از ۶۶ کارآفرین برتر گیلان و منطقه آزاد انزلی تجلیل شد


به گزارش سامانه تحلیلی و خبری انزلی عصر چهارشنبه در مراسمی با حضور استاندار گیلان مدیران کل استان و امام جمعه بندر انزلی و فرماندار بندرانزلی از ۶۶ کار آفرین برتر گیلان و منطقه آزاد انزلی تجلیل شد.
استاندار گیلان در این مراسم اظهار کرد : جامعه به کار آفرین نیاز دارد و باید برای رفع مشکلات کارافرینان گام برداریم .
مصطفی سالاری افزود: با توجه به وجود مواهب طبیعی و الهی در گیلان به عنوان ظرفیت های لازم برای گردشگری باید تلاش شود تا گردشگری دریایی در این استان رونق پیدا کند.
استاندار تاکید کرد: منطقه آزاد انزلی می تواند به یکی از کانون های صادرات کالاهای تولیدی در گیلان و سراسر کشور تبدیل شود و رفع مشکلات کالاهای همراه مسافر که با پیگیری های گمرک و منطقه آزاد انجام شد باعث شد گردشگران هرچه بیشتر به این منطقه سفر کنند.
سالاری عنوان کرد: در صورت گره خوردن زندگی مردم گیلان با مواهب طبیعی این استان قطعا خودشان حامی محیط زیست و منابع طبیعی در گیلان می شوند.
استاندار گیلان افزود : بهره برداری از مجتمع بندری کاسپین تاثیر بسیاری فراوانی بر رونق اقتصادی و صادرات در بین کشورهای حاشیه دریای خزر دارد و باید به گونه ای برنامه ریزی شود که اولویت صادرات با محصولات تولیدی گیلان باشد و اگر نگاه تولید کننده به بازار بیرون باشد قطعا موفقیت بهتری حاصل می شود.
سالاری با بیان اینکه پروژه مارینا به عنوان نقطه آغاز استفاده از ظرفیت های دیگر دریا است اظهار کرد: در حال حاضر از دریا فقط برای صیادی استفاده می شود در حالیکه گردشگری دریایی می تواند رونق زیادی به گردشگری استان داده و استفاده متنوع تری از دریا می شود.
وی افزود: باید کالاهایی در گیلان تولید شود که مزیت بیشتری برای مردم این استان دارد و توسعه و رونق صادرات کالای گیلان داشته باشد .
استاندارگیلان تاکید کرد: درصورت ایجاد حساسیت در بین بومیان حوزه تالاب و پیوند معیشت آنان با تالاب محافظت بیشتری از ان صورت گرفته و آسیب کمتری به آن وارد می شود.
سالاری همچنین افزود:هدف از برگزاری جلسات متعدد افزایش رونق اقتصادی با هدف توسعه صادرات است و عملکرد رو به جلوی منطقه آزاد در این حوزه رضایت بخش است.
خبرنگار:معصومه کاظمی

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *