82047817-70674479[1]

معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان بنادر و دریانوردی از اختصاص یک هزار میلیارد ریال وام برای خرید شناورهای مسافری و گردشگری خبر داد.
علی جهاندیده عصر یکشنبه در آیین معارفه سرپرست جدید اداره کل بنادر و دریانوردی گیلان با اشاره به مناسب بودن مسیر ساحلی خزر برای گردشگری دریایی، بر لزوم جذب سرمایه گذار جهت توسعه حمل و نقل دریایی تاکید کرد.
وی خاطرنشان کرد : پنج هزار و ۸۰۰ کیلومتر طول ساحل جنوب و شمال، تحفه خدادادی است که باید از آن در بخش های مختلف برای ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی کشور بهره برداری کنیم .
جهاندیده با اشاره به موقعیت خاص ایران در کریدورهای حمل و نقل بین المللی، توسعه حمل و نقل دریایی باری و مسافری را مورد تاکید قرار داد.
وی جمعیت ۳۰۰ میلیون نفری کشورهای حوزه خزر و همسود (CIS) ، واقع شدن ایران در چهار راه اقتصاد جهانی و مسیر کریدورهای متعدد را از مزیت های ایران عنوان و بر لزوم استفاده بهینه از این مزیت ها تاکید کرد.
معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان بنادر و دریانوردی اظهار کرد : اگر از مزیت دریایی به درستی استفاده و صنعت دریا و حمل و نقل دریایی را فعال کنیم، نه تنها قادر به ایجاد اشتغال برای بیکاران کشور خواهیم بود بلکه می توانیم از کشورهای دیگر نیز کارگر جذب کنیم .
در این مراسم حسین چراغی به عنوان سرپرست اداره کل بنادر و دریانوردی گیلان معرفی و از تلاش های سید علی نعیمی در مدت دو سال تصدی مسئولیت قدردانی بعمل آمد. / ایرنا

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *