اخبار آموزش و پرورش بندر انزلی

  • 6 سال پیش
  • يك ديدگاه

برگزاری کارگاه قرآنی ویژه مربیان پیش دبستانی استان گیلان در بندرانزلی

در این کارگاه شش نفر از مدرسان موسسه ی مکتب القرآن قم در دو شیفت صبح و عصر به تدریس پرداختند.

به گفته ی کارشناس آموزش ابتدایی بندر انزلی، مریم آقابابائی ، این کارگاه در نوبت صبح میزبان ۴۰۰ نفر و در نوبت عصر میزبان ۴۳۰ نفر از مربیان پیش دبستانی مناطق همجوار بوده است .
در ضمن موسوی رئیس گروه آموزش ابتدایی و سید کمال حسین پور رئیس گروه تکنولوژی و گروه های آموزشی و محمدپور کارشناس آموزش پیش دبستانی اداره کل اموزش و پرورش استان گیلان نیز از نحوه ی برگزاری این کارگاه بازدید به عمل آوردند.

دانش آموزان دبستان آزادی دختران در یک بازدید علمی از ایستگاه هواشناسی شهرستان بندرانزلی کردند.

دراین ایستگاه دانش آموزان با چگونگی اندازه گیری دمای هوا و خاک همچنین با شیوه اندازه گیری سرعت و جهت باد آشنا شدند.دانش اموزان گزارش بازدید خود را بعد از حضور در مدرسه به اموزگار خود تحویل دادند و از نویسنده بهترین گزارش تقدیر بعمل آمد.

 

حضور مدیر آموزش و پرورش انزلی در جمع اولیای مدرسه راهنمایی علامه دهخدا

در این دیدار طیوری ضمن اشاره به مشکلات و بحران های سنین نوجوانی ، اولیای حاضر را به مطالعه و اشنایی با این مسائل دعوت کرده و از آنان خواستند تا رابطه عاطفی منطقی را با فرزند خود داشته باشند.

در بخش دیگر این دیدار مدیر آموزش و پرورش انزلی ، به سوالات اولیای حاضر در جلسه که بیشتر در خصوص مسائل مربوط به مدرسه بود پاسخ داده و نیز راهکارهایی را جهت پیشرفت امور به ایشان پیشنهاد دادند.

همزمان با هفته کتاب و کتابخوانی ، مدیریت اداره آموزش و پرورش انزلی به همراه مسئول کتابخانه های عمومی شهرستان در چند مدرسه شهرستان حاضر شده و با دانش آموزان درباره مزایای مطالعه سخن گفتند.

مدیر اداره  آموزش و پرورش انزلی به همراه اخوان ، مسئول کتابخانه های عمومی شهرستان ، با حضور در مدرسه راهنمایی توحید و دبیرستان نمونه دولتی شهدا ، ضمن بازدید از کتابخانه های این آموزشگاه ها با حضور دربین دانش آموزان ، ایشان را با روش های ثبت نام و عضویت در کتابخانه های عمومی و نیز کتابخانه های مجازی آشنا نمودند.

همچنین کارت های عضویت رایگان به تمامی دانش اموزان این مدارس اهدا شد.

مرجع: سازمان آموزش و پرورش استان گیلان

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

مژگان

mojshekan

۲۳ آبان ۱۳۹۱

در مورد هفته کتاب، زمان ما که کتابخونه های مدارس انزلی(چند قفسه کتاب که شمارش به ۲۰۰ نمی رسید) هیچ کتاب خوبی نداشت،فقط کتابهای با یک موضوع خاص که معلومه چی!
کتابخونه ی عمومی انزلی هم همینطور،بیشتر کتاباش درسی هست و با توجه به فضای کوچیکش که پر از بچه مدرسه ای و کنکوری هست نمیشه بهش گفت یه کتابخونه عمومی! کتابفروشی های انزلی هم که هیچ وقت کتابی که میخوای رو ندارن!
کاش تو این شهر یه کتابخونه یا کتابفروشی خوب داشته باشیم

پاسخ