طرفداران ملوان=طرفداران محبوب

برخورد دوستانه هواداران محبوب

با گذشت چند روز از اولین بازی لیگ فصل جاری و اتفاقات تلخ شب بازی تصمیم گرفتیم در این نوشتار به بررسی موشکافانه تر حادثه بپردازیم. در ابتدا لازم میدانم این نکته را به هواداران فهیم و اصیل ملوان یادآور شوم که اتفاقات عجیب و غیر معمولی ورزشگاه انقلاب کرج را به حساب مردم درود و سایر هموطنان لر نگذارید. زمان آن رسیده است تا با هوشیاری بیشتر از خوابی که دشمنان کشور عزیزمان در لباس خدمت به ورزش برای اقوام ایرانی دیده اند مطلع شوید.
بله منظور برخی دلال ها هستند که در لباس بخش خصوصی و خدمت به جوانان پا به این عرصه میگذارند. اما این گرگها که در لباس میش پا به این عرصه گذاشته اند با دامن زدن به درگیری های قومی برای تثبیت جایگاهشان و افزایش قیمت سهامشان برنامه ریزی میکنند. کسانی که گاهی دستشان در جیب ملت و پرونده های آنچنانی نیز در می آید. کسانی که تاریخ و هواداران یک باشگاه را زیر سوال میبرند و ادعا میکنند از خانواده فوتبال هستند. جوانان ایرانی را در مقابل هم قرار میدهند تا پشت پرچم ورزش و یک اقدام فرهنگی به کاسبی شان برسند.
چرا در پیشوند اکثر باشگاههای ایرانی کلمه فرهنگ جلوتر از ورزش ذکر میشود. مگر نه اینکه اینجا سرزمین پوریای ولی ها و تختی ها و وکیل منفردها و قایقرانهاست ؟ مگر نه اینکه مهم ترین خصوصیت یک ورزشکار ایرانی خصلت پهلوانی اوست ؟
واقعا در انتهای این جاده نفرت و کینه و دشمنی که باعث جدایی بیش از پیش اقوام ایرانی گردیده چه چیز را ناظر خواهیم بود ؟
یکی از مشکلاتی که ورزش ایران با آن دسته پنجه نرم میکند تبدیل شدن میادین ورزشی به میدان کارزار است که نبرد تمام عیار بی فرهنگی ها و کمبودهاست. ادامه مطلب …

این اتفاق هر از چندگاهی به زشت ترین حالات ممکن فوران و به نمایش در می آید. مدت های زیادی است که هواداران فوتبال در ایران دیگر نمیتوانند از فوتبال لذت ببرند. سکوهای ورزشگاه پر شده از هوادارانی که نه تنها شناختی از فوتبال ندارند بلکه تمام کمبودهایشان را به وزرشگاه آورده اند. دیگر کسی به احترام فوتبال زیبا به پا نمی ایستد و تیم حریف را تشویق نمیکند.
فوتبال ایران روندی نزولی دارد و در آن هیچ شکی نیست، اما این افت کیفی تنها به کیفیت بازیهای فوتبال در ایران برنمیگردد و متاسفانه فعالیت های فرهنگی باشگاهها در ایران بسیار کمرنگ و کوچک و در حد همین کلمه شش حرفی خلاصه و به عنوان یک پیشوند به تمام باشگاههای ورزشی ایران چسبانده شده است.
شعار های زشت و زننده در فضایی که افراد خردسال و نوجوان حضور پیدا میکنند، مسئله ای نیست که به سادگی از کنار آنها عبور کرد همین افراد در آینده نسل بعدی این کشور را تشکیل میدهند و این سیر بی فرهنگی به کجا ختم خواهد شد خدا عالم است.
بعد از اتفاقات تلخی که بخصوص طی چند سال اخیر شاهد آن بوده ایم. این افتخارات با حضور یک تیم جدید به فوتبال ایران وارد مرحله ای جدید شد. گهر درود تیمی که به نمایندگی از قوم لر و به عنوان نمادی از این استان سرسبز به فوتبال ایران معرفی شده است. تیمی که توانست با شکست نماینده بوشهر سهمیه حضور در سطح اول فوتبال ایران را بدست آورد. تیمی که بعد از سالهای دراز یاد آور خیبر خرم آبادی شد که در میان بهت همگان همپای بزرگان فوتبال ایران به فینال جام حذفی رسید و هر چند در ورزشگاه امجدیه مغلوب قدرت توپچی های ملوان شد اما تحسین همگان را بر انگیخت.
هر چه اتفاقات بازی با گهر را در ذهن مرور میکنم دلیلی برای این همه کینه و دشمنی نمیابم ؟ مگر تا بحال هواداران این دو تیم در مقابل هم ایستاده اند ؟ پس منافع چه کسانی پس پرده بوده است، چرا باید شادی هواداران ملوان با سنگ هایی که به قصد کشت به سمت سر روانه گردید به رعب و عذا تبدیل شود ؟
گناه آن پسرک جوان چیست که ماشین پرایدش که آرم آژانس روی آن درج شده به آهن پاره ای زیر پای عده ای به اصطلاح تماشاگر تبدیل شود؟ چگونه میشود سنگ پاره هایی به آن بزرگی با تمام قدرت از پشت جایگاه بین جمعیتی که کودک در آن نشسته است رها گردد ؟ تعدادی از هواداران ملوان که با ماشین شخصی زودتر به ورزشگاه رسیده بودند مورد حمله تعداد زیادی از هواداران حریف قرار گرفتند و پرچم ها و لباسهایشان پاره شد ؟
هر چه تاریخ خاک گرفته این فوتبال مرور میشود اثری از کینه و دشمنی بین دو قوم لر و گیلک نمیابیم. در حالی که توهین های صورت گرفته به شهر انزلی خلاصه نشده بود و به کلیت استان در این دیدار توهین شد ! با نگاهی موشکافانه تر با توجه به محل برگزاری بازی به خوبی میتوان در یافت که هواداران گهر تحت تاثیر عده ای خاص که خود را هوادار گهر جا زده بودند به صورت هدفمند به قیمت زیر سوال بردن تاریخ و فرهنگ خود آب به آسیاب همان دلال ها ریختند.
مطمئنا کسی که در این کار و زار ضرر کرد هواداران ملوان و بیشتر خود هواداران گهر هستند، زیرا مطمئنا محرومیت باشگاه گهر در بازیهای بعد منفعتی را برای هواداران ملوان نخواهد داشت. زمزمه برگزاری بازی گهر و پرسپولیس در ورزشگاه آزادی و نوع تدارک بازی گهر – ملوان لابی های پشت پرده فوتبال ایران را در ذهنمان به تصویر میکشد.
کمیته انظباتی فوتبال ایران نیز با اعمال قوانین ضعیف و سطحی و البته رابطه مند خود نیز به تشدید این اتفاقات کمک شایانی کرده است و میکند. وقتی که میدانی جز عمل برای تصفیه حساب باقی نماند آیا در فرداهای نزدیک باید شاهد اتفاقاتی تلخ تر باشیم.
زمانی در این فوتبال بد ترین شعار ورزشی اش شیر سماورش بود. چه شد که امروز در هر شهر و برزن زشت ترین شعار ها در نژادپرستانه ترین حالت ممکن شنیده میشود. این شعارها برای بینندگان تلویزیونی نیز قابل شنیدن است ؟
چرا فوتبالی که باید موجب شادابی و سرزندگی بین مردم کشورمان شود، به فضایی آلوده و مریض تبدیل شده است این مقاله مختص به هواداران فوتبال گهر نیست، این نوشتار وصف حال اکثریت ورزشگاههای ایران است.
آیا نباید ریشه این مشکلات را حتی در زمین فوتبال و در میان بازیکنانی که خود باید الگوی هواداران باشند جستجو کرد ؟ به راستی ما را چه شده است و مقصد رو به کجاست ؟

در عکسی که در بالای صفحه نمایان شده از هواداران ملوان به عنوان هواداران محبوب یاد شده و این وظیفه ما را که وارث ملوان هستیم سنگین تر از پیش میکند، زمان آن رسیده است تا فرهنگ والای مردمان غیور بندر انزلی را با پر کردن استادیوم و تشویق و حمایت صرف از قوهای سپید انزلی به رخ دیگران بکشیم. و در یک جو سالم ورزشی از سن سیروس انزلی جهنمی سپید بسازیم و شاهد بالگشایی مجدد قوهای سپید بر فراز آسمان فوتبال ایران باشیم. اینجا بندر انزلیست آشیانه قوهای سپید و شهری که در گذشته در تمام زمینه ها سرآمد شهر های ایران بوده است بیایید نوادگان شایسته ای برای گذشتگان خود باشیم.

نظر شما عزیزان در خصوص اتفاقات ورزشگاه انقلاب کرج چیست ؟

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

۲ مرداد ۱۳۹۱

با سلام و سپاس
به داشتن هموطن فهیمی به مانند شما افتخار می نمایم با نهاین افتخار برای اینجانب منتقد ورزشی بروجرد و لرستان و بعنوان پر بازدید شونده ترین سایت لرستان، شما را لینک نمودم. لطفا نظرتان را در رابطه با مطلب زیر برایم بنویسید
به مانند همیشه موفق باشید
http://farhad90.mihanblog.com/post/3864

پاسخ

Shahin

شاهین پاسخ در تاريخ مرداد ۲ام, ۱۳۹۱ ۲۱:۵۲:

سلام جناب داودوندی عزیز . از شما سپاسگذاریم و برای شما و ورزش لرستان آرزوی موفقیت دارم. واقعا باعث تاسف است که چنین خاطره ی بدی از اولین رویارویی دو تیم بر جای ماند. موفق باشید.

ساعد

۲ مرداد ۱۳۹۱

با سلام
ممنون از متن زیبایتان
به نظر من هم ما پتانسیل تبدیل شدن به الگویی برای هواداران سایر مناطق را داریم.
اول از همه باید از لیدرهایمان شروع کنیم.
لیدرها معمولا افراد محبوبی هستند و حرفشان از جانب هواداران پذیرفته میشود … از این طریق میتوان به برخی از هواداران نوجوان که معنای دقیق فرهنگ را نمیدانند نحوه ی درست تشویق کردن را آموخت.

پاسخ

Shahin

شاهین پاسخ در تاريخ مرداد ۲ام, ۱۳۹۱ ۲۱:۳۸:

ساعد جان مطمئنا حق با شماست. طی سالهای گذشته سعی کرده اند چهره ای بد از مردم انزلی به همگان معرفی کنند. در حالی که شهر انزلی در سالیان دور پذیرای اقوام گوناگون بوده و خرده فرهنگ ها رو در خود هضم و تعصب و غیرت را به نام کنام شهر خود معنی کرده اند.
شهر بندر انزلی به واسطه جاذبه های گردشگری خود همه ساله پذیرای مهمانان داخلی و خارجی زیادی از سرار ایران بوده و هست. پس اگر سالیان درازی است که شهر اولین ها در اولین های خود باقی مانده ما نوادگان نااهلی برای گذشتگان خود بوده ایم و باید از نوع بسازیم.

مسعود

۲ مرداد ۱۳۹۱

سلام من یک دورودی هستم
دورودی ها چهار ساله که در دسته ی اول بازی می کردن
در صورتی که قبلا سابقه ی حضور فوتبال رو در این سطح نداشتن در رشته های دیگه مثل کشتی کبدی تکواندو و .. بودن ولی فوتبال نه .
فاصله ی تماشاگران بازمین ورزشگاه تختی کمتر از یک متر و فنس هم فوقالعاده ضعیف و نا امن بود در گوگل یا هر جای که میدونید و میتونید تحقیق کنید ببینید که از جنجال دورود چیزی می بینید مردم دورود مردمی بودن که در صورت دیدن بازی زیبا از طرف تیم مقابل اون تیم رو تشویق می کردن و هنگام خروج تیم از زمین بلند می شدن و کف می زدن چیزی که من به شخصه فقط در تلویزیون و لیگ های اروپایی دیده بودم اینا شعار نیستن واقعیتن که هیچ جا انتشار پیدا نمی کنه ، اما مسله ای مانند اتفاق انقلاب کرج رسانه ها رو برای تخریب قوم ها بخصوص دورود و لرستانی ها در ابعاد گسترده وا می داره چیه ؟
من در ورزشگاه بودم و در کنار لیدر دورود ، وقتی که تماشاچیان انزلی شروع به شعار علیه حریف کردند لیدر دورودی تیم گهر رو به تماشا چیا کرد و گفت فقط تیم رو تشویق کنید اما چند دقه بعد لیدر خرم ابادی تیم تماشاچیان رو تحریک کرد و ادامه ماجرا ، نمی خوام تقصیر رو گردن ملوانی ها بندازم ولی لیدرهای دو تیم فوقالعاده در این ماجرا نقش داشتن و این ماجرا از پیش برای بازی نوشته شده بود
می تونم بگم برای این فوتبال متاستفم

پاسخ

Shahin

شاهین پاسخ در تاريخ مرداد ۲ام, ۱۳۹۱ ۲۱:۵۰:

سلام مسعود عزیز خوش آمدید . فکر میکنم پاسخ سوالات شما در مقاله جواب داده شد هر چند در خصوص شروع شعارها مخالفم چون برای اولین بار شعاری از سوی هواداران گهر شنیده شد که بخاطر نزدیکی به میکروفن های استادیوم حتی از تلویزیون هم شنیده شد که برخی دوستان که در خانه بازی رو تماشا میکردن با هواداران درون ورزشگاه هم تماس گرفتن.
فکر میکنم هواداران هر دو تیم در این بازی قربانی شدند. مطمئن باشید رسانه ها به خاطر حمایت از ملوان دست به این اقدام نزدند و تنها قرار بود شما رو در بازی با پرسپولیس با مشکل روبرو کنن و مطمئنا این اتفاقات و این همه سنگ و افرادی که در خیابان و در فاصله های بسیار دور از استادیوم برای ماشین های شخصی کمین کرده بودند نمیتوانند هواداران معمولی باشند که کیلومترها فاصله را برای دیدن بازی تیمشان طی کرده اند. موفق باشید.

جلال مرادی پاسخ در تاريخ مرداد ۲ام, ۱۳۹۱ ۲۳:۲۰:

آخه برادر من کجای دنیا در جواب شعار از آجر و سنگ استفاده میکنند
اگر کسی کشته میشد چه کسی مسئول بود
برادر من تلاش کنید که فرهنگ هواداری رو اصلاح کنید
ضمنا خدا رو شکر کنید این اتفاق در مقابل سپاهان، تراکتور یا قرمز و آبی رخ نداد، چون این تیمها بواسطه قدرتی که دارند حتما شما رو نقره داغ میکردند
البته صحبتهایی هم راجع به دست داشتن رییس هییت مدیره گهر (عابدینی) در این ماجرا وجود داره

امیرنوری پاسخ در تاريخ مرداد ۳ام, ۱۳۹۱ ۱۳:۲۴:

بنده به عنوان شاهد اصلی ماجرای درگیری . اصلا و ابدا هواداران دو طرف رو مقصر نمیدونم سود این درگیری رو کسانی بردن که از قبل اختلاف دیرینه و ریشه ای با ملوان داشتند امثال عابدینی و تار تار و از همه مهمتر این تحریک هواداران درودی باعث شد تا خیلی ها به مراد خود برای برگزاری بازی پرسپولیس با گهر در آزادی باشند . پس بهتره هوادارا درودی و مردم لرستان بیشتر چشم و گوش خود رو به حواشی لیگ برتر باز کنند . این حرکات برای ملوانی ها چندین و چندسال است که رو شده و برای ما دست فدراسیون و افراد معلوم الحالی مثل عابدینی و تار تار و کمالنود که همیشه علاقه وافر به ایجاد تنش های قومیتی و نژادی بودن رو شده

محمد.ر

۲ مرداد ۱۳۹۱

اخه فوتبال به همین کری خوندناشه دیگه یعنی هر تیمی شعار داد ادم باید بره با اجر بترکونتش؟

پاسخ

۲ مرداد ۱۳۹۱

درود هم‌وطن. رفتار زشت عده‌ای قلیل را نمی‌توان به پای یک قوم نوشت. امید که چنین صحنه‌های زشتی را در هیچ ورزشگاهی شاهد نباشیم

پاسخ

سجاد محبوب

۲ مرداد ۱۳۹۱

من فکر می کنم لرستانی ها خیلی زود احساساتی می شن و اگه به همین روند ادامه بدن بارها شاهد محرومیت اونها خواهیم بود.
ضمنا” به جای اینکه بازیشون با پرسپولیس اونارو محروم از هوادار کنن بازی رو بردن تو آزادی، یعنی اگه گهر محروم بشه ۱۰۰ برابر به نفعشه تا بره تو آزادی.
همه چیز این وسط داره به نفع زرتپولیس میشه.
مردم لرستان خودشون هم می دونن که بی دلیل به ما سنگ زدن ولی همه چیز به ضرر ما و خودشون شد و دیگران به ما خندیدند و نفع بردن.

پاسخ

مهدی شاهین

۲ مرداد ۱۳۹۱

متاسفم براشون … همین !

پاسخ

عليرضا از دورود

۲ مرداد ۱۳۹۱

دوستان عزیز
زیبایی فرهنگ ایرانی به کنار هم زندگی کردن اقوام مختلف (لر ، کرد ، گیلک، بلوچ ، آذری و…)
و گرته برداری های فرهنگی این مردمان از یکدیگر است.

تورا به خدا همان گونه که ما از برادران گیلک در شهرمان حمایت میکنیم شما نیز از ادامه این تنشها در شهر و دیارتان خودداری کنید.درست نیست که پیشینه سرشار از افتخار این اقوام ( لر و گیلک) به خاطر حرکت عده ای ناآگاه این چنین مخدوش گردد و ما یکدیگر را به هر ناروایی نسبت دهیم.
بیاید با هم فرهنگ اصیل ایرانی را به ورزشگاهها ببریم تا با احترام به یکدیگر در تعالی ورزش و اخلاق جامعه مان نقشی داشته باشیم.

پاسخ

آریا

۲ مرداد ۱۳۹۱

با سلام
همه ما میدونیم که ریشه کرد و لر و لک و گیلک یکیه و وقتی از فرهنگ اصیل ایرانیان در طول تاریخ صحبت میشه، منظور همین قومیتها هستند. حالا ما نباید آتش بیار و هیزم کش معرکه ای بشیم که بعد از پیروزی ما در قیام مشروطه، توسط دیگران علیه مون رقم خورده.
میدونید چرا بیشتر جکها به ترک و لر و گیلکه…، اینا ترفندهای رضا خان بود که این سه قوم دلیر رو از درون داغون کنه، چون بازهم ممکن بود اینها قیام کنند و مشروطه ای دیگه راه بیاندازند.
برادران گیلک! چه قافلید که این جماعت رضاخانی، همین چند ماه اخیر درودی ها رو به جون خرم آبادی و بروجردی و … انداختند. چه زود فراموش کردید که همین پارسال اختلاف رشت و انزلی رو بیشتر کردند. ملوان رو به جون تراکتور و …
آگاه باشید

پاسخ

امیرحسین از دورود

۲ مرداد ۱۳۹۱

با سلام
ممنون از مطالبی که نوشتید.
از مطالب شما ممنونم ولی بازم احساس میکنم دارید در حق ما کم لطفی میکنید و یه جورایی ما را مسبب اصلی نشون میدید در صورتی که باید تماشاگرنماهای هر دو طرف را سرزنش کنید.
بینید دوستان اتوبوسهای هوادارای دورود یک ربع بعد از نیمه دوم به ورزشگاه رسیدن یعنی بعد از شروع درگیریها پنالتی مشکوک هم بعد از درگیریها گرفته شده پس دورودیها هیجان زده نشدن که درگیری را شروع کنن.ما ۵سال لیگ یک بدون کوچکترین مشکلی بازی کردیم به تراکتور و هرمزگان و…باختیم ولی هیچ مشکلی بوجود نیومد.تازه تعداد شما بیشتر و مسافتتون با کرج خیلی کمتر بوده پس یه جورایی ما میهمان شما بودیم….پس باید هم ما وهم شما جلوی چندتا تماشاگرنما رو بگیریم و اجازه ندیم به خاطر ندانم کاری انها به فرهنگ غنی گیلک و لر توهین بشه.
دوستان عزیز من نمی خوام بگم شما مسبب درگیریها بودید و ما کاملا بی گناه بودیم و قصدم دنبال پیدا کردن مقصر نیست ولی ما از تیمهای مردمی مثل شما انتظار داریم از تیم ما که با هزار و یک بدبختی بعد از سالها که ما رو محروم گذاشتن به لیگ برتر صعود کرده حمایت کنید نه اینکه ما را اینقدر بکوبید رقیبای اصلی ماها استقلال و پرسپولیسن که میلیاردی از بیت المال خرج میکنن و انزلی و دورود و کل لرستان معطل یک و دو میلیارد برای ساخت ورزشگاهشونن. تیم ملوان و تیم گهر دشمنهای زیادی دارن ما حتی بزرگترین دشمنمون مسئولین استانمونن که فقط دنبال انتقال تیم به مرکز استان هستند و بعد از دو ماه ونیم جز سنگ اندازی کاری برای ورزشگاه دورود نکردن.
در اخر از هوادارای واقعی هر دو تیم میخوام سعی کنن بازیهای بعدی اجازه این حرکات رو به تماشاگرنماها ندن چون گفتم تیمهای ما که پرطرفدارن دشمنهای زیادی دارن تا سال قبل همه تبلیغات منفی واسه تماشاگرای انزلی بود امسال هم میخوان ما رو بد جلوه بدن.چشم دیدن هوادارهایی غیر از دو تیم پایتخت رو ندارن که باز هم امیدوارم در این مورد من اشتباه کرده باشم

پاسخ

Shahin

شاهین پاسخ در تاريخ مرداد ۵ام, ۱۳۹۱ ۱۷:۴۱:

امیر حسین عزیز . من به شخصه در استادیوم حضور داشتم و اتفاقات شب بازی رو کاملا غیر منطقی میدونم و مطمئنم که این اتفاق کار هواداران گهر نیست. کسانی پشت پرده هستن که مطمئن باشید در اینده نزدیک به درگیری های داخلی درود بروجرد و خرم اباد دامن بیشتری میزنن. فکر میکنم با نگاهی به کادر مدیریتی باشگاهتان ریشه درگیری های آن شب را به خوبی بتوانید بیابید. موفق باشید.

یاراحمدی

۲ مرداد ۱۳۹۱

با سلام
خطاب به هوادارای ملوان:آیا تا به حال از خودتون پرسیدید که در ورزشگاه شما از هوادارای تیم میهمان خبری نیست.ایا شما این اجازه رو به هوادار تیم میهمان میدید که به راحتی و بدون دردسر تیم خودشو تشویق کنه.علت اون وجود ناامنی برای هوادارای تیم میهمانه.همه مردم ایران بارها این قضیه رو دیدن.من دوستان گیلک زیادی دارم .همگی ادعا میکنن که در انزلی هیچکس جرات تشویق تیمی غیر از ملوان رو نداره.ایا چاقو با سنگ فرق داره
اگه هوادارای تیم گهر مثل رشتی ها از شما کتک میخوردن آیا باز این حرف ها رو میزدید(۱۰۰ نفر به یک نفر)تعداد شما که از گهری ها بیشتر بود
چرا هوادارای تیم گهر در بازی با راه اهن با وجود شکست سنگین ۳-۱ حین بازی و پس از بازی تیم و سرمربی رو تشویق کردن.آیا اونا در عرض ۵ روز با فرهنگ شدن
در پایان باید بگم که در هفته های آتی میزبانی شما برای سایر تیمها خیلی چیزها رو مشخص میکنه

پاسخ

AnzaliClub

AnzaliClub پاسخ در تاريخ مرداد ۶ام, ۱۳۹۱ ۰۰:۱۴:

آقای یار احمدی عزیز قبل از هر چیز ورودتون به سایتمون رو خوش آمد میگم و تشکر می کنم از نظری که گذاشتین، اما در جواب باید خدمتتون عرض کنم هواداران ملوان ۴۵ ساله که عاشقانه در کنار تیمشون هستند و سرد و گرم چشیده این فوتبالند، دوست عزیز قبول کنید مردم شریف لرستان باید نگاه تازه ای به فوتبال داشته باشند و بدونن که لیگ برتر با لیگ یک خیلی متفاوته…
ضمنا” با قسمتی از حرفهای شما موافقم و در بین هواداران خودمون هم تعداد انگشت شماری نوجوان توجیه نشده هستند که باید با یک برنامه صحیح با دیگر هواداران انزلیچی هماهنگ بشن.

Anzali Free Zone

شاهین

۲ مرداد ۱۳۹۱

یار احمدی عزیز. همین دیروز هواداران نفت آبادان به خاطر اینکه جا نبود و تعدادشون کم بود توی جایگاه ویژه ورزشگاه ما نشستن کنار ما بقی هواداران ملوان و تیمشون رو تشویق کردن. هواداران کرمانی که اولین حضورشون توی لیگ بود اشتباها کنار هواداران ما نشسته و تیم خودشون رو تشویق کردن و کسی هم بهشون کاری نداشت.
ضمن اینکه هواداران پاس همدان فصل پیش از مهمان نوازی هواداران ملوان تشکر کردن و مهدی مهدوی کیا نیز در فصول گذشته بعد از گل زیبایی که به ملوان زد مورد تشویق هواداران قرار گرفت. این مطلب رو ما خطاب به مردم لرستان ننوشتیم و خطاب به هواداران ملوان بود که بدانند آنچه طی یکی دو دهه اخیر به هواداران ملوان نسبت داده اند درست نیست و در گذشته چنین نبوده و اجازه ندهند امثال عابدینی که مدیریت باشگاه شما را نیز دارد با دامن زدن به درگیری های قومی کاسبی کنند همین امروز نیز تیم و شهر شما را در تقابل با خرم اباد و بروجرد قرار داده و سعی در بهره برداری از این موقعیت به نفع خود را دارند. برنده آن درگیری نه شما بودید نه ملوان، برنده را بهتر است در ورزشگاه ازادی بیابید.

پاسخ