IMG_0175

شهرداری بندرانزلی از دانش آموزان برگزیده ی مسابقه ی فرهنگی تاکسیرانی و تاکسیران نمونه ی کشوری تقدیر کرد.

همزمان با دهه ی مبارک فجر، شهرداری بندرانزلی از دانش آموزان برگزیده ی مسابقه ی فرهنگی تاکسیرانی با عنوان نامه ای به یک راننده تاکسی و همچنین از قنبرعلی عمویی راننده ی اهل انزلی به عنوان تاکسیران نمونه ی کشوری تقدیر کرد.

در این مراسم که با حضور شهردار، مدیرعامل سازمان تاکسیرانی، مدیرعامل تعاونی تاکسیرانی، دانش آموزان برگزیده به همراه خانواده هایشان و جمعی از رانندگان تاکسی برگزار شد، شهردار بندرانزلی با تبریک دهه ی مبارک فجر، این دهه را یادآور جانفشانی های ملتی دانست که تصمیم گرفت روی پای خود بایستد.

رضا پورشعبان سپس با اشاره به ضعیف بودن سیستم آموزشی کشور، اظهار داشت: متاسفانه پس از گذشت سی و شش سال از پیروزی انقلاب اسلامی هنوز نتوانستیم به یک ثبات در ارائه ی بسته های آموزشی برسیم.

وی با بیان اینکه دانش آموزان بهترین زمان خود را در مدارس سپری می کنند، تصریح کرد: یکی از ضعف های موجود در کشور در زمینه ی ایده پردازی است.

وی افزود: تا زمانی که ایده، فکر خلاق و تئوری مناسب ارائه نشود در عملیات اجرایی نمی توان موفق بود و این در حالیست که ایده پردازان باید توانایی نوشتن انشاء خوب را داشته باشند.

پورشعبان سپس خاطرنشان کرد: بچه ها واقعیت های ملموس و آنچه را که با روح و ذهن شان سروکار داشت به خوبی به تصویر کشیدند و چه بهتر که این موارد عملیاتی شود.

وی ابراز امیدواری کرد: دانش آموزان از این طریق بتوانند ایده پردازان خوبی در آینده باشند.

وی در ادامه ضمن تشکر از نگاه فرهنگی مدیرعامل سازمان تاکسیرانی انزلی به مقوله ی مدیریت، یادآور شد: همه ی اقدامات یک مدیر به ویژه در عرصه ی نهاد عمومی مانند شهرداری، مدیریت نیست چرا که ما با طیف گسترده ای از اقشار مختلف مردم سروکار داریم که مستلزم داشتن نگاهی فرهنگی می باشد.

IMG_0225

شهردار بندرانزلی همچنین با تبریک به قنبرعلی عمویی راننده ی نمونه و آرزوی موفقیت های بیشتر برای وی، مردم با فرهنگ بندرانزلی را لایق قرار گرفتن در جایگاه های برتر کشوری دانست.

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی بندرانزلی نیز با اشاره به برگزاری ایده ی فرهنگی مسابقه ی انشاء نویسی نامه ای به یک راننده تاکسی برای اولین بار در انزلی، اظهار داشت: این امر در راستای نظرسنجی و آگاهی از نظرات اقشار مختلف مردم که از خدمات شهرداری و سازمان های تابعه ی آن بهره مند می شود، صورت گرفته است.

مهدی خلیلی گفت: یکی از اقشاری که از بیشترین خدمات شهرداری از قبیل سرویس مدارس، تاکسی و اتوبوس استفاده می کنند، دانش آموزان هستند که از این طریق درصدد دریافت نظرات آنان برآمدیم.

وی افزود: به همین منظور با هماهنگی اداره ی آموزش و پرورش بندرانزلی، ۱۲۷ نامه توسط دانش آموزان مقطع ابتدایی به دست ما رسید که حاوی خالصانه ترین و ناب ترین واژه ها و جملات بود که به نوعی تبلور نظرات خانواده هایشان نیز می باشد.

وی تصریح کرد: پس از داوری نامه های رسیده توسط خانم مریم ساحلی، ۱۲ دانش آموز به عنوان نفرات برگزیده معرفی شدند.

به گفته ی وی، به تمامی دانش آموزانی که در این مسابقه شرکت کردند، هدایایی اعطاء شد و به نفرات برگزیده نیز هدایای ویژه ای تعلق گرفت.

خلیلی در ادامه با بیان اینکه به منظور تشویق رانندگان تاکسی و هویت بخشی به آنان از شهریور ماه سال جاری، هر هفته یک راننده ی نمونه توسط سازمان های تاکسیرانی کشور معرفی شدند، یادآور شد: یکی از ۱۵ تاکسیران نمونه ی انتخاب شده در کشور، راننده ی خوش اخلاق بندرانزلی قنبرعلی عمویی است که دارای تمامی شاخصه های کشوری اعلام شده، بود.

وی متذکر شد: خوشحالیم که در شاخصه های کشوری جایگاهی داریم و این در حالیست که به تایید رانندگان سازمان تاکسیرانی انزلی، ایشان از خوش اخلاق ترین و از باسابقه ترین راننگان این شهر می باشند.

لازم به ذکر است در ادامه ی این مراسم مریم ساحلی داور مسابقه ی فرهنگی تاکسیرانی انزلی نیز با ابراز خرسندی از خواندن نامه هایی که سرشار از نکات ارزشمندی بود، خاطرنشان کرد: مطالب نوشته شده همانگونه که خواسته های مردمی را با بیانی ساده و شیوا منعکس می کرد، به خوبی نشانگر آشنایی مردم با مشکلات قشر زحمتکش رانندگان تاکسی از قبیل تورم، گرانی لوازم یدکی، مشکل پول خرد و … بود.

گفتنی است بخشی از این مراسم صمیمانه به صحبت کردن بی ریای دانش آموزان درخصوص نامه هایشان اختصاص یافت که بسیار جالب و شنیدنی بود.

همچنین در پایان این مراسم از دانش آموزان برگزیده و داور این مسابقه و نیز از قنبرعلی عمویی تاکسیران نمونه با اهدای لوح و جوایزی قدردانی شد.

هدیه ی راننده ی نمونه از سوی اتحادیه ی تاکسیرانی های شهری کشور تهیه شده بود.
منبع: وبسایت شورای اسلامی شهر بندرانزلی

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *