81995818-70579235[1]

 

رییس اداره آموزش و پرورش انزلی از اختصاص ۱۹ مدرسه دارای ۱۳۰ کلاس در این شهر ساحلی برای اسکان مسافران نوروزی خبر داد.
حسن دریابکی در جلسه برنامه ریزی نوروز اظهار کرد : از این تعداد ۹۳ کلاس دارای یخچال و تلویزیون و دیگر وسایل ضروری اولیه است.
وی با اشاره به این که انزلی بیشترین سهم را در پذیرش میهمان در گیلان دارد، خاطرنشان کرد : مقرر شده در صورت خالی بودن جا کارمندان دولت نیز بتوانند از این کلاسها برای اسکان نوروزی استفاده کنند.
وی افزود: خانه معلم با ۱۳ سوئیت ، اردوگاه شهید گل آور با ۱۲ سوئیت و رستوران خانه معلم نیز آماده پذیرش مسافران فرهنگی است و در مواقع بارندگی سالن های ورزشی نیز در اختیار فرهنگیان مسافر خواهان چادر زدن قرار می گیرد.
به گفته وی درآمد حاصل از اسکان برای مدارس و عوامل اجرایی و خرید وسایل مستهلک و هزینه ها صرف می شود .
هزینه هر شب اسکان در کلاسهای مدارس بسته به امکانات حدود ۲۰ هزار تومان ، سوئیتهای خانه معلم شبی ۵۰ هزار تومان ، سوئیتهای دهکده ساحلی شبی ۱۰۰ هزار تومان است.
امام جمعه انزلی در این خصوص متذکر شد: باید درآمد و هزینه ها بررسی شود و این طور نباشد که پس از اتمام تعطیلات هزینه های آب و برق و گاز روی دوش مدارس بماند.
شهر ساحلی انزلی در غرب گیلان از مراکز مهم گردشگری کشور بشمار می رود .
نوروز پارسال ۱۲ هزار نفر از طرح اسکان فرهنگیان در انزلی استفاده کردند.
دریای خزر ، تالاب انزلی ، جاذبه هایی چون بوستان ساحلی ، منطقه آزاد انزلی ، در کنار اب و هوا و اقامتگاه های مناسب هر ساله صدها هزار گردشگر را در ایام تعطیلات نوروز به این شهر جلب می کند.

منبع: ایرنا

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *