80-105

بررسی آخرین وضعیت مصوبات سفرهای ریاست جمهوری و هیأت دولت به استان به ریاست استاندار گیلان برگزار شد.

به گزارش انزلی کلاب به نقل از ایسنا – کیهان هاشم‌نیا شامگاه گذشته در جلسه بررسی آخرین وضعیت مصوبات سفرهای ریاست جمهوری و هیأت دولت به استان گیلان که در سالن شهید انصاری استانداری گیلان برگزار شد، با بیان اینکه محور اصلی جلسه هیأت دولت در دور چهارم سفر به گیلان، پیگیری مصوبات گذشته است، گفت: در سفر هیات دولت پروژه‌های مهمی که در آستانه افتتاحیه کمبود مالی دارند تأمین اعتبار خواهند شد تا قبل از به پایان رسیدن دولت دهم به بهره‌برداری برسند.

در این جلسه وضعیت پروژه‌های مهمی از جمله توسعه کشاورزی استان و پرورش ماهیان خاویاری مورد بررسی قرار گرفت و قرار شد، اجاره ۱۰ هزار هکتار از اراضی مجاور تالاب انزلی برای پرورش ماهی در قفس به تصویب هیأت دولت رسانده شود و مدیرکل حفاظت محیط زیست استان نیز در این جلسه با اجرای این پروژه موافقت کرد.

نماینده عالی دولت در گیلان حضور رییس جمهور و هیات دولت در گیلان را فرصتی مغتنم برای توسعه شتابان استان دانست و خاطرنشان کرد: این حضور برای افتتاح پروژه‌های در آستانه بهره‌برداری در استان، بسیار ارزشمند است.

وی تصریح کرد: در این سفر تلاش خواهیم کرد مجوزهای مورد نیاز برای پروژه‌های مهمی از جمله تأسیس دانشکده منابع طبیعی منطقه ویژه را به تصویب هیأت دولت برسانیم.

استاندار گیلان اظهار کرد: به نتیجه رسیدن طرح پایلوت پرورش ماهی در قفس و بررسی خودکفایی برنج از جمله موفقیت‌های کشاورزی استان است که به هیات دولت تقدیم خواهد شد.

هاشم‌نیا ادامه داد: لازمه تصویب درخواست‌های پیشنهادی استان در هیات دولت تشریح کامل و خوب آن در این جلسه خواهد بود.

استاندار گیلان با بیان اینکه همچنین وزرا، معاونان و نمایندگان تام الاختیار رییس جمهوری با سفر به شهرستان‌ها مصوبات سفرهای قبل و پیشنهادات فرمانداران را پیگیری خواهند کرد، گفت: علاوه بر پیگیری مصوبات سفرهای قبل، افتتاح پروژه‌های مهم استان، برگزاری دو کارگروه معدن و کشاورزی و دیدار عمومی از دیگر برنامه‌های سفر رییس جمهور به گیلان است.

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *