خبرگزاری فارس: اختصاص 50 هزار تن قیر رایگان به طرح‌های هادی گیلان

 

محمد اکبرزاده بعد از ظهر امروز در جمع خبرنگاران با تسلیت ایام فاطمیه (س) اظهار کرد: در مدت ۳۷ سال پس از پیروزی انقلاب اسلامی توزیع قیر رایگان برای اجرای طرح‌های هادی روستایی در کشور بی‌سابقه بوده و امسال به طور رایگان اختصاص پیدا کرده است.

وی به تصویب توزیع دو میلیون تن قیر رایگان برای نخستین‌بار در کشور اشاره کرد و افزود: ۴۰۰ هزار تن سهمیه قیر رایگان معادل ۲۰ درصد متعلق به بنیاد مسکن انقلاب اسلامی است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گیلان از اختصاص ۱۲ هزار تن قیر رایگان به این استان خبر داد و بیان کرد: اعتبار مقدار قیر مذکور ۴۵ میلیارد تومان برآورد می‌شود و با اختصاص آن توان ما در اجرای طرح هادی به دو برابر افزایش پیدا کرده است.

اکبرزاده با بیان اینکه گیلان در اجرای طرح هادی از شاخص ملی هفت درصد عقب‌ماندگی دارد، تصریح کرد: اختصاص قیر رایگان موجب شده تا مسیر روستاهای بسیاری را از طرح هادی برخوردار کنیم.

وی اختصاص سهمیه قیر رایگان به گیلان را از شهریور ماه امسال اعلام کرد و گفت: با اختصاص سهمیه مذکور چهار درصد عقب‌ماندگی گیلان در اجرای طرح هادی جبران شده است.

این مسئول اضافه کرد: زمینه پذیرش حجم مازاد قیر رایگان را تقاضا کردیم و میزان سهمیه قیر رایگان گیلان از ۱۲ هزار تن به ۵۰ هزار تن افزایش پیدا کرده است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گیلان خاطرنشان کرد: اعتبار قیر رایگان گیلان به ۱۸۶ میلیارد تومان ارتقأ پیدا کرده و سطح فعالیت در این زمینه گسترش داده شده است./ فارس

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *