به گزارش سامانه خبری تحلیلی انزلی کلاب، ظهر امروز(پنجشنبه) بازدید از طرح های اشتغال زایی کمیته امداد بندرانزلی با حضور بخشدار بندرانزلی،رئیس بانک ملی شعبه مرکزی و دکتر درخشان از معاونت اشتغال و خودکفایی استان گیلان و رئیس کمیته امداد امام خمینی صورت گرفت.

رئیس کمیته امداد امام خمینی بندرانزلی، در حاشیه این بازدید در گفتگو با خبرنگار انزلی کلاب، اظهار کرد: کمیته امداد انزلی ۳۰۴۸ خانوار از خانواده های نیازمند شهرستان را تحت پوشش خود دارد و ارائه خدمات هدفمند جهت توانمند سازی این خانواده ها از برنامه های مهم کمیته امداد امام خمینی (ره) می باشد.

حسن کاوش با بیان اینکه طی سالهای اخیر بالغ بر ۱۷۰۰ طرح اشتغال زایی برای افراد تحت پوشش کمیته امداد شکل گرفته است، تصریح کرد: در سال جاری ۲۷ فقره وام قرض الحسنه اشتغال زایی به مبلغ ۳ میلیارد ریال پرداخت شده است که پیش بینی می شود تا پایان سال  نیز ۱۴ میلیارد ریال وام اشتغال زایی به مددجویان اختصاص یابد.

وی ادامه داد: کمیته امداد برای آمادگی مددجویان، کلاسهای آموزشی در راستای اشتغالزایی برگزار می کند و افرادی که علاقه مند به کارافرینی باشند به سازمان فنی حرفه ای و مراکز مجاز آموزش معرفی شده و در رسته شغلی مورد علاقه خود آموزش خواهند دید.

رئیس کمیته امداد شهرستان با اشاره به اینکه برای پرداخت وام به مددجویان در سال جاری، ۱۱ میلیارد ریال از اعتبارات بانکی و ۳ میلیارد ریال از منابع کمیته امداد تعبیه شده است، افزود: عموما مددجویان از طریق درخواست خودشان، شناسایی کارمندان کمیته امداد، شناسایی از طریق مسئولین شهرستان و معرفی هیئت امنای مساجد و اعضای شورای روستاها به کمیته امداد ارجاع داده می شوند.

کاوش در خصوص مبالغ وام های پرداختی به مددجویان، خاطرنشان کرد: این وامها به مبلغ ۱۵۰ میلیون ریال می باشد و بسیاری از مددجویان موفق شده اند با این رقم کارهای مثبت و مفیدی انجام دهند؛ کمیته امداد نیز این آمادگی را دارد به مددجویانی که طرح های اشتغالزایی با بازده اقتصادی بالا ارائه نمایند علاوه بر مبلغ وام بانکی، ۳۰۰ میلیون ریال وام قرض الحسنه از اعتبارات کمیته امداد پرداخت کند.

وی در پایان ضمن تشکر و قدردانی از تلاش مسئولین شهرستان و همکاری روسای بانکها، ابراز امیدواری کرد: با پرداخت به موقع وام های اشتغالزایی به نیازمندان، شرایط اقتصادی خانوارهای تحت پوشش کمیته امداد بهبود خواهد یافت.

 

در ادامه تصاویری از بازدید امروز را مشاهده خواهید کرد:
dscn9831 dscn9834 dscn9836 dscn9837 dscn9838 dscn9840 dscn9843 dscn9845 dscn9847 dscn9850 dscn9851 dscn9853 dscn9854 dscn9855 dscn9856 dscn9865 dscn9871 dscn9872

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *