به گزارش سامانه خبری تحلیلی انزلی کلاب، صبح امروز (دوشنبه) جلسه عفاف، حجاب و خانواده به ریاست فرماندار انزلی در محل فرمانداری این شهرستان برگزار شد،
مشاور امور بانوان و خانواده فرمانداری در این جلسه با بیان اینکه عفاف یک فضیلت اخلاقی و یک حالت روحی است، اظهار کرد: امر حجاب تنها به زنان اختصاص ندارد، باید تلاش کنیم فلسفه حجاب در جامعه ی نهادینه شود و جوانان با آگاهی به اهمیت حجاب، سعی در حفظ آن داشته باشند.
لیلا پوررزاز با اشاره به آیات قرآن مبنی بر محور خانواده بودن زن، تصریح کرد: اگر بانوان با دقت چنین مسائلی را رعایت کنند، جامعه ای سالم خواهیم داشت و همانطور که استاد مطهری گفته اند کسی که زیبایی اندیشه دارد زیبایی ظاهر خود را به نمایش نمیگذارد.
وی ادامه داد: جوانان اعتراض میکنند که چون ما در ایران هستیم مجبوریم چنین محدودیت هایی را تحمل کنیم ما باید آن ها را راهنمایی کنیم که تاریخچه حجاب به قبل از اسلام بر میگردد و در نقش بناهای تاریخی همچون تخت جمشید نیز زنان اشراف زاده از دید دیگران دور بودند و این نشان می دهد که زنان و جوانان با حفظ حجاب صحیح ارزش خود را در جامعه بالا می برند.
مشاور امور بانوان فرمانداری در پایان ابراز امید واری کرد: با رعایت حجاب و شئون فرهنگی کشورمان می توانیم جامعه ای سالم و آگاه داشته باشیم که در مسیر پیشرفت و توسعه گام بر می دارد.
فرماندار بندرانزلی نیز در این جلسه گفت: نیمی از جامعه ما را زنان تشکیل می دهند بنابراین ساماندهی و رسیدگی به امور بانوان بدون شک مسئله ای مهم در نظر تمام مسئولین است.
میرشمس مومنی زاده تاکید کرد: علاقه مند به تبادل نظر، همکاری و مذاکره با بانوان در خصوص مسائلی همچون اشتغال ،ازدواج، ورزش، آموزش، تحصیل و سایر مسائل هستیم تا بتوانیم قدم های موثری در این حوزه برداریم.

وی افزود: باید ساختاری تشکیل دهیم و تنها به جلسات دولتی اکتفا نکنیم در شهرستان بانوانی هستند که دولتی و یا مسئول نهادی خاص نیستند اما ایده ها و نظرات مثبتی دارند که می توان از آنها بهره جست.
فرماندار بندرانزلی با بیان اینکه هماهنگی امور بانوان نیاز به یک فرد توانمند دارد، اظهار داشت: با توجه به تجربه و توانایی های خانم پوررزاز مسئولیت هماهنگی امور بانوان شهرستان به ایشان سپرده شد تا با ساماندهی فعالیتهای پراکنده در مسائل بانوان تاثیری مثبت بر شرایط فعلی بگذاریم.
نماینده عالی دولت در شهرستان خاطرنشان کرد: اولین اولویت ما این است که حاضرین در این جلسات در حوزه کاری خود پیشنهادهایی را ارائه نمایند تا با جمع آوری این نقطه نظرات بتوانیم با بهره جویی هرچه بیشتر از امکانات موجود، در آینده نزدیک اقدامات موثر و مثبتی در این راستا انجام دهیم.
مومنی زاده یکی دیگر از موضوعات مهم شهرستان را برپایی کانون فرهنگی و اجتماعی بانوان دانست و گفت: چنین کانونهایی در بسیاری از شهرستان ها راه اندازی شده است، ما نیز به دنبال این موضوع هستیم تا با پیگیری های لازم اگر ظرفیت وجود این کانون در شهرستان باشد از آن پشتیبانی نماییم و در راه تاسیس کانون فرهنگی و اجتماعی بانوان که درخواست معاون استانداری نیز می باشد گام برداریم.
وی ادامه داد: علاقه ای به برگزاری جلسات صوری نداریم و امیدوارم خروجی این جلسات و تبادل نظرها پیشرفت ملموس امور بانوان، ورزش و جوانان باشد؛ بنده هر مسئولی یا هر مدیر کل استانی که بتواند کمکی کند را دعوت کرده و تنها با سخن گفتن اکتفا نخواهم کرد.
فرماندار بندرانزلی یکی از مسائل مهم و اساسی را جمع آوری بانک اطلاعات خواند و تاکید کرد: ما انتظار داریم با همکاری همگان؛ آمار، اطلاعات و مشخصات بانوان نخبه، ورزشکار و شاخص شهرستان را گردآوری کنیم که این امر و در جهت حمایت از بانوان و تجلیل از آن ها بسیار موثر است و به ایجاد انگیزه در بانوان کمک شایانی خواهد کرد.

میرشمس مومنی زاده با اشاره به مبحث کنکور گفت: ما اگر می خواهیم بانوان جوان و آینده داری داشته باشیم می بایست توجه ویژه ای به مقوله تحصیل داشته باشیم ما در فرمانداری نیز به برگزای همایش ها و دعوت مدرسین شاخص، کمک خواهیم کرد و بعد مالی قضیه را نیز تامین می کنیم.

نماینده عالی دولت در شهرستان در پایان تصریح کرد: اولویت اول مسائل اجتماعی است و بهتر است بر روی اشتغال بانوان بی سرپرست تمرکز بیشتری داشته باشیم بنده علاقه مندم که در همه ی این زمینه ها حامی و پشتیبان باشم امیدوارم که بتوانیم قدم های بلند و استواری برداریم.

خبرنگار: آیناز هاشمی پور

عکاس: صادق صیاد

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *