بابهره گیری از ظرفیت ها و توانمندیها زمینه توسعه و تقویت گردشگری گیلان را فراهم کنیم.

رحیمی بر لزوم بالا بردن استانداردهای گردشگری در منطقه، منطبق با کشورهای پیش رفته در این صنعت و سرمایه گذاری در بخش اکوتوریسم تأکید کرد و یاد آور شد: همجواری منطقه با تالاب بین المللی انزلی، جنگلهای فتاتو، نوارساحلی با امکانات مناسب از جمله وی‍ژگیها منطقه آزاد انزلی است که با برنامه های سازمان در راستای طرح جامع و راهبردی و جذب سرمایه گذاران بخش خصوصی امکان بهره برداری بهینه فراهم می شود.

به گفته وی درصورت اضافه شدن فرودگاه بین المللی سردار جنگل به محدوده منطقه و اعمال قانون امکان ورود گردشگر بدون روادید تحول مثبتی درگسترش ورود توریست خارجی رخ خواهد داد.

رئیس هیئت مدیره منطقه آزاد انزلی،ساخت بزرگترین هتل آپارتمان گیلان از سوی بخش خصوصی، ایجاد نمایشگاه دائمی صنایع دستی گیلان، بهسازی و گسترش امکانات قابل ارائه به گردشگران در مجموعه طرح ساحلی، مجتمع های تجاری و خدمات گردشگری مانند کارتینگ،سینمای پنج بعدی،ورزشهای آبی به همراه اجرای مصوبه تردد خودرو با پلاک منطقه آزاد انزلی از جمله برنامه ها و اقدامات این سازمان در پشتیبانی از صنعت گردشگری گیلان بوده است.

رحیمی در خصوص برنامه های اجرا شده منطقه متبوع خود در هفته گردشگری افزود:پاکسازی نوار ساحلی از سوی کارکنان سازمان، اجرای تبلیغات محیطی برای گرامیداشت این هفته، برگزاری مسابقه مجسمه شنی، جشن هفته گردشگری با اجرای برنامه های فرهنگی-هنری، اجرای نمایش های آئینی و سنتی خیابانی، توزیع کتاب گردشگری گیلان و راهنمای گردشگری استان و منطقه به همراه چاپ بروشور معرفی جاذبه های گردشگری و محصولات صنایع دستی از جمله برنامه های اجرا شده از سوی معاونت فرهنگی، اجتماعی گردشگری این سازمان در هفته گردشگری است.

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

۱۳ مهر ۱۳۹۱

خیلی جالبه کلاااااااااااا هیچ برنامه ای برای خود انزلی ندارن هرچیزی که بالا قید شده تو همون منطقه حسن رود هست نزدیکی به تالاب و جنگل فتاتو و هتل و فرودگاه و….اصلا دبگه بهانه ای شده تا انزلی غازیان و روستاهای غرب انزلی کلا رنگ عمران و آبادانی نبینن …فقط با کلمات و جملات قشنگ ذهن رو منحرف میکنن …

پاسخ

۱۳ مهر ۱۳۹۱

همه ی این سیاستهای خزنده و لاک پشتی در نهایت به یک چیز ختم خواهد شد :
برداشته شدن نام انزلی از این منطقه و نشاندن نام گیلان به جای انزلی و اضافه شدن رشت به محدوده این منطقه .
امروز فرودگاه ، فردا کل شهر رشت .
لعنت خدا برخائنین ، آنهایی که به این شهر مظلوم و مردم نجیبش خیانت می کنن .

پاسخ