چهارمین روز تبلیغات نامزدهای انتخاباتی در بندرانزلی با ادعای زمین خواری نمایندگان قبلی از سوی نامزدهای انتخاباتی و تهدید به افشای سوابق گذشته نامزدهای جدید همراه بود.
با گذشت چهار روز از آغاز فعالیت های تبلیغاتی نامزدهای انتخابات مجلس شورای اسلامی در بندرانزلی، همچنان از برخی ستادها صدای بلند موسیقی غیرمجاز شنیده می شود و تعدادی از آنان نیز پا را فراتر گذاشته و از ارکستر موسیقی و حتی رقص نور و فلاشر در ستاد خود استفاده کردند.
از یکی از ستادها به احترام فرارسیدن ایام فاطمیه صدای مداحان اهل بیت عصمت و طهارت(ع)به گوش می رسید .
وعده عدم خرید رای ، خیانت نکردن به مردم ، عدم ارجحیت منافع شخصی به منافع مردم ، انتقاد شدید از نحوه عملکرد نمایندگان قبلی شهرستان انزلی از جمله مواردی بود که در سخنان اکثر نامزدهای انتخاباتی شنیده می شود.
اغلب نامزدها همچنین با گله مندی از فقدان مدیریت صحیح شهری و نابسامانی های موجود و بیکاری جوانان، وعده چاره اندیشی و حل مشکلات را داده و ایجاد زمینه های اشتغال و ازدواج جوانان ، پرداختن به ظرفیت های گردشگری و تلاش برای جلب گردشگر را در سخنان خود اعلام می کنند.
برخی داوطلبان در سخنرانی هایشان، خود را محتاج دعای مردم برای عمل به وعده هایشان عنوان کرده و گفته اند مردم انزلی شرافت خود را با فروش آراء تعویض نمی کنند .
شماری از نامزدها، حضور مردم در ستاد انتخاباتی خود را نشانه میزان شعور مردم در انتخاب فرد اصلح عنوان می کنند.
برخی نامزدها می گویند آرزوی مردم انزلی دیدن نماینده شان درحال احقاق حق شهروندان در بهارستان است و معتقدند تاکنون چنین چیزی رویت نشده است و عدم دفاع نمایندگان قبلی از این حوزه را ناشی از عدم تخصص کافی و آگاهی لازم دانسته و معتقدند نمایندگان قبلی فقط در مجالس عروسی و عزا شرکت کرده و کمتر کارهای بزرگ انجام دادند.
نامزدهای دیگری نیز می گویند ردصلاحیت شده ها می توانستند با تبصره هم قبول شوند و مدعی اند آنهایی که قبول نشده اند، قطعا مشکل اساسی داشتند و تهدید می کنند اگر علیه آنها حرفی زده شود با سند و مدرک زیر و بم دیگر داوطلبان را برای مردم فاش می کنند.
نامزد دیگری که بزرگترین آرزویش ساخت یک ورزشگاه مجهز برای این شهرستان است، خود را پیگیر کسب اعتبارات لازم برای ایجاد و افزایش شرایط اشتغال جوانان می داند و قول می دهد که به دنبال زمین خواری نباشد و در مقابل فساد نیز بایستد.
ما اهل کوفه نیستیم حاجی تنها بماند، انزلیچی باهوشه، رای نمی فروشه، نماینده شهرستان شنبه در بهارستان و … از جمله شعارهایی است که هواداران نامزدهای انتخاباتی شهرستان انزلی در ستادها سر می دهند.
بندرانزلی در ۴۰ کیلومتری شمال غرب مرکز استان گیلان واقع شده و با ۱۴۲ هزار و ۳۶۹ نفر جمعیت، یک کرسی نمایندگی در مجلس شورای اسلامی دارد.
۱۰۶ هزار نفر از جمعیت بندرانزلی، واجد شرایط شرکت در دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری هستند.
۱۳ نامزد برای نشستن بر صندلی سبز نمایندگی مردم انزلی در مجلس شورای اسلامی، تا ساعت ۲۴ ششم اسفندماه با یکدیگر رقابت تبلیغاتی دارند./ ایرنا

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *